DomovMóda a krásaPotraviny, ktorými zabránite vypadávaniu vlasov

Potraviny, ktorými zabránite vypadávaniu vlasov

- Reklama -

Vlasy sú považované za korunu krásy. Čím sú dlhšie a silnejšie, tým viac zvyšuje pôvab a súčasne zvyšuje počet komplimentov, ktoré najmä ženy dostávajú. Preto je pre mnohé z nich skľučujúce, keď príde obdobie, počas ktorého vlasy začnú vypadávať. V snahe zachrániť ich, mnohé ženy siahnu po dostupných chemických produktoch na trhu. Treba myslieť na to, že krása pramení zvnútra, a preto záleží viac na tom, čo jeme, než na tom, čo aplikujeme na pokožku hlavy. 

Tu je zoznam potravín, ktoré je potrebné jesť, aby boli vlasy posilnené zvnútra:

Losos

Pre vegetariánov to nemusí znieť úplne lákavo, no výhody Omega-3 mastných kyselín nemožno ignorovať najmä preto, že si to naše telo pre zabezpečenie všetkých funkcií nemôže dovoliť. Protizápalové vlastnosti lososa pomáhajú znižovať vypadávanie vlasov spôsobené zápalom. Omega-3 získané z rýb ako losos, sardinky či makrely nám nielenže pomáhajú posilniť vlasy a uchovať ich krásu, ale tiež nás udržiavať telo v zdravej forme a kondícii.

Ovos 

Ovos je dobrým jedlom pre tých, ktorí sa snažia schudnúť, ale tým sa jeho výhody nekončia. Je bohatým zdrojom železa, vlákniny, polynenasýtených mastných kyselín (tzv. PUFA), zinku a Omega-3 mastných kyselín, čo umožňuje aj vegetariánom a vegánom čerpať jeho výhody na dennej báze. Všetky tieto živiny stimulujú rast vlasov, takže dopriať si ráno ovsené vločky je správny krok pre husté a zdravé vlasy. 

Špenát

Dôležitosť zelenej listovej zeleniny v našej strave nemožno nespomenúť. Jednou z mnohých výhod, ktoré zo špenátu získavame, je zdravá pokožka hlavy s lesklými vlasmi. Vitamíny A a C, bielkoviny a železo, ktoré dostávame zo špenátu, sú nevyhnutné pre prevenciu vypadávania vlasov, pretože nedostatok železa je jednou z najčastejších príčin slabých vlasov. Mazivá prítomné v špenáte tiež fungujú ako prírodný kondicionér a ďalšie živiny, ktoré poskytuje, vrátane kyselín Omega-3, draslíka, horčíka a vápnika, tiež prispievajú k dosiahnutiu stanoveného cieľa. 

Vlašské orechy 

Dôležitým proteínom v našom tele, ktorý sa nachádza aj vo vlasoch, je elastín, ktorý umožňuje tkanivám obnoviť svoj tvar po ich opakovanej expanzii a kontrakcii. Oleje prítomné vo vlašských orechoch prispievajú k zvýšeniu množstva elastínu vo vlasoch, čím sú poddajné a predchádzajú lámaniu. Okrem elastínu sú vlašské orechy bohaté na biotín, vitamíny skupiny B (B1, B6 a B9), vitamín E a horčík, ktoré sú nevyhnutné na posilnenie vlasovej kutikuly a výživu pokožky hlavy. 

Vajcia

Biotín, ktorý je prítomný aj vo vlašských orechoch, je bielkovina tak dôležitá pre zdravé vlasy, že na trhu je k dispozícii veľa doplnkov s jeho obsahom. Lacnejším a oveľa ľahšie dostupným zdrojom týchto bielkovín sú vajíčka. Sú tak kľúčovým hráčom v oblasti rastu vlasov a posilňovania krehkých nechtov, čo nemusí byť pre mnohých prekvapením, pretože dôležitosť vajec pri udržiavaní zdravých vlasov je v našej spoločnosti dávno známa. Konzumácia vajec poskytuje ďalšie nevyhnutné živiny, ako je železo, zinok, vitamín B12 a mnoho potrebných proteínov.

Šošovica 

Kyselina listová prítomná v šošovici pomáha obnoviť zdravie červených krviniek, ktoré prispievajú k okysličeniu pokožky a pokožky hlavy. Šošovica pôsobí ako bohatý zdroj bielkovín, zinku, železa a biotínu, ktoré sú všetky nevyhnutné pre silné lesklé vlasy a ktorých absencia môže výrazne prispieť k vypadávaniu vlasov.

zdroj: freepik.com


Zdroj: https://womennow.in/7-must-eat-foods-prevent-hairfall/

- Reklama -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Mohlo by Vás zaujímať