DomovZábavaNenechajte si ujsť jesenné aktivity!

Nenechajte si ujsť jesenné aktivity!

- Reklama -

Vďaka slnečným dňom, sviežim večerom a krásnym farbám je jeseň ideálnym ročným obdobím na pobyt vonku. Našťastie jesenné dni sú ideálne aj na mnohé zábavné aktivity. Čítajte ďalej a objavte spôsoby, ktoré vám pomôžu vylepšiť tohtoročnú jesennú sezónu. 

Zber jabĺk 

Zber jabĺk je tradičnou jesennou činnosťou a skvelým spôsobom, ako stráviť jesenné popoludnie. Ak nedisponujete vlastným jablkovým sadom, vyhľadajte ovocné sady vo svojom okolí. Pre mnohé malé rodinné farmy je agroturistika dôležitým zdrojom príjmov. 

Vyrezávanie tekvice 

Aj keď vyrezávané tekvice môžu byť spojené s Halloweenom, ide tiež o zábavný a jednoduchý spôsob, ako si skrášliť váš domov práve na jeseň. Vezmite si pár oranžových tekvíc, vytiahnite potreby na vyrezávanie a vytvorte si svoje vlastné majstrovské dielo. Pamätajte, že nemusíte robiť strašidelné tváre – je to len na vás. 

Pokúste sa o vyrezanie jednoduchého geometrického vzoru, ktorý po zapálení sviečky vnútri vrhne na stenu krásne svetelné vzory. Jednoduchým návodom na výzdobu tekvice, ktorý môže vyrobiť ktokoľvek z rodiny je zozbieranie farebných jesenných listov a naaranžovanie ich do útrob tekvice. Môžete staviť aj na ozdobu zvonku – tu vám poslúži obyčajné tekuté lepidlo.

Prechádzka po jesennom lístí 

Možno typická jesenná aktivita, no žiadna jesenná sezóna by nebola úplná bez prechádzky farebným jesenným lístím. Vyberte si miesto, ktoré je ľahko dostupné, zbaľte si termosku s horúcou čokoládou alebo vsaďte na škoricou okorenený jablčný mušt. Nezabudnite si pribaliť fotoaparát, nech máte pekné spomienky a vyrazte do prírody! 

Upečte koláč s jesenným ovocím 

Nič sa nevyrovná vôni domáceho koláča, ktorý do vašej domácnosti vnesie skutočne jesenný pocit. Pozbierajte poslednú úrodu alebo si urobte výlet na miestnu tržnicu a vyberte si tie najlepšie sezónne produkty. Skvelou voľbou budú jablká, figy, hrušky, sladké zemiaky ale aj tekvice. Použitie čerstvých a lokálnych produktov vytvára chutnú pochúťku a zároveň podporuje miestnych farmárov!

Výsadba cibúľ do záhrady na budúcu jar 

Teraz je skvelý čas na sadenie nádherných kvetov, ktoré oznamujú príchod jari. Vyberte si miesto, kde slnečné lúče dopadajú aspoň 6 hodín denne, s dobre odvodnenou pôdou a vysádzajte! Cibuľky nezabudnite zasadiť skôr, než pôda zamrzne! Budúcu jar vám odmenou bude farebná záhrada plná narcisov, zvončekov a tulipánov!


Zdroj: https://www.encompassinsurance.com/insurance-resources/articles/lifestyle/fun-fall-activities.aspx

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať