DomovCestovanie5 najlepších miest, ktoré musíte vidieť pri návšteve Škótska

5 najlepších miest, ktoré musíte vidieť pri návšteve Škótska

- Reklama -

Plánovanie cesty do Škótska nie je vôbec jednoduché. Od ikonických miest Glasgow a Edinburgh až po mnohé oblasti výnimočnej krásy a národných parkov, má Škótsko skutočne svoje čaro. Pokiaľ ide o výber dovolenky, Škótsko je krajinou, ktorú určite musíte navštíviť, ak už plánujete výlet do Anglicka. Škótsko má čo ponúknuť každému, a v tomto príspevku vám predstavíme miesta, ktoré pri jeho návšteve nesmiete za žiadnych okolností vynechať.

Mesto Edinburgh – pre jeho históriu

Jedno z top turistických miest a pravdepodobne najrušnejšie zo všetkých miest, čo sa týka návštevníkov. Do Škótska prichádzajú státisíce ľudí z celého sveta, len aby navštívili toto mesto z mnohých dôvodov. Mesto vám ponúka bohatú históriu, ktorá obklopuje takmer každú budovu v centre mesta.

Zdroj: unsplash.com

Zamierte do stredovekého starého mesta a prezrite si niektoré z hlavných turistických atrakcií ako je napríklad Edinburský hrad a Mary Kings Close – skrytá ulica pod mestom. Na prechádzke po hlavnej nákupnej ulici Princes Street, vás privíta neuveriteľná architektúra, ako napríklad súčasná budova Jenners a krásny hotel Balmoral s mnohými reštauráciami, vrátane reštaurácie „Number 1“.

Mesto Glasgow – pre jeho kultúru

Nasadnete na vlak, cestujete len 50 míľ na západ od Edinburghu a prídete do najväčšieho škótskeho mesta Glasgow. Je to mesto, ktoré sa neustále mení a ponúka veľa pre každého, bez ohľadu na vaše záujmy. Hudobná scéna v Glasgowe je vrcholom mnohých fantastických koncertov, ako sú Hydro, King Tuts Wah Wah Hut a ikonická Glasgow Barrowlands.

Zdroj: unsplash.com

Ak vás hudba až tak veľmi nezaujíma, potom by ste sa mohli vydať niekam, napríklad do múzea Kelvingrove, a rozhliadnuť sa po 22 rôznych ponúkaných galériách. Jednou z najväčších výhod pridania múzea Kelvingrove do cestovateľského zoznamu je to, že je jeho návšteva úplne zadarmo. Glasgow je takisto i vynikajúcim miestom na nákupy.

Mesto Inverness – pre jeho prírodu

Z Glasgowa sa vydajte hore na sever cez ohromujúce vysočiny a prídete do najsevernejšieho škótskeho mesta Inverness. Toto mesto vám ponúka pohľad na škótsku krásnu prírodu. Pri ceste do tohto mesta je legálne postaviť si stan na väčšine miest, ktoré sa považujú za neuzavretú zem. Len sa uistite, že nezanecháte žiadne odpad a dodržiavate zákony o kempingu. Keď už do mesta dorazíte, Inverness vám ponúka mnohé historické pamiatky ako Hrad Inverness alebo Katedrála. Nezabudnite i na návštevu Viktoriánskeho trhu.

Zdroj: unsplash.com

Obecná oblasť Aberdeenshire – pre jej zachovalé hrady

Aberdeenshire je oblasť, ktorá je často vynechaná z mnohých cestovateľských plánov. Avšak to je naozaj škoda, pretože i táto oblasť ponúka rovnako veľa ako i samotný Aberdeen. Aberdeenshire je domovom nespočetných hradov, ktoré boli zničené, no sú dokonale zachované. Pre tých, ktorí sa viac zaujímajú o zničené hrady, je tu hrad Slains, ktorý bol inšpiráciou pre Draculu Brama Stokera.

Zdroj: unsplash.com

Turisticky prívetivejší hrad je Dunnottar, ktorý vďaka svojej strategickej polohe a obranným vlastnostiam zohral veľkú úlohu v histórii Škótska. Ak sa viac zaujímate o zachovalejšie hrady, ​​potom môžete navštíviť niektoré z rozprávkových hradov v regióne, ako je hrad Craigievar, ktorý mal byť inšpiráciou za ikonickým logom Disney. 

Jazero Loch Ness

Áno, presne tak. Návšteva Škótska by nebola kompletná, pokiaľ by ste toto miesto nenavštívili. Vyrastali ste počúvaním príbehov o Nessie alebo Lochnesskej príšere? Ak si spomeniete na slávnu lochnesskú príšeru, ktorá sa objavila v mnohých detských rozprávkach, potom presne tu žije táto príšera. Loch Ness je veľké, hlboké sladkovodné jazero na Škótskej vysočine, ktoré sa rozprestiera približne 37 kilometrov juhozápadne od Inverness. Počas pobytu sa určite pozrite i na vyhliadku Loch Ness, hrad Urquhart a vodopády Foyers!

Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

https://www.twowanderingsoles.com/blog/best-places-to-visit-in-scotland
https://wheresmollie.com/2020/05/best-places-scotland/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať