DomovZábavaVýcvik psov v jednoduchých krokoch

Výcvik psov v jednoduchých krokoch

- Reklama -

Tréning psíka je skutočne dôležitý pre budúce správanie sa, ktoré ho musíte naučiť čo najskôr. Navyše vám pomáha to udržiavať ho v bezpečí a znamená, že si môže užívať a následne v spoločnosti ťažiť z cvičenia aj bez použitia vôdzky. Aby ste naučili svojho psa vracať sa k vám, musíte vsadiť na niečo naozaj lákavé! Ako však naučiť psíka prísť k vám? Postupujte podľa šiestich jednoduchých krokov.

  1. Ukážte svojmu psovi hračku alebo jedlo. Potrebujete stimul, ktorý ho povzbudí, aby sa vrátil – skutočne chutná pochúťka alebo zábavná hra s hračkou.
  1. Utečte pár krokov, potom zavolajte meno svojho psa a povedzte „poď“ priateľským, nadšeným tónom. To, že sa vzdialite, ho tiež povzbudí, aby sa vrátil.
  1. Jemne držte svojho psa za obojok, keď k vám príde, a buď mu podajte maškrtu alebo ho nechajte hrať sa s obľúbenou hračkou.
zdroj: freepink.com
  1. Postupne zvyšujte vzdialenosť, v ktorej ste od svojho psa, až ho nakoniec budete môcť privolať dovnútra a von zo záhrady alebo z miestnosti do miestnosti.
  1. Požiadajte priateľa alebo partnera, aby vám pomohol striedať sa a jemne držať vášho psa za obojok, zatiaľ čo ten druhý odíde a potom psa privolá. Nezabudnite pochváliť psa zakaždým, keď sa povel podarí, aby pochopil, že ide o úspech.
  1. Cvičte v bezpečných vonkajších priestoroch – akonáhle k vám váš pes neustále prichádza, keď ho voláte okolo domu a záhrady, môžete začať cvičiť v bezpečných vonkajších priestoroch. 

Zdroj: https://www.rspca.org.uk/adviceandwelfare/pets/dogs/training

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať