DomovOsobný rozvojVeci, ktoré by ste mali mať s partnerom spoločné

Veci, ktoré by ste mali mať s partnerom spoločné

- Reklama -

Určite ste sa už stretli s výrokom „protiklady sa priťahujú“. Ale nakoľko je to pravda? Akokoľvek pravdivo to môže znieť, povedzme, že je ťažké to s určitosťou potvrdiť. Bez ohľadu na to, s kým randíte alebo ste vo vzťahu, mali by ste byť schopní zdieľať pár spoločných vecí, ak chcete mať vzťah, ktorý bude perfektne fungovať. Chcete byť s niekým, s kým sa názorovo či hodnotovo nezhodnete alebo dokonca zostať s niekým, s kým nemáte nič spoločné? Nemyslíte si, že to prináša zbytočné problémy?

Hádam najdôležitejšia vec pre pár je, aby mal spoločný cieľ. Ak ste vedľa niekto, kto túži po veľkolepej svadbe a vy máte naopak záujem o minimalistickú svadbu alebo možno nechcete žiadne manželstvo, pravdepodobne cítite vo vzduchu problém. Niektorí ľudia vidia manželstvo ako konečné vyvrcholenie spoločného života.

Príliš veľa párov má problémy s otázkou detí. Zatiaľ čo jeden z nich možno nikdy nechce mať deti, druhý by o ne mohol mať záujem. To nemusí znieť príliš komplikovane, ale v skutočnosti to bude zdrojom sporov a neskôr prerastie do väčšieho problému. Môže byť čoraz ťažšie prežiť s partnerom, ktorý má protichodné názory na rodinné plány, ktoré máte vy.

Keď ste s niekým, budete sa vašim párom prezentovať aj na verejnosti. Aj keď by si možno prial zostať doma a robiť svoje veci, vy by ste mohli byť ten spoločenský, ktorý miluje interakciu s ľuďmi. V skutočnosti môže byť pre vás dosť frustrujúce, keď váš partner nie stotožnený s niečim, čo z vás robí „vás“. Je to v praxi síce uskutočniteľné, ale jeden z vás bude robiť kompromisy vo vašich základných hodnotách v prípade odlišného spoločenského správania.

zdroj: freepik.com

Ak máte veľké ambície a váš partner sa vám posmieva a ponižuje vaše plány, pravdepodobne budete mať neskôr problémy. Nikto nie je rád v neustálom napätí s niekým, koho miluje. Spočiatku sa veci zdajú byť skvelé, no len vydiskutovanie týchto problémov narovinu, vám môže ako páru pomôcť prežiť.

Každý naokolo chce mať dobrý životný štýl, ktorý ovplyvňuje všetky ostatné aspekty vášho života. Chceme robiť veci, ktoré sa nám páčia, a aby to, čo nás zaujíma, schvaľovali aj naši partneri, alebo sa na tom aspoň čiastočne podieľali. Skúste nájsť spoločné smerovanie aj v tomto ohľade a uvidíte, že sa vám bude žiť ľahšie.

zdroj: freepik.com


Zatiaľ čo každý človek má svoj vlastný súbor jedinečných záujmov a osobnostných vlastností, stále sa nájdu aj niektoré spoločné črty, ktoré by ste mali hľadať u svojho partnera, najmä v myšlienkovom či hodnotovom smere. Kompatibilita je testovaná časom. Musíte byť trpezliví, a akceptovať človeka, s ktorým zdieľate podobné názory na základné otázky. Mali by ste mať určitú predstavu o tom, či táto osoba bude schopná rešpektovať vaše priania a názory a naopak. Vybudujte si budúcnosť s niekým, s kým môžete byť tým pravým ja. A nie niekto, s kým musíte len prežívať svoj život.

Zdroj: https://womennow.in/6-things-common-partner/ 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať