DomovZaujímavostiLetiská, ktoré vás najviac zabavia počas medzipristátia

Letiská, ktoré vás najviac zabavia počas medzipristátia

- Reklama -

Dlhé medzipristátie vie byť totálna agónia. Čo si počať 6, 8 či nedajbože 12 hodín, kým sa dočkáte ďalšieho letu? Väčšinou máte na výber buď jesť predražené jedlo, prezerať si knihy v predraženom kníhkupectve, alebo spláchnuť smútok predraženým alkoholom. To omrzí celkom rýchlo, čo myslíte?

Medzipristátia však nemusia obnášať len nekonečné hodiny potulovania sa po termináloch, či príšerne dlhé sedenie na nepohodlných stoličkách, zatiaľ čo čakáte na let. Môžete mať oveľa viac možností, než si myslíte. Letiská, ktoré vám predstavíme, disponujú vybavením, aké by ste nikdy nečakali. Samé o sebe by mohli byť destináciou, za ktorou letíte.

Medzinárodné letisko
Zdroj: pinterest.com

1. Letisko v Mníchove (MUC), Mníchov: Prehliadky pivovaru

Kde inde ako v Nemecku by ste našli nielen pestré krčmičky, ale skutočný pivovar? Airbrau je domovom oceneného výberu pív a k tomu ponúka ešte aj prehliadky pivovaru, ak máte dostatok času.
Okrem ochutnávania vzoriek najlepších pív, vás letisko dostane ešte aj kabaretným programom a živou zábavou! Špeciálne počas Vianoc, letisko pretransformuje otvorené atrium medzi dvomi terminálmi na skutočný vianočný sen naplnený ručne vyrobenými produktmi a vareným vínom.

2. Medzinárodné letisko Los Angeles (LAX), Los Angeles: Psí kamoši

Poniektorí ste nervózni už len z letu samotného a dlhé medzipristátie tomu určite nepomáha. Čo tak vyskúšať napríklad zvieratká, ktoré vás zbavia stresu? (z angl. Pets unstressing passengers, PUP). Psí terapeuti a ich psovodiči sa prechádzajú po odletových pasážach každého terminálu, sprostredkujúc upokojujúci dotyk kožúška a informácie o letoch zároveň.

3. Letisko Haneda (HND), Tokyo: Planetárium

Máte niekoľko hodín na zabitie medzi letmi ? Prečo sa nevydať na dokonca vzdialenejšiu cestu? Do vesmíru napríklad? Planetárium Starry Cafe je 50 miestna kaviareň a je vôbec prvým planetáriom, ktoré bolo kedy otvorené na letisku. Je to perfektný spôsob ako vypnúť počas čakania na boarding time.

4. Medzinárodné letisko Narita (NRT), Tokyo: Kyslíková hala

Ak letíte do Japonska, obzvlášť zo zámoria, pravdepodobne pristanete na letisku Narita. Takýto výlet vie byť poriadne vyčerpávajúci a stresujúci, preto urobíte dobre, keď sa zložíte v kyslíkovej hale Juko. Je to však omnoho viac ako len dýchanie čerstvého vzduchu. Váš zážitok môže byť totiž obohatený o voňavú zložku, ako napríklad škorica, mentol alebo eukalyptus.

5. Medzinárodné letisko Vancouver (YVR), Vancouver: Akvárium a morský svet

Medzinárodné letisko vo Vancouveri je miestom, kde sa spája prekrásne umenie, príroda a podmorský život do jedného. Budete unesení pôsobivou architektúrou, ktorá odzrkadľuje rôznorodosť krajiniek a kultúry Britskej Kolumbie. Podmorský život môžte objavovať “bohužiaľ” len prostredníctvom akvária, ktoré sa skladá z hlavnej časti o objeme 114 000 litrov a z menšieho, 1800 litrového akvária, kde nájdete vyše 5000 rôznorodých morských živočíchov metajúcich sa pozdĺž tisíciek morských rastlín.

Medúzy v pohybe
Zdroj: unsplash.com

6. Medzinárodné letisko Incheon (ICN), Seoul: Ľadové klzisko

Najväčie letisko Južnej Kórei ponúka svojím klientom na výber kopec možností ako stráviť čas, od pozerania filmu v kine, až po absolvovanie prehliadky múzea kórejskej kultúry. Čo však naozaj robí toto kórejské letisko takým špeciálnym je ľadové a ľadový les. A to všetko úplne zadarmo! Je pravda, že klzisko s lesom otvárajú len v období zimnej sezóny, buďte bez obáv, korčuľovanie na inline-och je povolené po celý rok!

7. Letisko Zürich (ZRH), Zürich: Prírodná rezervácia

Švajčiarsko je preslávené pre svoje malebné krajinky, takže vás asi neprekvapí, že medzi dvomi dráhami letiska nájdete 74-hektárovú prírodnú rezerváciu s kompletnou miestnou divokou zverou. Prírodnú rezerváciu môžte nielen objavovať zvonku, ale rovno prebádať trebárs aj na bicykloch.

8. Letisko v Amsterdame, Schiphol (AMS), Amsterdam: Múzeum umenia

Schiphol ponúka svojim cestovateľom mini múzeum umenia, duty-free obchodíky so všetkými syrovými špecialitami a vnútorný “park” s kompletnou atmosférou, ako vtáčie zvuky alebo vyhliadková terasa pre leteckých nadšencov. Amsterdamské Rijks múzeum je jedným z najslávnejších na svete, kde nájdete 10 malieb holandských majstrov po ceste ako si idete vyzdvihnúť batožinu. Vďaka tomu je Schiphol jediným letiskom na svete s výstavou umenia 17. storočia, čo uznajte, stojí za dlhšie medzipristátie. To však stále nie je všetko! Na tomto letisku ponúkajú tiež kvalitné svadobné služby alebo rotopedy, ktoré nabíjajú vaše telefóny pedálovaním.

9. New Chitose/ Shin Chitose (CTS), Chitose, Japonsko: Horúce pramene

Hokkaido je najsevernejším z Japonských hlavných ostrovov. Je známy pre veľké množstvo horúcich prameňov, ktoré doslova prederavujú zem jeho zasneženej krajiny. Takže sa akurát hodí navštíviť jeden, takmer hneď, ako pristanete na letisku. Zatúžili ste po dávke relaxu v podobe wellness? Tak potom nezabudnite zájsť do letiskovej sauny a spa :).

10. Medzinárodné letisko Hong Kong (HKG), Hong Kong: Golfový simulátor

Letisko v Honk Kongu bývavalo domovom pre skutočný 9-jamkový golfový kurz, ktorý však skončil v roku 2015 kvôli expanzii letsikového hotela. Avšak stále, kým čakáte na svoj let, si viete požičať nejaké golfové palice a ísť si zastrieľať na Golfzon simulátor, lokalizovaný v Termináli 2.

11. Singapúrske letisko Changi (SIN), Singapur: Motýlia záhrada

Ak sa náhodou vaše medzipristátie predĺži, singapurské letisko Changi disponuje umeleckými inštaláciami, strešnou záhradou, rybníkom s ľaliami alebo bazénom, takže je nepravdepodobné, že sa budete počas medzipristátia nudiť. Letisko vyhralo vyše 400 ocenení a ponúka niečo pre cestovateľov každého druhu, veku a záujmov. Highlightmi sú jednoznačne letisková motýlia záhrada, ktorá je na svete jediná svojho druhu alebo napríklad kinosály, či 2.5 hodinová sprevádzaná prehliadka mesta Singapur.

12. Medzinárodné letisko Dubai (DXB), Dubaj: Všehochuť s nádychom luxusu

Luxusné, extravagantné a absolútne nezabudnuteľné. Také je letisko v Dubaji. Nakupujte známe značky, zlaté tehličky a všetko ostatné v najväčšom duty free shope na svete! Choďte si zaplávať, dajte si do tela v non-stop otvorenej posilňovni alebo navštívte Zen záhrady a potom si zarelaxujte v jednej z ich spiacich boxoch.

13. Medzinárodné letisko Kuala Lumpur (KUL), Kuala Lumpur: Expres do mesta

Priateľskí ľudia, cenovo dostupné reštaurácie a nákupné možnosti, robia z tohto letiska atraktívne miesto na oddych medzi letmi. Ak máte stále dosť času, vyberte sa na KLIA expres, ktorý vás za 30 minút vezme priamo z letiska do mesta a môžte objavovať ďalej!

Cestovný pas
Zdroj: pixabay.com

Zdroje:

https://curiosity.com/topics/these-10-airports-have-the-worlds-coolest-layover-activities-curiosity/

https://time.com/5510618/best-airports-layovers/

15 layover airports that are so cool you’ll never want to leave

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať