Domov Zábava Výcvik psov v jednoduchých krokoch

Výcvik psov v jednoduchých krokoch

0
331
View of young Caucasian female playing and training her dalmatian dog, plus size female spending leisure with pet best friend enjoying weekend at street

Tréning psíka je skutočne dôležitý pre budúce správanie sa, ktoré ho musíte naučiť čo najskôr. Navyše vám pomáha to udržiavať ho v bezpečí a znamená, že si môže užívať a následne v spoločnosti ťažiť z cvičenia aj bez použitia vôdzky. Aby ste naučili svojho psa vracať sa k vám, musíte vsadiť na niečo naozaj lákavé! Ako však naučiť psíka prísť k vám? Postupujte podľa šiestich jednoduchých krokov.

  1. Ukážte svojmu psovi hračku alebo jedlo. Potrebujete stimul, ktorý ho povzbudí, aby sa vrátil – skutočne chutná pochúťka alebo zábavná hra s hračkou.
  1. Utečte pár krokov, potom zavolajte meno svojho psa a povedzte „poď“ priateľským, nadšeným tónom. To, že sa vzdialite, ho tiež povzbudí, aby sa vrátil.
  1. Jemne držte svojho psa za obojok, keď k vám príde, a buď mu podajte maškrtu alebo ho nechajte hrať sa s obľúbenou hračkou.
zdroj: freepink.com
  1. Postupne zvyšujte vzdialenosť, v ktorej ste od svojho psa, až ho nakoniec budete môcť privolať dovnútra a von zo záhrady alebo z miestnosti do miestnosti.
  1. Požiadajte priateľa alebo partnera, aby vám pomohol striedať sa a jemne držať vášho psa za obojok, zatiaľ čo ten druhý odíde a potom psa privolá. Nezabudnite pochváliť psa zakaždým, keď sa povel podarí, aby pochopil, že ide o úspech.
  1. Cvičte v bezpečných vonkajších priestoroch – akonáhle k vám váš pes neustále prichádza, keď ho voláte okolo domu a záhrady, môžete začať cvičiť v bezpečných vonkajších priestoroch. 

Zdroj: https://www.rspca.org.uk/adviceandwelfare/pets/dogs/training

BEZ KOMENTÁRA