DomovOsobný rozvojSpôsoby, vďaka ktorým sa budete mať radšej

Spôsoby, vďaka ktorým sa budete mať radšej

- Reklama -

Aj vy sa niekedy ráno zobudíte a vlastná tvár je to posledné, čo chcete v zrkadle vidieť? Pre niektorých z nás môže byť nespokojnosť s vlastným telom dokonca neprestajný pocit, s ktorým sme sa naučili žiť. Dostať sa do neutrálnej nálady, s ktorou sa prijímame takí, akí sme, je ťažká a tvrdá práca. Existuje však niekoľko techník, ktoré pomáhajú, keď zo seba začnete mať negatívne pocity.

Počúvajte sami seba

Keď si všimnete, že sa vo svojom tele cítite zle, okamžite si dajte pauzu. Potrebujete byť sami, aby ste počuli sami seba. Započúvanie sa do tlkotu vlastného srdca nám pomáha cítiť sa lepšie vo svojej koži. Jedna britská štúdia dokonca uvádza, že: „ak sú ľudia schopní stáť vo svojom tele a rovnako cítiť svoje telo, majú dobrý pocit z toho, čo sa v nich deje, a je menej pravdepodobné, že sa objektivizujú.“

Povedzte si, čo sa vám na sebe páči

Keď sa sústredíte na svoj vzhľad a na to, čo sa vám na sebe nepáči, zavrite oči a pochváľte všetko, čo sa vám naopak na sebe páči. Skúste konkrétne identifikovať veci, ktoré sa vám na vašom tele páčia. Môžu to byť skvelé vlasy, skvelé nechty, úžasné zuby. Nie je to ľahké, keď ste zvyknutí na opačné pocity, no výsledok stojí za to!

Pozrite sa do zrkadla inak

Keď sa snažíte zlepšiť svoj imidž tela, preorientujte svoj mozog, ako bude vnímať odraz vášho tela v zrkadle. To znamená ukončiť každodennú kritiku seba a naučiť sa, ako sa namiesto toho pozerať do zrkadla s uznaním. Vyskúšajte s umiestnením pozitívnych poznámok na zrkadlo, ktoré vám denne budú pripomínať vaše kladné vlastnosti.

Vyhľadajte umenie

Zbierky výtvarného umenia ukazujú, že rôzne telá boli oslavované v priebehu vekov a v rôznych kultúrach skutočne iným spôsobom. A to by malo, na rozdiel od reklamy, ktorá nás zaplavuje obrazmi jediného, ​​bieleho, úzkeho ženského ideálu bez celulitídy, platiť aj dnes. Veď predsa výtvarné umenie nie je určené na to, aby ste sa cítili nedostatočne alebo znepokojene.

Začnite s pohybom

Nie kvôli redukcii váhy. Výskumy zistili že ľudia, ktorí nedosiahli žiadne míľniky v oblasti fitness, ako je spaľovanie tukov alebo nabratie svalov, vnímali svoje telo rovnako pozitívne ako ľudia, ktorí navonok pôsobili viac fit. Inými slovami, cvičenie vám pomáha cítiť sa lepšie vo svojom tele, aj keď sa mu nevenujete dosť na to, aby ste akýmkoľvek spôsobom zmenili svoje telo. Štúdia tiež ukázala, že ľudia, ktorí cvičia častejšie, majú lepší obraz o svojom tele. Ak začnete s pravidelnou návštevou fitness centra, pravdepodobne sa budete menej sústrediť na to, ako vaše telo vyzerá, a viac na to, čo dokáže.

Buďte vďační

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa negatívnych myšlienok zbaviť, je prinútiť sa vymenovať niektoré veci, za ktoré ste vďační. Vďačnosť má aj ďalšie výhody okrem toho, že vám pripomína, že vaše stehná nie sú všetko. Vďační ľudia sa o seba lepšie starajú a venujú sa viac ochrane svojej imunity, čo im zabezpečuje pravidelné cvičenie, zdravá strava, či pravidelné lekárske prehliadky. Nezabúdajte, čím viac cvičíte, tým lepšie sa cítite vo svojom tele.

Počúvajte hudbu

Aj hudba môže pomôcť zlepšiť vašu náladu, čo je presne to, čo potrebujete, keď ste vo vojne so svojím telom. Dôležité je staviť na melódie, ktoré vás povznášajú. Vychutnajte si preto veselé, rýchle skladby s predvídateľnou melódiou.

Buďte láskaví

Ak mám pocit, že so svojím telom zaobchádzam zle a necítim sa dobre vo svojej koži, znovu sa zaväzujem byť k svojmu telu láskavý. Urobím si zoznam všetkých vecí, ktoré môžem urobiť, aby som si v tom pomohol: tancovať, jesť jedlo, vďaka ktorému sa cítim dobre alebo sa jednoducho viac smiať. 

Zdroj: https://www.bustle.com/articles/16847-8-ways-to-feel-better-about-your-body-right-this-minute 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať