DomovMóda a krásaBuďte štýlové - módne trendy jeseň/zima 2020-2021, časť I.

Buďte štýlové – módne trendy jeseň/zima 2020-2021, časť I.

- Reklama -

Viem, že všetci si užívame horúce letné počasie. Ale skôr či neskôr príde čas, kedy sa náhle ochladí. A keď príde ten čas, budeme musieť vymeniť bikiny za trochu väčšie pokrývky nášho tela, ako sú svetre, či nohavice. Každý rok stovky významných značiek zobrazuje svoje vízie na budúcu sezónu. Každá módna šou a prehliadka vyzdvihuje kreatívne vízie dizajnérov a spoločne predpovedajú novú vlnu módnych trendov, ktoré sa rýchlo dostanú do ulíc. Vybrali sme si preto niekoľko módnych trendov za rok 2020, ktoré budú určite všade okolo vás už túto jeseň.

Biela svadba

Svadobný trh prekvitá každým rokom a zdá sa, že návrhári sa pripravujú aj na takéto módne kúsky. Zameriavajú sa totižto na módne nevesty. Vyzdvihujú šaty bez ramienok, bez toho aby pôsobili vulgárne a aby si ich budúce nevesty vedeli dovoliť bez akýchkoľvek predsudkov. Brandon Maxwell predstavil dvojdielne svadobné šaty s topom; Tom Ford zase obtiahnuté šaty cez jedno rameno; a Khaite odvážne svadobné šaty s výrezmi po bokoch a s dlhými rukávmi.

Ilustračný obrázok
Zdroj: harpersbazaar.com

Nasadenie glitrov

Niekedy sa môže zdať, že žijeme v dobe minimalizmu. Určite sledujete množstvo módnych instagramových účtov v béžových odtieňoch. Možno maximalizmus nie je až taký mŕtvy, ako to naznačujú spomenuté účty. Podľa odborníkov je premena na ľudskú diskoguľu liečbou situačného smútku. Súhlasia aj Marc Jacobs, Erdem, Balenciaga a Oscar de la Renta. Koniec koncov, ženy potrebujú niečo na tancovanie.

Ilustračný obrázok
Zdroj: harpersbazaar.com

Veľká kožuchová energia

Čím je kožušina väčšia, tým bližšie k Bohu? Nemyslíme si, že o to išlo návrhárom, ale možno v tom je nejaká pravda. Ešte nevieme aké počasie nás v jeseni čaká. Ale ak bude veterné tak budeme dobre pripravení ak si zaobstaráme nejaké módne kožušiny. Dizajnéri boli kreatívny a použili rôzne materiály ako úplety, ktoré vyzerajú ako kožuchy, či umelé kožušiny – inšpirujte sa Celine, Miu Miu, či Saint Laurentom.

Ilustračný obrázok
Zdroj: harpersbazaar.com

Veselá vdova

Zdá sa, že tak trochu sa bude opäť vyhlasovať: “Čierna je späť.” Buďme úprimní, obľúbený odtieň New Yorku nikdy nevystúpil z obľúbenosti. Ten obrovský klobúk zakrývajúci tvár od Givenchy, obojok od Schiaparelli, či výstrih so závojom od Herrere. Nevieme, či ide o veselú vdovu, ktorá všetku zdedenú hotovosť investuje do štýlu, alebo sa len chce iba ukázať na pohrebe svojho nebohého. Ale aj tak sa nám to naozaj páči.

Ilustračný obrázok
Zdroj: harpersbazaar.com

Intímne oblečenie

Dior, Dolce & Gabbana, Fendi a Mugler predviedli priehľadné čierne spodné prádlo ako vrchné ošatenie a nám sa nedá nesúhlasiť s touto módou. Saint Laurent dal dokopy čierny latex s podprsenkou. Zatiaľ čo iní jemne prekryli hornú časť čipkovaného spodného prádla. Bravo!

Ilustračný obrázok
Zdroj: harpersbazaar.com

Zdroje:

https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/fashion/g33586081/fashion-trends-winter-2020-2021/
https://www.harpersbazaar.com/fashion/fashion-week/g30766293/fall-2020-fashion-trends/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať