DomovZábavaKam cestovať na základe vášho znamenia zverokruhu? časť I.

Kam cestovať na základe vášho znamenia zverokruhu? časť I.

- Reklama -

Neviete sa rozhodnúť, kam vycestovať? Váš dokonalý výlet môže byť vopred určený, ak sa pozriete na hviezdy a vlastnosti spojené s vašim znamením zverokruhu. Tak prečo si najbližšiu cestu nezakladať na tom, čo sa zhoduje s vašimi osobnostnými črtami, povahou a vnútornými emóciami? Kam by vás malo zaviať vaše znamenie?

#Vodnár (21.1. – 19.2.)

Výlet, kde by ste mohli pomôcť niekomu v núdzi je dobre strávený čas pre toto znamenie, aj keď ste na dovolenke. Ste v prvom rade humanitárne založený človek. Tak prečo neísť na slnečné karibské pobrežie Kostariky a venovať svoj drahocenný čas projektu ochrany morských korytnačiek? V národnom parku Tortuguero môžete uspokojiť svoju túžbu byť pri vode a zoznámiť sa s prácou výskumnej stanice Sea Turtle Conservancy.

Zdroj: unsplash.com

Tam sa môžete ponoriť do návštevníckeho centra a nájsť rôzne exponáty popri korytnačkách. Na plážach tu hniezdia stovky zelených korytnačiek, ale ak sa rozídete o kúsok ďalej, nájdete tam túry tropickými mokraďami. Vašu zvedavosť určite rozprúdia dažďové pralesy, ktoré v tieni skrývajú najrôznejšie druhy živočíchov – vrátane jaguárov. 

#Ryby ( 20.2. – 20.3.)

Tento rok sa pre ryby javí ako rok duchovného vstupu do Indie. Budete chcieť ísť priamo do Gangy, známej tiež ako Ma Ganga – posvätná rieka, ktorá symbolizuje život, smrť a znovuzrodenie v jednom. Oheň tam nájdete na každom rohu. Sledujte, ako ganga artisti osvetľujú rieku a gháty (schody) v Haridwar, Varanasi alebo Rishikesh.

Zdroj: unsplash.com

V Rishikeshi môžete znovu objaviť svoju duchovnú stránku v mierumilovnom Parmarthu Niketan Ashram. Ak by ste sa chceli naladiť na svoje šupinaté ja, choďte na juh do Kéraly a preskúmajte stojace vody. Nenechajte si ujsť hausbotovú sieť na jazere. Tak či onak, v Indii nenecháte veriaceho človeka.

#Baran (21.3. – 20.4.)

Držať krok s baranom môže byť niekedy náročné. Je to prvé znamenie zverokruhu, ktorému vládne ohnivo červená planéta Mars. Prakticky potrebuje výlet, ktorý je fyzicky rovnako náročný ako energický. Kde inde by ste mohli uspokojiť svoje potreby ako v Patagónii? Ktorá minulý rok oslávila svoje 500. výročie. Áno, je to už dávno, čo ju Magellan objavil. Prejdite sa Andským predhorím, horami a dažďovými pralesmi Čile a Argentíny a objavte pôžitky z tejto skutočne rozmanitej krajiny.

Zdroj: unsplash.com

A keď už budete taký zabehnutý, tak prečo sa nevydať na voľnú cestu po Route 5. Je to južná čilská diaľnica ktorej scenérie vám ukradnú dych. Ak si chcete oddýchnuť, nezabudnite sa cestou zastaviť v čílskom údolí Elqui a sledujte, ako nad údolím zostupuje slnko a atramentovo fialová obloha sa stáva čiernou. Najlepšie to urobíte v Elqui Domos, kde môžete zaspať v kupole a sledovať hviezdy postupne.

#Býk (21.4. – 20.5.)

Ako znamenie Zeme sa radi cítite ukotvení vo svojom okolí a napĺňate svoje prostredie láskou k prírodným zázrakom. Zvážte teda dobrodružstvo v krajine, ktorá je vždy zelená – Írsko. Ak chcete trochu pokoja a pohody, objavujte krásy kraja na pobrežných cestách okolo zrúcanín starodávnych hradov.

Zdroj: unsplash.com

Môžete sa vybrať na prechádzku aj do národného parku Connemara s malebnými horami, trávnatými porastmi a lesmi. Ako alternatívu môžete vyskúšať pokojnú jazdu na bicykli vidieckym francúzskym vidiekom. Prejdite sa na bicykli medzi Val d’Isère a Tignes v údolí Tarentaise, kde pod alpským slnkom kvitnú lúky plné kvetov.

#Blíženci (21.5. – 20.6.)

Pokiaľ ide o Blíženca, idú krátkodobé plány a napínavé dobrodružstvá ruka v ruke. Veci môžu ísť správne… alebo nie celkom správne. Vzhľadom na dualitu symbolu znamenia to nie je prekvapením. Ale napriek tomu, že ste sa narodili pre socializáciu, urobte si tento rok výlet do Japonska. A popri tom si nájdite nových priateľov.

Zdroj: unsplash.com

Choďte na prechádzku do pokojného Kjóta, kde môžete obdivovať tradičné chrámy a nekonečné brány. Potom sa vráťte naspäť do hlavného mesta Tokia a povečerajte medzi miestnymi s krytých izakyách. Jedna vec je istá. Neónové mestá, horúce pramene a okresy samurajov a gejší vám poskytnú veľa rozhovorov so svojimi novými japonskými priateľmi a príbehy, o ktoré sa môžete podeliť s tými doma.

#Rak (21.6. – 22.7.)

Mesiac ovláda u raka jeho vodnaté rozmary. Preto jeho cesty často vedú do relaxačných prímorských destinácii. Odporúčame vám, aby ste počúvali svoje inštinkty byť na vode a absolvujte plavbu južným Pacifikom. Určite vám prospeje aj vyšpliechanie sa v teplých lagúnach vzdialených polynézskych súostroví, ktoré ich obklopujú. Toto je ideálna dovolenka pre vás. Hotový raj!

Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

https://www.lonelyplanet.com/articles/where-to-travel-based-on-your-zodiac-sign

https://www.wanderlust.co.uk/content/where-to-travel-based-on-zodiac-sign/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať