DomovTelo a myseľVyužite rýchlu chôdzu na spaľovanie kalórií

Využite rýchlu chôdzu na spaľovanie kalórií

- Reklama -

Ste pripravení na rýchle tempo? Tu sú najlepšie stratégie na zlepšenie vašej priemernej rýchlosti chôdze a najmä na zvýšenie schopnosti vášho metabolizmu spaľovať kalórie. 

1. Vzpriamte sa

Keď predĺžite chrbticu, získate väčšiu vzdialenosť medzi bokmi a rebrovou časťou, čo nohám umožní a prirodzene sa hojdať.

2. Pozerajte pred seba

Udržujte svoje zorné pole aspoň meter pred sebou, namiesto toho, aby ste sa pozerali dole pod svoje nohy. Zrolujte ramená dozadu a nižšie, aby sa vám otvorila hruď a uvoľnil chrbát. Vďaka tomu sa jednoduchšie nadýchnete zhlboka.

3. Kývajte rukami rýchlejšie

Ohnite ruky v uhle 90 stupňov a švihajte nimi dopredu a dozadu. Vyhnite sa tomu, aby ste nimi kývali cez telo alebo ich vytáčali do strán. To môže pokaziť váš krok a rýchlo stratíte veľa energie. Zapojenie paží vám pomôže zapojiť celú hornú časť tela a centrálnu časť – tzv. core.

4. Robte menšie kroky

Keď vaša predná noha natiahne príliš ďaleko, bude fungovať zároveň ako brzda a spomalí vás. Pri kratších, rýchlych krokoch vaše nohy dopadajú na zem v úrovni takmer pod vami. Zdvihnite jedno koleno do výšky bokov tak, aby chodidlo viselo tesne pod kolenom, ako keby ste pochodovali. Potom natiahnite nohu pred seba a položte pätu na zem. Mala by byť len pár centimetrov pred vašou druhou nohou. 

5. Stavte na rýchlostné intervaly

Striedanie medzi krátkymi, no rýchlymi spôsobmi chôdze s pomalšími intervalmi nielen pomáha zvýšiť rýchlosť chôdze. Môže vám tiež pomôcť spáliť viac kalórií, a to aj po skončení cvičenia. 

Pre poriadné spálenie kalórií po tréningu vyskúšajte túto intervalovú prechádzku:

Zahrejte sa chôdzou ľahkým až miernym tempom tri minúty. Mali by ste byť počas nej schopní viesť rozhovor s ďalšou osobou. Zrýchlite na 30 sekúnd vo svižnom tempe. Pri tomto tempe sa pohybujete pomerne rýchlo a bude ťažšie hovoriť celými vetami. Takto choďte 20 sekúnd. Následne šprintujte 10 sekúnd naplno. Týmto tempom nemôžete vôbec viesť konverzáciu a môžete sťažene dýchať. Opakujte 30-, 20- a 10-sekundové intervaly počas štyroch minút, po ktorých nasleduje 1-minútová regenerácia miernym tempom. 

6. Súťažte proti sebe (alebo iným)

Skontrolujte si počet krokov, ktoré urobíte počas rýchlych intervalov, a pokúste sa ho v nasledujúcich intervaloch poraziť. Ak idete s priateľom, požiadajte ho, aby sledoval svoje čísla a porovnal ich na konci tréningu. To vás bude motivovať zvýšiť rýchlosť a zlepšiť vytrvalosť.

Zdroj: https://www.prevention.com/fitness/workouts/a19695821/speed-walking-increase-calorie-burn/ 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať