DomovMóda a krásaPosilnite svoje nechty

Posilnite svoje nechty

- Reklama -

Ak sú vaše nechty slabé a náchylné k lámaniu, možno ste boli odhodlaní spoľahnúť sa na gélovú manikúru, ktorá skryje ich nedokonalosti. Namiesto toho, existuje mnoho spôsobov, ako ich môžete povzbudiť, aby opäť zosilneli. Zhrnuli sme 11 spôsobov, ako začať prirodzene a jednoducho posilňovať nechty doma, od prispôsobenia vašej stravy až po používanie výživných domácich mliek na ruky alebo vyhýbanie sa drsným chemickým lakom. 

Vyrobte si svojpomocne olej na nechtovú kožičku 

Konopný olej obsahuje horčík a vitamín E, ktoré môžu pomôcť posilniť vaše nechty a udržať vašu kožtičku hebkú. Vmasírujte si niekoľko kvapiek konopného oleja do nechtov a nechtovej kožičky alebo si vytvorte svoj vlastný olejček na nechtovú kožičku: Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu konopného oleja, jojobového oleja a oleja z marhuľových jadier so štvrtinou čajovej lyžičky oleja s vitamínom E. 

Nechty pilníkujte iba jedným smerom

Mnoho z nás si piluje nechty pohybom tam a späť po celej ploche nechtu, ale to by mohlo oslabiť vaše nechty. Namiesto toho pilujte od jedného vonkajšieho rohu smerom k stredu a potom to zopakujte na opačnej strane. Mäkšie pilníky sú pre vaše nechty lepšie. 

Udržujte svoje nechty krátke 

Pri dlhších nechtoch je prirodzene väčšia pravdepodobnosť, že sa o niečo zachytia a zlomia, takže ak pracujete na zvýšení pevnosti nechtov, udržujte ich krátke. Skrátenie dĺžky nechtov vám môže pomôcť zachovať ich odolnosť, kým budete pracovať na tom, aby boli pevnejšie. Akonáhle budete mať pocit, že sa vaše nechty menej lámu, môžete ich dĺžku postupne zväčšovať.

Na nechty používajte krém alebo olej na ruky

Zvlhčenie nechtov a nechtovej kožičky kvalitným krémom na ruky môže časom pomôcť zlepšiť ich pevnosť. Pri nanášaní na ruky si mlieko vmasírujte do nechtov a okolo nich. Vyhnite sa komerčným krémom na ruky, ktoré môžu obsahovať syntetické zložky, ktoré vašim nechtom nemusia pomôcť. Namiesto toho je prirodzenejšou alternatívou vybrať si telový olej alebo mlieko s čisto prírodnými zložkami.

Vyberte si netoxický lak na nechty

Najlepšou možnosťou pri pokuse o spevnenie nechtov je nechať ich bez lakovania, ale ak máte radi výrazné farby, vyberte si netoxický lak na nechty. Zložky v niektorých z nich môžu mať škodlivé účinky a nevieme dosť o tom, ako nás môžu ovplyvniť z dlhodobého hľadiska.

Snažte sa vyhnúť neustálemu používaniu laku na nechty a doprajte nechtom prestávku medzi aplikáciami. Neustále používanie laku na nechty môže časom oslabiť nechty, preto začnite svoju novú rutinu na spevnenie nechtov mesiacom bez laku.

Vyhnite sa odstraňovaču laku na nechty obsahujúcemu acetón

Odlakovače, ktoré obsahujú acetón, môžu po dlhodobom používaní dehydrovať nechty a znižovať pevnosť nechtov. Vyhnite sa odstraňovačom na báze acetónu a zvoľte radšej ich bezacetónovú verziu. Aj keď nie sú až také účinné, sú jemnejšie a vaše nechty až tak nevysušujú.

Žiaľ, neexistujú žiadne skutočne netoxické odlakovače, pretože všetky potrebujú na odstránenie laku rozpúšťadlá. Ak môžete, dajte svojim nechtom prestávku medzi aplikáciami laku a pred ďalšou manikúrou alebo pedikúrou naneste veľa hydratačného oleja alebo mlieka.

Pridajte biotín do svojho jedálnička

Biotín, tiež známy ako vitamín H alebo B7, je nevyhnutný pre metabolizmus bielkovín. Ako vitamín rozpustný vo vode sa v našom tele neukladá a ak vaša strava neobsahuje dostatok biotínu, môžete si všimnúť, že vaše nechty sú krehké. Biotín môže pomôcť zlepšiť pevnosť, hrúbku a pevnosť nechtov. Možno ho nájsť v strukovinách, sardinkách a varených vajciach.

Pridajte kolagén do svojho jedálnička

Kolagén je tiež vhodný na rýchlejší rast nechtov. Ako starneme, naše telo prirodzene produkuje menej kolagénu, preto je dôležité zvýšiť jeho príjem. Niektoré potraviny, ktoré sú bohaté na kolagén, zahŕňajú:

  • vývar z kostí
  • kuracie mäso, ryby a mäkkýše
  • vaječné bielka
  • bobuľové ovocie
  • listová zelenina
  • kešu oriešky
  • červená a žltá zelenina
  • biely čaj

Môžete si tiež kúpiť kolagénové doplnky, ale pred ich pridaním do vášho denného režimu sa poraďte so svojím lekárom.

Jedzte vyváženú stravu

Okrem pridávania ďalších potravín, ktoré sú bohaté na biotín a kolagén, zvážte vyhodnotenie svojej stravy ako celku. Dbajte na to, aby ste jedli celý rad vitamínov a minerálov, dáva vašim nechtom najlepšiu šancu na to, aby boli silné zvnútra. Orechy a semená sú vynikajúcim zdrojom mnohých živín a možno ich ľahko pridať do mnohých jedál. 

Zostaňte hydratovaní

Jednou z prvých vecí, ktoré musíte urobiť, keď sa snažíte posilniť nechty, je uistiť sa, že pijete veľa vody. Staviť môžete na osem pohárov alebo dva litre tekutín denne. 

Vyhnite sa namáčaniu nechtov vo vode

Táto rada sa môže zdať protichodná po tom, čo ste si prečítali tip na hydratáciu zvnútra, aby ste si udržali pevnosť nechtov, ale namočenie nechtov vo vode ich môže v skutočnosti oslabiť. Vo všeobecnosti platí, že dlhodobé máčanie vo vode znižuje obsah vody v našom tele, vrátane nechtov.

Pri umývaní riadu noste rukavice a nenechávajte ruky vo vode pri kúpaní dlhší čas. Ak sa nemôžete vyhnúť namáčaniu nechtov, potom ich nezabudnite zvláčniť krémom alebo olejom na ruky.

Zdroj: https://www.treehugger.com/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať