DomovMóda a krásaHadí olej a jeho prekvapivé výhody, časť I.

Hadí olej a jeho prekvapivé výhody, časť I.

- Reklama -

Hadí olej má niekoľko pôsobivých zdravotných výhod. Medzi ne patrí napríklad: upokojujúca artritická bolesť, zlepšenie zdravia pokožky, posilnenie imunitného systému a mnohé ďalšie. Existuje však aj niekoľko primárnych vedľajších účinkov hadieho oleja. Poďme si teda rozobrať aj jeho kontroverznú históriu.

Ako sa získava?

Je veľmi dôležité aby ste si vždy zabezpečili hadí olej z renomovaného zdroja. Hadí olej sa získava z tuku čínskeho vodného hada. Tento tuk sa spracúva a rafinuje na koncentrovaný olej, ktorý má vysoké hladiny omega-3 mastných kyselín s názvom kyselina eikosapentaenová (EPA). EPA je priamo spojená s mnohými výhodami pre ľudské zdravie. Pojem hadí olej sa už po stáročia používa na označenie podvodných liečivých prostriedkov. Spája sa so šarlatánskou a falošnou terapeutickou hodnotou.

V minulosti mohol byť tento pojem presný. Avšak v súčasnosti má hadí olej merateľné účinky na zdravie. Avšak tento produkt musí byť legitímny a skutočne sa získavať z hadov. Obsah mastných kyselín v skutočnom haďom oleji sa môže používať na liečenie mnohých stavov. Mal by sa oddeliť od pôvodného množstva tohto oleja, ktorý si história pamätá v takom negatívnom svetle.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

Výhody hadieho oleja

Ľudia bežne používajú hadí olej, keď trpia bolesťou kĺbov a artritídou, lokálnym zápalom, slabým imunitným systémom,  kardiovaskulárnymi  problémami, demenciou, kognitívnou poruchou, stresom, úzkosťou, depresiou, rozštiepenými koncami, lupinami, stratou vlasov a chronickou bolesťou.

Znižuje zápal

Hadí olej sa tradične najčastejšie používa ako lokálna masť pri  zápalových  stavoch, ako sú bolesti kĺbov, artritída, bolesti svalov a množstvo ďalších chronických stavov. Štúdie preukázali, že omega-3 mastné kyseliny nachádzajúce sa v haďom oleji môžu skutočne uvoľniť stuhnuté kĺby a zmierniť zápal v rôznych častiach tela.

Zmierňuje bolesť

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

V spojení s elimináciou zápalu má hadí olej tiež analgetické vlastnosti, čo z neho robí populárny liek po zranení alebo chirurgickom zákroku alebo pri chronickom ochorení, ktoré môže spôsobiť stálu alebo pretrvávajúcu bolesť. Aj pri lokálnom použití môže tento olej tiež urýchliť hojenie bolestivých rán a poranení.

Zvyšuje zdravie srdca

Na rozdiel od toho, v čo mnohí ľudia veria, nie všetky tuky sú pre vás zlé, ako je to v prípade omega-3 mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú v hadom oleji. Tento polynenasýtený tuk bol spojený s nižšími hladinami krvného tlaku, čo môže znížiť tlak na kardiovaskulárnom systéme a znížiť riziko infarktu a mozgovej príhody.

Starostlivosť o kožu

Pokiaľ ide o ochranu pokožky, hadí olej je vysoko účinný, pretože môže hydratovať, chrániť a ošetrovať pokožku rôznymi spôsobmi. Či už je vaša pokožka popraskaná, suchá alebo zapálená v dôsledku infekcie alebo dráždenia, aplikácia malého množstva tohto oleja, bežne kombinovaného s inými pleťovými olejmi, môže upokojiť zápal a podporiť zdravšiu a mladšiu pleť.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

Zdroje:

https://www.cosmeto-nature.com/en/blog/hemani-snake-oil-an-oil-with-a-thousand-benefits-for-the-hair-n15
https://www.cbsnews.com/pictures/15-most-bizarre-medical-treatments-ever/10/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať