DomovCestovanie7 miest na sólo cestovanie pre ženy

7 miest na sólo cestovanie pre ženy

- Reklama -

Sólo cestovanie bolo uvedené na trh v roku 2009, aby vyplnilo online medzeru. Informácií o tom, že v tom čase ženy cestovali samy, bolo veľmi málo. Dnes je bežné, že ženy už cestujú aj samé, začať však nie je ľahké. Samotné cestovanie môže byť neuveriteľne skľučujúce a to najmä pre ženy. Od zvýšených poplatkov pri sólo ubytovaní až po obavy o osobnú bezpečnosť. Avšak aj napriek odrádzajúcim prekážkam to môže byť obohacujúci skok a život meniaci zážitok. Rozhodli sme sa teda vyzdvihnúť najvhodnejšie mestá na svete, ktoré môžu ženy samostatne skúmať bez obáv. Čítajte ďalej a objavíte 7 miest, kde sa môžete cítiť v bezpečí, splnomocnene a slobodne.

Lisabon, Portugalsko

Od svojich ikonických žltých električiek a historických budov, po dych vyrážajúce výhľady a preslávenú scénu s jedlom je Lisabon snom aj sólo cestovateľov. Ženy cestovateľky ocenia najmä splavnosť, cenovú dostupnosť a bezpečnosť. Portugalsko je v porovnaní s ostatnými krajinami západnej Európy relatívne lacné. Môže sa taktiež pochváliť aj s jednou z najnižších mier násilností na kontinente. Hlavné mesto má mimoriadne dobrú pešiu dostupnosť. 

Lisabon a jeho typické úzke uličky na kopci, Portugalsko
Zdroj: pexels.com

Vďaka tomu je ideálnym mestom na prechádzky po starých štvrtiach aj pri hľadaní úžasných výhľadov. Môžete sa stratiť na potulkách v najstaršom susedstve mesta, Alfama, kde nájdete farebné domy, vydláždené chodníky a kľukaté ulice lemované trhmi a múzeami. Strávte deň v kaviarni a ochutnajte čo ponúka slávna lisabonská kávová kultúra. Pochutnajte si na skvelom jedle v reštaurácii s tradičnou živou hudbou zvanou fado. Nechajte sa unášať krásami tohto pulzujúceho mesta – a nezabudnite na fotoaparát!

Melbourne, Austrália

Melbourne je známy pre svoju prosperujúcu kultúru v oblasti potravín a kávy. Nájdete tu priateľských obyvateľov a živú umeleckú scénu. Toto mesto je dokonalým útočiskom pre sólo cestovateľky. Preskúmajte živú štvrť Northside, ochutnajte orientálnu kuchyňu, alebo skúmajte prečo sa hovorí, že tam majú najlepšiu kávu na svete. Môžete obdivovať grafity a nástenné maľby miestnych umelcov, ktoré zdobia Hosier Lane, alebo si kúpte ručne robené veci na umeleckom trhu na Rose Street vo Fitzroy. Melbourne je jedno z najbezpečnejších miest v Austrálii. Ponúka množstvo lacných ubytovaní, kde môžete zostať a spriateliť sa tak na cestách.

Melbourne, Austrália
Zdroj: pexels.com

Lima, Peru

Ako hlavné mesto Peru, je Lima rušnou metropolou. Nachádza sa v púšti medzi Tichým oceánom a pohorím Ánd. Mesto ponúka ohromujúcu architektúru, bohatý nočný život a niektoré z výnimočných potravín, ktoré krajina ponúka. Ako bonus, Peru patrí medzi najbezpečnejšie krajiny v Južnej Amerike. Najprv preskúmajte pamiatku UNESCO – Staré mesto Lima – prezývané aj mesto kráľov. Nájdete tam množstvo historických budov a pamiatok, ktoré siahajú až do obdobia, keď bolo sídlom španielskej vlády v Južnej Amerike. 

Historické centrum mesta Lima, Peru
Zdroj: pixabay.com

Navštívite tam slávnu katedrálu, alebo sa vydajte na prehliadku kostola a kláštora San Francisco, kde sa dozviete niečo o koloniálnej architektúre a katakombách, ktoré sa tam nachádzajú od 19. storočia. Ak by vás viac lákala súčasná architektúra zamierte do pobrežnej oblasti Miraflores na bicykli, alebo surfujte popri reštauráciách na promenáde. Choďte popoludní do Parque Kennedy a spriateľte sa s miestnymi obyvateľmi! Vďaka tomu všetkému je ľahko pochopiteľné prečo by mala byť Lima vaším ďalším cieľom ako solo cestovateľka.

Arusha, Tanzánia

Ak plánujete sólo cestu na africký kontinent, nezabudnite si do svojej trasy zahrnúť aj Arushu. Toto svieže mesto v subsaharskej oblasti je rušným kultúrnym centrom a bránou k najlepším outdoorovým zážitkom Tanzánie. Toto mesto je taktiež považované za bezpečné pre sólo cestovateľky. Avšak treba byť opatrný pri cestovaní v noci. Ochutnajte ich typický street food, napríklad ugali – kaša vyrobená z kukuričnej múky, ktorá je podávaná s mäsom alebo zeleninou. Kúpte si nejaké remeselné poklady v Centre kultúrneho dedičstva. 

Safari, Arusha, Tanzánia
Zdroj: pexels.com

Zastavte sa v Národnom prírodovedeckom múzeu a dozviete sa viac o fosíliách objavených v Tanzánii – z ktorých mnohé odomkli tajomstvá vývoja ľudí. Ak máte v pláne ísť na safari, aby ste preskúmali Serengeti, zvážte pripojenie sa k malej turistickej skupine. Náklady na prepravu sa zdieľajú a je to skvelý spôsob ako spoznať nových ľudí, ak cestujete sami. Väčšinou sa tieto skupiny ľudí skladajú z ďalších sólo cestovateľov.

Begen, Nórsko

Od obrovských pohorí a Fjordov, po prekrásne kúzlo dláždených ulíc a farebných drevených domov, je Bergen rovnako rozmanitý a zaujímavý. Takže, ak hľadáte kam sa vybrať na sólové dobrodružstvo, ktoré má tak trochu všetkého, urobte si z tohto nórskeho mesta ďalšiu zastávku. Nórsko patrí medzi jednu z najšťastnejších a najbezpečnejších krajín na svete. Aj preto je idealnou destináciou pre sólo cestovateľky.

Bergen, Nórsko
Zdroj: pexels.com

Ponorte sa do mestskej kultúry návštevou mnohých múzeí a umeleckých galérií. Alebo si doprajte trochu čerstvého vzduchu a vydajte sa pešo hore na horu Fløyen. Tam sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad. Chcete podniknúť niečo mimo mesta Bergen ? Choďte slávnym vlakom z Bergenu do Osla, alebo na sever, aby ste zažili Fjordy a unikátnu polárnu žiaru. Ak je toto samota po ktorej ste túžili, určite ju nájdete v rozsiahlej nórskej divočine!

Chiang Mai, Thajsko

Toto mesto v severnom Thajsku sa môže pochváliť chutným (a cenovo dostupným) jedlom, starými chrámami a neuveriteľnou prírodnou scenériou. Vďaka nízkej kriminalite a priateľským ľuďom je Chiang Mai vynikajúcim miestom pre ženy, sólo cestovateľky. Prejdite okolo Starého Mesta, nasnímajte fotografie rušného centra a choďte na trh Warorot. Tam si pochutnajte na grilovanej klobáske na thajský štýl (sai uova) alebo cam moo, čo je chrumkavá bravčová koža. 

Chrám v Chiang Mai, Thajsko
Zdroj: pixabay.com

Nezabudnite navštíviť Umelecké a kultúrne stredisko mesta Chaing Mai, kde sa dozviete viac o zaujímavej thajskej kultúre. Ak si chcete dopriať čas na sebareflexiu, tak určite nevynechajte návštevu chrámov, akými sú pokojný Wat Phra Singh alebo Wat Mahawan. Po sólo cestovaní pochopíte, prečo sa toľko cudzincov rozhodlo zostať v tomto meste už navždy!

Reykjavík, Island

Island so svojimi ľadovcami, sopkami, ľadovými jaskyňami a morskými útesmi predstavuje jednu z najúžasnejších a najpozoruhodnejších krajín sveta. S mimoriadne nízkou mierou kriminality je Island perfektnou voľbou pre sólo cestovateľky. Takže, ak ste vždy snívali o objavovaní tejto drsnej severnej ríši divov, považujte Reykjavík za miesto, kde začať. Hlavné mesto je domovom živej umeleckej a hudobnej scény.

Reykjavík, Island
Zdroj: pixabay.com

Určite nezabudnite vyskúšať širokú škálu týždennej zábavy – vrátane živej hudby, opery, divadla, stand-up komédie (v angličtine!) a ďalšie akcie. Spoznáte tak priateľov a užijete si nočný život. Ak sa chcete vydať trochu ďalej, tak si môžete oddýchnuť v známej modrej lagúne. Preskúmajte Westfjordy alebo sa zatúlajte na lávových pieskoch na pláži Reynisfjara.

Zostáva vám len vybrať si cieľ a nechať sa unášať sólovým a zároveň bezpečným dobrodružstvom ! 🙂

Zdroje:

https://theblondeabroad.com/the-ultimate-guide-to-solo-female-travel/
https://theblondeabroad.com/the-ultimate-guide-to-solo-female-travel/
https://solotravelerworld.com/category/how-to-travel-alone/solo-female-travel/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať