DomovOsobný rozvojDôvody, prečo by ste sa mali každý deň usmievať, časť I.

Dôvody, prečo by ste sa mali každý deň usmievať, časť I.

- Reklama -

Mnoho ľudí vidí úsmev jednoducho ako nevedomú reakciu na veci, ktoré vám prinesú radosť alebo smiech. Aj keď je toto pozorovanie určite pravdivé, väčšina ľudí prehliada, že úsmev môže byť dobrovoľnou reakciou, rovnako ako vedomá a silná voľba. Prečítajte si niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali každý deň vedome usilovať o úsmev.

Vďaka úsmevu sme atraktívni

Prirodzene nás lákajú ľudia, ktorí sa usmievajú. S činom usmievania súvisí skutočný faktor príťažlivosti. Nie je prekvapením, že výraznejšie alebo negatívnejšie výrazy tváre, ako sú zamračené oči a grimasy, majú skutočne opačný účinok na ľudí a odláka vás to od nich. Namiesto toho využite príťažlivosť vášho úsmevu na prilákanie ľudí.

Usmievanie zmierňuje stres

Stres môže preniknúť celou našou bytosťou a môže sa skutočne prejaviť v našich tvárach. Usmievanie sa nám pomáha nielen zabrániť tomu, aby sme vyzerali unavene, vyčerpane, ale v skutočnosti vám môže pomôcť znížiť stres . Verte tomu alebo nie, úsmev môže znížiť stres, aj keď sa na neho nemáte chuť, alebo dokonca viete, že sa neusmievate! Ak ste v strese, venujte čas úsmevu. Vy a vaše okolie budete využívať jeho výhody.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Úsmev zvyšuje našu náladu

Až sa nabudúce budete cítiť na dne, vyskúšajte úsmev. Je veľká šanca, že sa vaša nálada zmení k lepšiemu. Usmievanie môže telo presvedčiť, aby vám pomohlo zvýšiť náladu, pretože fyzický akt usmievania skutočne aktivuje nervové správy v mozgu. Jednoduchý úsmev môže vyvolať uvoľnenie neuropeptidov podporujúcich neurálnu komunikáciu, ako aj neurotransmiterov podporujúcich náladu, ako je dopamín a serotonín. Pomysli na úsmev ako na prírodné antidepresívum.

Usmievanie je nákazlivé

Koľko úsmevov bolo opísaných ako tých, ktoré majú vniesť svetlo do miestnosti? Aj keď je to určite krásny sentiment, nesie v sebe náznak pravdy. Usmievanie má nielen silu pozdvihnúť náladu, ale môže tiež zmeniť náladu ostatných a urobiť veci šťastnejšími. Časť vášho mozgu, ktorá je zodpovedná za vašu kontrolu nad výrazom tváre s úsmevom, je oblasť automatickej reakcie. To znamená, že úsmev môže byť úplne neúmyselný, najmä pokiaľ ide o náš zvyk napodobňovať úsmev inej osoby. Áno, je vedecky dokázané, že úsmevy sú „nákazlivé!“

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Usmievanie posilňuje váš imunitný systém

Usmievanie môže tiež zvýšiť vaše celkové zdravie. Ten v skutočnosti pomáha ľudskému imunitnému systému fungovať efektívnejšie. Existuje názor, že keď sa usmievate, imunitná funkcia sa zlepšuje, pretože ste uvoľnenejší (vďaka uvoľňovaniu určitých neurotransmiterov). Okrem preventívnych opatrení, ako je umývanie rúk, prečo neskúsiť zabrániť nachladnutiu a chrípke úsmevom?

Zdroje:

https://www.verywellmind.com/top-reasons-to-smile-every-day-2223755
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať