DomovMóda a krásaNajväčšie trendy vo farbe vlasov na rok 2021, časť II.

Najväčšie trendy vo farbe vlasov na rok 2021, časť II.

- Reklama -

Predtým, ako prezradíme nastupujúce trendy vo farbe vlasov na rok 2021,  je treba mať na pamäti, že každá z týchto možností by mala byť šitá špeciálne na mieru vám. „Farba by mala byť vždy úplne personalizovaná na základe tónu pleti a textúry vlasov,“ vysvetľuje najlepší vlasový stylista pracujúci pre L’Oreal Professionnel Adam Reed.

#Dymovo modrá

Oliver Adams , profesionálny pracovník Clairol a najlepší umelec Wella Colorcharm, tvrdí, že dymové odtiene sú pripravené na rok 2021. „Udržujte trend v zábavnej a exotickej farbe vlasov, ale k popolavejším, dymovým tónom ako čierne uhlie a modrá,“ hovorí Adams pre Health. Tento vzhľad funguje najlepšie s vlnitými vlasmi, vďaka ktorým získa jemný rozmer a farbu, ktorá ich neprekoná.

Ilustračný obrázok, Zdroj: health.com

#Renesančná červená

Predaj červenej farby vlasov sa v priebehu roka 2020 pohyboval mimo grafov, pretože Kim Kardashian, Dua Lipa, Lizzo, Kylie Jenner a dokonca aj Ricky Martin dali odtieňu zabrať. Do budúceho roka bude červená žiť v celej svojej kráse.

Ilustračný obrázok, Zdroj: glamourmagazine.co.zk

A to vo výrazných čerešňovočervených, ale aj prírodnejších blond medených odtieňoch. „Ľudia nachádzajú spôsoby, ako sa prejaviť vo všetkých rôznych odtieňoch červenej,“ hovorí. A to viac, pretože jedna aplikácia odtieňa vás môže počas blednutia previesť rôznymi tónmi.

#Veľa muziky za málo peňazí

Opäť odkazujeme na deväťdesiate roky. „Mnoho klientov odkazuje na toto desaťročie. Od mohutných karamelových odtieňov, ktoré mala Jennifer Aniston po šampanský blond účes od Meg Ryan,“ vysvetľuje odborník na farbenie vlasov Josh Wood.

Ilustračný obrázok, Zdroj: glamourmagazine.co.uk

Trendom deväťdesiatych rokov sú však sfarbené vlasy po bokoch. Mileniáli o tom možno ešte nepočuli. Ale farebná technika deväťdesiatych rokov uprednostňovaná skupinou Spice Girls od Geri Halliwell je späť. Iba trochu potlačená, aby bola jemnejšia.

#Ombre je späť a balayage tú ostáva na pobyt

Popri odvážnych nových možnostiach toto nikdy nevyjde z módy. „V roku 2021 trend balayage zostane s nami, a to vďaka svojej schopnosti ponúknuť farbu nenáročnú na údržbu a jemné opätovné odrastenie,“ potvrdzuje Josh. Rovnako ako melírovanie po celej dĺžke našich vlasov, bude mať ombre návrat, hovorí Bryony.

Ilustračný obrázok, Zdroj: glamourmagazine.co.uk

Táto technika umožňuje vlasom postupovať od tmavej pri korienkoch po svetlé na koncoch. „Je to farba skutočne nenáročná na údržbu, ktorá je skvelá pre brunetky, ktoré sa nechcú zaviazať sedieť v kresle v salóne každých 8 týždňov a udržiavať tak svoju blond farbu,“ hovorí.

#Strieborné vlasy 

Krok od popolovej blond nájdete strieborné vlasy. Niektoré celebrity a vplyvní umelci už v poslednej dobe naskočili na trend šedivých vlasov a je to obzvlášť skvelá voľba, ak hľadáte schovanie šedín bez toho, aby ste udržiavali tmavšiu farbu.

Ilustračný obrázok, Zdroj: cosmopolitan.com

Zdroje:

https://www.health.com/beauty/hair/2021-hair-color
https://www.glamourmagazine.co.uk/article/2021-hair-colour-trends
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať