DomovMóda a krásaTrendy tašky, ktoré budú dominovať v roku 2021

Trendy tašky, ktoré budú dominovať v roku 2021

- Reklama -

Aj keď našich očarujúcich vychádzok bolo v roku 2020 málo a túžba po nich – vrátane oživenia umenia obliekania, nikdy nebola väčšia. Je čas začať uvažovať o  tom, ako začnete nosiť všetko, čo potrebujete pre vonkajší svet. Od sieťkovaných trhových tašiek po znovuobjavené klasiky v elegantných nových farbách. Pozreli sme sa na päť hlavných trendov, ktoré budú tento rok veľkolepé.

#Trhové tašky

Nemalo by byť prekvapením, že za posledných niekoľko sezón urobila móda veľký pokrok k udržateľnosti. Teraz viac, ako kedykoľvek predtým sú rôzne vyhlásenia, ktoré sa prezentujú ako prostriedky zachovania životného prostredia. Všade – od pristávacej dráhy až po módu v uliciach. Jeden taký udržateľný trend, ktorý poskytuje nielen praktickosť, ale je rovnako elegantný, je jednoduchá sieťovaná taška na trh. Na Instagrame ste už nepochybne spoznali elegantný trend, ktorý sa zvyčajne objavuje na trhu spolu s množstvom citrusových plodov.

Zdroj: marieclaire.com

Pokiaľ ide o kolekciu jar / leto 2021, spoločnosť Longchamp sa dostala za trend v spolupráci so spoločnosťou Filt, ktorý sieťovú tašku vytvoril už v roku 1860. Nový dizajn, ktorý sa dodáva v šiestich farbách, sa inšpiruje typickými potravinovými taškami, ktoré sú doplnené o originálne kožené zapínanie na chlopňu z ikonického kufríka Le Pliage. Niektorí takí tvorcovia štýlov dokonca umiestňujú svoje dizajnérske kabelky do farebných tašiek z trhu, aby tak dosiahli aktuálny trend.

Zdroj: marieclaire.com

#Tašky ako náhrdelníky 

Zatiaľ čo v poslednej dobe kraľujú mini tašky, dizajnéri v tejto sezóne zaujali nový prístup k maličkému trendu v podobe nositeľných náhrdelníkov. Od Maxa Mara po Chanel, malá taška oficiálne prešla z ruky dopredu a do stredu. Je prezentovaná v odvážnych farbách, aj v jednoduchej čiernej a bielej farbe.

Zdroj: marieclaire.com

Aj keď ešte nie ste celkom pripravení skočiť po tomto odvážnom trende, niektoré tašky na krk sa môžu nosiť ako mini crossbody. Dajú sa aj pripevniť k vašim väčším taškám, keď už máte toho na nosenie naozaj veľa.

Zdroj: marieclaire.com

#Prešívaná

Odkedy kultová obľúbená Bottega Veneta vydala svoju dnes už ikonickú tašku Casette, prešívaný trend sa znovu oživil. Stačí jediný pohľad na tašku Chanel 2.55 a je ľahké pochopiť, prečo sú prešívané tašky už dlho nadčasovou základňou. Ale zatiaľ čo bola použitá dlhoročná technika na pridanie výrazného nápadu pri zachovaní klasického štýlu, nové variácie vdýchli tejto sezóne nový život.

Zdroj: marieclaire.com
Zdroj: marieclaire.com

#Vak na fľašu s vodou

Ďalším trendom, ktorý hovorí o našom tlaku na udržateľnosť, je zvláštny nový trend, ktorý bude dominovať v roku 2021. Vak na fľašu s vodou. Priamo z pristávacej dráhy Fendi ako doplnky tašky až ku farebnej kreácii Burberry navrhnutej na zavesenie cez rameno. Vaša opakovane použiteľná fľaša s vodou získala svoju vlastnú elegantnú aktualizáciu.

Zdroj: marieclaire.com

Svetoví dizajnéri tak chcú očistiť planétu od plastových fliaš. Aj obľúbený producent The Daily Edited vytvoril svoju vlastnú opakovane použiteľnú fľašu na vodu. Fľaša sa dodáva spolu s elegantným vrecúškom ktoré je samozrejme možné prispôsobiť pomocou vlastných iniciálok.

Zdroj: marieclaire.com

#Nostalgická silueta 

Móda tejto sezóny sa nesie v duchu príťažlivosti a oživovaním trendov z 90. rokov. Pozreli sme sa preto na to, aké doplnky by mali dominovať v roku 2021. Taška Prada Cleo, ktorá sa v decembri zmenšila, je už označená ako jedna z očakávaných “IT” – tašiek.

Zdroj: marieclaire.com

Tento model bol prvýkrát uvedený v 90. rokoch talianskym módnym domom. Nie je to tiež jediný módny dom, ktorý hľadá v archívoch svoje najnovšie dizajny. Gucci znovu vydáva svoju kabelku Jackie 1961 – základňu bývalej prvej dámy Jackie Kennedyovej. Koniec koncov, v móde je všetko staré opäť nové.

Zdroj: marieclaire.com

Zdroje:

https://www.marieclaire.com.au/handbag-trends-2021
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať