DomovBusinessMám si kúpiť Ethereum? 5 dôvodov, prečo je Ethereum v roku 2021...

Mám si kúpiť Ethereum? 5 dôvodov, prečo je Ethereum v roku 2021 dobrou investíciou

- Reklama -

Dávnejšie som o Ethereu počula takmer rovnako ako o bitcoine. A napadlo ma: mám si kúpiť Ethereum? Je Ethereum dobrá investícia? Z mnohých renomovaných zdrojov som počula, že na ethereum bolo postavených veľa noviniek a kryptomien. Stále ma ale zaujímalo, či mám alebo nemám investovať do Etherea. V tomto článku sa budem venovať tomu, prečo je Ethereum cenné, bez ohľadu na to, či sa Ethereum oplatí kúpiť v roku 2021, aký je najlepší čas na nákup Ethereum-u, či by ste mali investovať do Ethereum-u hneď, alebo či je už neskoro, a ďalšie.

Čo teda je Ethereum?

Takže, čo je to Ethereum? Ethereum je jednou z najpopulárnejších open-source platforiem, ktoré využívajú blockchainovú technológiu. V skutočnosti je Ethereum druhou najväčšou krypto platformou podľa trhového kapitalizmu po bitcoine.

Ethereum sa používa pre éter, vlastnú kryptomenu, čo je dobrá investičná možnosť. Ethereum podporuje nielen svoju menu, ale aj rôzne tokeny, napríklad ERC-20. To znamená, že Ethereum má okrem obchodovania s kryptomenami aj mnoho ďalších aplikácií.

Ethereum je nielen decentralizovaná platforma, ale aj programovací jazyk. Môže vytvárať decentralizované aplikácie alebo dApps, ktoré môžu používateľom pomôcť pri vzájomnom uzatváraní dohôd a platieb bez použitia tretej strany. V skutočnosti je Ethereum kráľom inteligentných zmlúv.

unsplash.com

Ako začať investovať?

Ak chcete začať investovať do Ethereum a / alebo iných kryptomien, musíte sa najskôr zaregistrovať online na burze, ktorá vám umožní nakupovať a investovať do Ethereum. Burzový maklér je online platforma, ktorá vám umožňuje nakupovať a predávať Ethereum, ako aj akúkoľvek inú kryptomenu, ktorú uviedli. Ak chcete nakupovať a investovať do Ethereum rýchlo a ľahko s 0% komisionálnym poplatkom, pozrite sa na eToro Exchange!

1. Ethereum by mohol byť svetový počítač

Dôvod, prečo si Ethereum získalo tak obrovskú popularitu a v júni 2017 sa s bitcoinmi takmer obrátilo, je spôsobený jeho schopnosťou uzatvárať inteligentné kontrakty. Ethereum sa chystá zaviesť novú éru aplikácií – decentralizované aplikácie (dApps).

Tieto dApps by mohli spúšťať a zabezpečovať kód, ktorý pomôže podnikom dosiahnuť lepšie výsledky na celom svete. Tieto dApps budú bežať na Ethereum – takže nie je neskoro na kúpenie Ethereum-a.

unsplash.com

Vezmime si ako príklad: domy, umelecké diela, luxusné automobily atď. Inteligentné zmluvy spoločnosti Ethereum môžu zabezpečiť vlastníctvo týchto položiek. Zahraniční investori a ľudia na celom svete nebudú musieť prebehnúť byrokraciou v systéme cudzích národov, aby mohli vlastniť domov alebo umelecké diela v inej krajine. Môžu využiť inteligentnú zmluvu postavenú na ethereu. A môžu platiť aj pomocou Etherea.

Svet môže byť prepojený vďaka internetu, ale Ethereum ukazuje nové a vylepšené úrovne prepojenia pre podniky a súkromné ​​osoby z celého sveta. V tejto súvislosti je potrebné odpovedať na otázku „je Ethereum dobrá investícia“. Určite áno!

2. Ethereum nám dá tokenizáciu

Svetové ekonomické fórum (WEF) vo svojich prieskumoch a výskumoch predpokladalo, že „až 10% globálneho hrubého domáceho produktu (HDP) bude uložených a uskutočnených pomocou technológie blockchain do roku 2025–27.“

Graf využívania blockchain technológie na HDP

Pamätajte na to, čo hovoria: každá krajina na celom svete bude využívať blockchainovú technológiu až do výšky 10% jej HDP.

WEF ďalej navrhuje „trh s tokenovanými aktívami vo výške 24 biliónov dolárov finančných aktív až v roku 2027. To nezahŕňa momentálne nemerané (alebo neexistujúce) triedy aktív alebo neidentifikovanú tokenizáciu a prípady použitia nehmotných aktív (napr. patenty, práva na používanie), kde očakávame významnú inováciu a rast. “

Ako bude vyzerať tokenizácia? Tu je niekoľko príkladov:

  • Tokenizácia umeleckých diel: S tokenizáciou budete môcť vlastniť digitálne umenie aj diela slávneho umenia.
  • Realizácia hypoték: Budete môcť vlastniť luxusné apartmány v horúcom novom bytovom komplexe v Tokiu – a zarobiť na jeho prenájme.
  • Rodné listy, záznamy o zdravotnej starostlivosti, vodičské preukazy a ďalšie dôležité dokumenty: Tieto môžu byť uložené a zabezpečené v blockchaine Ethereum pomocou tokenizácie. Budete môcť dokázať svoju totožnosť – nie tak, že ukážete tieto kúsky papiera, ale tým, že im preukážete, že ich využívate prostredníctvom blockchainu Ethereum.

Pred niekoľkými rokmi, keď som uvažovala nad tým, či by som mala alebo nemala investovať do Etherea, mi koncept tokenizácie a všetky jeho prípady použitia pre Ethereum objasnili moju myseľ: Ethereum je budúcnosť a existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo je Ethereum cenné .

3. Ethereum môže spúšťať necenzurovateľné aplikácie

Cenzúra je skutočným problémom moderného sveta. Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, všetky tieto spoločnosti si vyhradzujú právo na odstránenie, úpravu alebo skrytie obsahu.

Často to robia.

Niekedy z konkrétnych krajín na základe žiadosti od štátneho úradníka; niekedy od spoločnosti; niekedy dokonca z vlastného riadenia. Možno sa neobávate cenzúry. Je to problém pre ostatných ľudí, však?

Ale premýšľajte o Julianovi Assangeovi a Wikileaks. Odteraz by to mali byť tieto dva mená. Možno ste už o nich počuli. Vies o nich veľa? Julian Assange založil Wikileaks v roku 2015.

„WikiLeaks zverejnila zoznamy, úniky informácií a utajované médiá z anonymných zdrojov, vrátane odhalení štrajkov bezpilotných lietadiel v Jemene, korupcie v arabskom svete, mimosúdnych popráv kenskej polície, tibetských nepokojov v roku 2008 v Číne, ropného škandálu„ Petrogate “v Peru .“

Julian Assange odhalil korupciu vo svetových vládach. Jeho webová stránka a informácie boli ohrozené mnohokrát. Všetky boli cenzurovateľné – a vlády podnikli kroky na ich cenzúru. Myslite na všetky informácie, ktoré nepoznáte – ktoré by mohli zmeniť váš pohľad na vašich politikov, spoločnosti a ďalšie popredné osobnosti. Ethereum môže pomôcť udržať informovanosť slobodného sveta, pretože je decentralizovaný.

Informácie uložené v blockchaine Ethereum (dáta, inteligentné zmluvy, dApps) nemôže vláda alebo agentúra uzavrieť a zostanú necenzurovateľné tak dlho, ako bude Ethereum živé – čo by mohlo byť dlho.

Udržiavanie ľudí schopných robiť vzdelané rozhodnutia je jedným z mnohých dôvodov, prečo je Ethereum cenné. A teraz je ten najlepší čas na nákup Etherea a prípravu na koniec cenzúry.

4. Ethereum je hostiteľom inovácií

Ethereum stratilo 84% svojej cenovej hodnoty po tom, čo sa objavila takzvaná kryptobublina z roku 2017 – Ethereum však nezomrelo. Rovnako ako internet – ktorý nezomrel po „internetovej bubline“ v 90. rokoch – aj Ethereum nabralo na sile a dynamike.

Na Ethereum sa stavajú fascinujúce nové projekty: mikrosieťky, nabíjacie stanice pre elektrické vozidlá, kryptomeny, hypotéky na bývanie, záznamy o zdravotnej starostlivosti a mnoho ďalších.

Ako príklad existuje projekt s názvom Brooklynská mikrosieť. Ukončili trojmesačnú skúšobnú prevádzku obchodovania s energiou P2P medzi členmi komunity – pomocou Etherea.

source: brooklyn.energy

Táto mikrosieť v Brooklyne bola a je prevádzkovaná na ethereu. Výmena moci sa riadi éterom. Obyvatelia však tiež používajú ETH – kryptomenu Ethereum – na uskutočňovanie a prijímanie platieb.

V článku Sciencedirect sa uvádza, že „zákazníci môžu predávať svoje prebytky energie priamo svojim susedom pomocou inteligentných zmlúv založených na ethereu […]“

5. Všestrannosť: Bitcoin nie je všetko

Technológia a účel Etherea sa líši od bitcoinu. Vieme, prečo je bitcoin dobrou investíciou – ale prečo je dobré investovať do Etherea?

Bitcoin mal byť pôvodne kryptomenou – dôraz na „menu“. Ethereum je niečo iné a má byť platformou pre inteligentné zmluvy. S bitcoinom môžete ukladať hodnotu a platiť za veci. Pomocou Etherea môžete programovať inteligentné zmluvy, tokenizovať aktíva a ďalšie. Oba môžu uspieť. Preto sa diverzifikujeme.

Burzoví makléri, tradiční investori – všetci diverzifikujú. Nemá zmysel kupovať iba akcie v Starbucks, keď je Apple rovnako fascinujúci. Oba sú veľmi odlišné. Oboje môžu byť veľkou investíciou.

Bitcoin je vynikajúci v tom, že uchováva hodnotu a umožňuje cezhraničné platby. Neexistuje však dobrý spôsob, ako vytvoriť inteligentné zmluvy s bitcoinom. Na to je potrebný Ethereum.

ZDROJE:

https://trading-education.com/is-ethereum-a-good-investment-and-shall-i-invest-in-ethereum

https://cryptomaniaks.com/should-i-buy-ethereum-good-investment#

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať