DomovCestovanieČo ponúka Nemecko? - časť II.

Čo ponúka Nemecko? – časť II.

- Reklama -

Opustené letiská, industriálne pivárne a úchvatné lanovky: Nemecko je naozaj pestrá krajina a svojim návštevníkom aj domácim má čo ponúknuť. Ak chcete získať úplný obraz o rozmanitosti toho, čo sa dá v Nemecku robiť, skombinujte veci, ktoré by ste mohli očakávať s tými, ktoré by ste naozaj nečakali.

Pripevnite visiaci zámok na most v Kolíne nad Rýnom

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať k svetoznámej kolínskej katedrále, je prejsť cez rieku Rýn po moste Hohenzollern. Môžete sa pokochať panorámou mesta a sledovať, ako sa po mohutnej rieke kĺžu veľké člny, zatiaľ čo sa gotické veže ikonickej katedrály približujú. V roku 2008 ľudia začali pripevňovať „zámky lásky“ na zábradlia, ktoré oddeľujú chodcov a cyklistov od vlakov, ktoré rachotia cez most do hlavnej stanice v Kolíne nad Rýnom. Na väčšine sú vyryté mená alebo iniciály párov, no niektoré majú aj iné posolstvá. Farebné more sentimentu je skvelé na fotografovanie alebo možno aj doplnenie. Mnohí hodia kľúč do vody dole na znak večnej lásky.

zdroj: lonelyplanet.com

Preskúmajte Nemeckú vínnu cestu

Deutsche Weinstrasse sa vinie cez vinohradnícku oblasť Pfalz (Falcko). Trasa dlhá 85 km, ktorá vedie z Bockenheimu na severe do Schweigen-Rechtenbach na francúzskej hranici, spája malebné mestečká, nespočetné množstvo vinárstiev a množstvo reštaurácií ocenených hviezdičkou Michelin. Tento región, známy svojimi rizlingmi, produkuje aj veľké množstvo červených a menej známych bielych, nehovoriac o mnohých skvelých ružových a šumivých vínach (v nemčine nazývaných Sekt). Mierne podnebie tiež umožňuje, aby sa darilo mandliam, figám, kivi a citrónom, čo na juhozápade Nemecka vytvára atmosféru Stredomoria.

Zamyslite sa nad históriou nacistov v Norimbergu

Impozantné norimberské budovy svedčia o rozsahu udalostí a megalománii nacistického režimu. Centrála nacistickej strany sa využívala na stranícke stretnutia, prejavy a prehliadky. Mnohé zo stavieb na mieste, ako napríklad Zeppelinfieldská tribúna a nedokončená kongresová sála, sú stále tam a možno ich navštíviť na pešej prehliadke. Samozrejme, po vojne získal Norimberg pre nacistov iný význam. V Norimberskom procese sa za svoje zločiny zodpovedalo množstvo straníckych predstaviteľov a vysokých vojenských dôstojníkov v procese uznávanom za zmenu medzinárodného trestného práva. Informačné dokumentačné centrum, Memorium Norimberg Process, sa teraz nachádza na najvyššom poschodí budovy súdu, kde sa procesy konali.

zdroj: lonelyplanet.com

Pozrite si koncert v impozantnej koncertnej sále v Hamburgu

Elbphilharmonie, ktorá sa nachádza na polostrove v bývalej prístavnej štvrti Hamburgu, je architektonickým majstrovským dielom, často s láskou nazývanou „Elphi“. Koncertná sála otvorená v roku 2017 pozostáva z trblietavej sklenenej konštrukcie, ktorá pozostáva z viac ako 1100 okenných panelov na vrchole starého skladu z červených tehál. Pozrite si program podujatí alebo sa jednoducho vydajte na Elbphilharmonie Plaza, kde sa môžete pokochať panoramatickým výhľadom na mesto a pozdĺž rieky. Plošina pod holým nebom je bezplatná a obopína celú budovu.

Pridajte sa k miestnym na raňajky v mníchovskej pivnej záhrade

Tradičné raňajky v Mníchove zahŕňajú dve biele klobásy, praclík, kopček sladkej horčice a pohár Weissbier. Najlepšie si vychutnáte v jednej z mnohých pivných záhrad v meste, jedlo by ste mali zjesť pred poludním, ako to bývalo v dňoch pred chladením. Varené a často podávané v teplej vode sa klobásy dodávajú so šupkou, ktorú je potrebné odstrániť – najlepšie je sledovať miestnych obyvateľov, aby ste videli, ako sa to robí. Pivné záhrady sú skvelé aj v iných časoch dňa a môžu byť dobrou voľbou pre rodiny. Väčšina má ihriská pre deti alebo aspoň dostatok miesta na behanie. Vo väčšine oblastí môžete konzumovať aj svoje vlastné jedlo, pokiaľ si kupujete nápoje.

zdroj: lonelyplanet.com

Vyskúšajte vodné športy na ostrove 

Sylt, spojený s pevninou úzkym chodníkom, je najväčším zo Severofrízskych ostrovov Nemecka. Obľúbená destinácia na pobyty má trávnaté duny, piesočné pláže a majáky ako z pohľadnice, ako aj luxusné reštaurácie, značkové obchody a elegantné hotely, ktoré uspokoja aj bohatší dav. V skutočnosti je ostrov niekedy označovaný ako Saint-Tropez severu alebo Hamptons v Nemecku. Sylt je tiež centrom vodných športov. Vďaka rozbúrenému príboju pri západnom pobreží a pokojnejším vodám Waddenského mora na východe, je ostrov vhodný pre začiatočníkov aj skúsenejších. Dokonca priťahuje medzinárodných majstrov, ktorí sa zúčastňujú podujatí, ako je Svetový pohár vo windsurfingu Sylt.

Zdroj: https://www.lonelyplanet.com/articles/top-things-to-do-in-germany 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať