DomovCestovanieČo ponúka Nemecko? - časť I.

Čo ponúka Nemecko? – časť I.

- Reklama -

Opustené letiská, industriálne pivárne a úchvatné lanovky: Nemecko je naozaj pestrá krajina a svojim návštevníkom aj domácim má čo ponúknuť. Ak chcete získať úplný obraz o rozmanitosti toho, čo sa dá v Nemecku robiť, skombinujte veci, ktoré by ste mohli očakávať s tými, ktoré by ste naozaj nečakali.

zdroj: lonelyplanet.com

Prejdite sa okolo nástenných malieb na Berlínskom múre

V nemeckom hlavnom meste je niekoľko miest, kde nájdete zvyšné časti Berlínskeho múru, no East Side Gallery vyniká. Úsek dlhý 0,8 míle (1,3 km), ktorý vedie paralelne s riekou Spréva, je pokrytý viac ako 100 nástennými maľbami, ktoré vytvorili medzinárodní umelci po páde múru.

Jedným z vrcholov je Bruderkuss Dimitrjiho Vrubela zobrazujúci bozk medzi vysokopostaveným sovietskym politikom Leonidom Breschnewom a východonemeckým vodcom Erichom Honeckerom. Ďalším je obrázok Birgit Kindovej, ako sa cez stenu rúti auto Trabant. Táto časť mesta, obklopená mnohými novými bytovými blokmi a kancelárskymi komplexmi – niektoré sú dokončené, iné stále vo výstavbe – tiež demonštruje obrovský rozsah prestavby, ktorá formovala Berlín od znovuzjednotenia.

zdroj: lonelyplanet.com

Korčuľovanie po dráhe opusteného berlínskeho letiska

Opustené letisko, jedno z najväčších mestských otvorených priestorov na svete, je obľúbeným miestom mnohých Berlínčanov. Park, známy ako Tempelhofer Feld, s vyznačením pristávacej dráhy, uzemnenými lietadlami a starými hangármi, je obľúbený medzi kite-flyermi, kolieskovými korčuliarmi, piknikmi a príležitostnými windsurfistami. Medzi betónom sa divoká zeleň stala domovom aj pre niektoré chránené živočíchy a vzácne druhy rastlín. Letisko prestalo fungovať v roku 2008 a pre verejnosť bolo sprístupnené v roku 2010. Historický chodník poskytuje viac informácií o minulosti letiska, v neposlednom rade o jeho dôležitej úlohe pri zásobovaní západnej časti mesta počas berlínskej leteckej prepravy z roku 1948 do roku 1949.

zdroj: lonelyplanet.com

Navštívte hrad, ktorý inšpiroval Walta Disneyho

Nemecký rozprávkový hrad na kopci, ktorý sa nachádza na dramatickom horskom pozadí, musíte vidieť, aby ste mu uverili. Zámok Neuschwanstein, o ktorom sa hovorí, že bol modelom loga Disney a zámkov, ktoré sa nachádzajú v parkoch po celom svete, bol postavený ako útočisko pre kráľa Ľudovíta II. Mladý kráľ, plachý a trochu výstredný muž, navrhol veľkú časť hradu sám, inšpirovaný stredovekými legendami a operami Richarda Wagnera. Zámok, ktorý bol sprístupnený verejnosti len niekoľko týždňov po záhadnej smrti kráľa v roku 1886, je teraz jednou z hlavných turistických atrakcií Nemecka a jedným z najnavštevovanejších hradov v Európe, čo je ďaleko od zamýšľaného účelu – využívať ho ako súkromné ​​útočisko.

Vyjdite na najvyššiu horu Nemecka Scale

Bavorské Alpy s modrými jazerami, skalnatými štítmi a množstvom kráv sú pre milovníkov prírody nevyhnutnosťou. Región má bohaté možnosti turistiky a horolezectva, ako aj veľké množstvo lanoviek, ktoré vám pomôžu získať výšku oveľa rýchlejšie. Jednoznačne najdramatickejšou z nich je lanovka Zugspitze na najvyššiu horu Nemecka. Táto najmodernejšia konštrukcia, ktorá je v prevádzke od roku 2017, zahŕňa najdlhšie nepodporované rozpätie lana na svete a najvyšší oceľový pylón na svete vytvorený pre lanovku. Vychádzajúc z ohromujúceho jazera Eibsee preváža návštevníkov na impozantnú hornú stanicu, ktorá majestátne sedí na drsnom hrebeni takmer 3000 m nad morom.

zdroj: lonelyplanet.com

Popíjajte údené pivo v Bambergu

V Nemecku nie je ťažké nájsť pivo, ale ak chcete niečo trochu iné, vyberte sa do franského mesta Bamberg. Celá stará mestská štvrť je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO, kde nájdete hrazdené krčmy, malé pivovary a slávne údené pivo Rauchbier. Podľa legendy bol Rauchbier vynájdený náhodou po požiari v pivovare, no čoskoro sa stal obľúbeným miestnym nápojom. Dnes nájdete Rauchbier po celom meste, no len dva pivovary sa stále držia tradície a vypaľujú slad na otvorenom ohni: Schlenkerla a Brauerei Spezial.

zdroj: lonelyplanet.com

Navštívte kúpele v Čiernom lese

Liečivé minerálne vody, ktoré vyvierajú spod Schwarzwaldu, lákajú do tohto regiónu priaznivcov wellness oddávna. V Baden-Badene, jednom z najznámejších kúpeľných miest v tejto oblasti, 12 termálnych prameňov produkuje okolo 211 340 galónov vody každý deň s teplotou až 68 °C. Vydajte sa sem za starosvetským luxusom a tradičnými kúpeľmi, začnite popoludní v kúpeľoch Friedrichsbad. Táto veľkolepá budova v renesančnom štýle bola otvorená v roku 1877 a má klenuté stropy, prepracované fresky a kúpeľný okruh so 17 stanovišťami. Ponorte sa do termálnych víriviek, teplovzdušných kúpeľov a studenej vody a potom sa vydáte do relaxačnej miestnosti s bezplatnou službou budenia.

Zdroj: https://www.lonelyplanet.com/articles/top-things-to-do-in-germany  

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať