DomovZábavaLetné aktivity, pri ktorých spálite najviac kalórií

Letné aktivity, pri ktorých spálite najviac kalórií

- Reklama -

Leto sa blíži a s ním aj čas strávený vonku na čerstvom vzduchu, či pri vode. Priestor bude určite aj na to vychutnať si oslobodzujúce vonkajšie aktivity, ktoré prichádzajú s letnou sezónou. Pričom väčšina aktivít, pri ktorých spaľujete kalórie v teplom počasí je tak zábavná, že občas zabudnete na to, že cvičíte. Vyskúšajte týchto päť letných aktivít, pri ktorých sa spaľuje najviac kalórií.

Leto, Zdroj: unsplash.com

1. Paddleboarding (444 kalórií/hodina)

Táto letná vodná aktivita zapojí váš core a teda stred tela do tréningu. Takmer okamžite spaľujete kalórie a budujete si aj svaly. Paddleboarding v stoji si síce vyžaduje tréning rovnováhy, no až na ten princíp prídete je to okrem tréningu aj zábava. Preto je paddleboarding skvelý pre vaše brušné svaly, chrbtové svaly a ideálny aj ako šport vo dvojici alebo pre partiu kamarátov.

Ak ste v oblasti paddleboardingu nováčikom, držte sa vzpriamene a skúste aplikovať do praxe tieto tipy:

  • Mierne pokrčte kolená, aby ste znížili únavu.
  • Chrbát majte vzpriamený namiesto toho, aby ste sa predkláňali.
  • Pohybom bokov presuňte svoju váhu namiesto chodidiel.
  • Nohy majte rovnobežné a na šírku bokov.
  • Oči majte upreté na horizont a vyvarujte sa pohľadu dole na nohy.
Paddleboarding, Zdroj: unsplash.com

2. Plávanie (510 kalórií/hodina)

Aj pomalé okruhy plávania voľného štýlu v bazéne spália veľa kalórií. Letná aktivita dobrá aj pre vaše kĺby. Plávanie vám umožňuje užívať si vodnú hladinu a trénovať celé telo. Odpor vody vás núti viac pracovať a posilňovať svaly, pľúca a srdce naraz. V lete môžete plávať vonku v jazere na čerstvom vzduchu a slniečku, bazéne alebo na dovolenke na pláži.

Plávanie, Zdroj: unsplash.com

3. Bicyklovanie (590 kalórií/hodina)

Bicyklovanie je zdravou alternatívou k šoférovaniu, keď je v lete pekné počasie. Skvelé je tiež nasadnúť na bicykel a pozrieť sa na pamiatky vo vašom okolí alebo sa vydať na novú cyklotrasu a objaviť zatiaľ nepoznané miesta. Bicyklovanie je kardio tréning, ktorý sa zameriava na svaly nôh a spodnej časti tela. Po bicyklovaní nezabudnite na strečing alebo ak je možnosť kľudne si pár minút aj zaplávať. Predídete tak vzniku svalovky.

4. Korčuľovanie (800 kalórií/hodina)

Tento obľúbenec vo svete športu v teplom počasí získava cenu za najviac spálených kalórií. Pri korčuľovaní podstúpite tréning podobný behu, avšak bez dopadu na vaše kĺby. Pri korčuľovaní trénuju tiež vaše ruky, nohy, pľúca a srdce. Užite si letný vánok, čerstvý vzduch a vybehnite s kamarátmi alebo partnerom na korčule. Čím viac budete na korčuliach trénovať, tým viac zábavy si užijete.

Korčuľovanie, Zdroj: unsplash.com

5. Lezenie (770 kalórií/hodina)

Choďte toto leto von nielen do prírody, ale aj von zo svojej komfortnej zóny. Vykúšajte lezenie po skalách! Táto aktivita preverí vašu rovnováhu a odvahu pri posilňovaní hornej časti tela. Zapojíte tiež zvyšok tela od chrbtice, brušných svalov až po nohy a ruky.

Zdroje:

https://www.thehealthy.com/exercise/summer-activites-that-burn-calories/

https://www.livestrong.com/article/13712683–summer-exercise-burns-most-calories/

https://www.booksurfcamps.com/news/calorie-burning-water-sports

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať