DomovZábavaNajlepšie romantické komédie všetkých čias

Najlepšie romantické komédie všetkých čias

- Reklama -

Neexistuje žiadna “najlepšia” romantická komédia. Niečo je vtipné, keď sa na tom človek zasmeje, a romantické, keď to človeka chytí za srdce. Avšak nemôžeme povedať, ktorá vlastnosť tohto filmového žánru dominuje. Niekto môže považovať rovnaký film za romantický, iný zas za úplnú komédiu. A ani jeden z názorov nie je zlý.

Mnoho ľudí tento žáner filmov kritizuje, avšak určite sa nájdu i fanúšici romantických komédií. Práve preto sme pre tých z vás, ktorí tento žáner obľubujú, pripravili zoznam troch najlepšie hodnotených romantických komédií všetkých čias.

Ako prísť o muža za 10 dní (2003)

Originálny názov pre tento film je How to Lose a Guy in 10 Days a pochádza z americkej produkcie. Hlavnými postavami vo filme sú Andie Anderson (Kate Hudson) a Benjamin Barry (Matthew McConaughey). Andie pracuje ako redaktorka pre ženský časopis a prišla s nápadom na článok, ktorý by opisoval to, ako je možné prísť o muža za 10 dní. Kvôli článku sa rozhodla dať sa dokopy s Benjaminom. 

Zdroj: tvline.com

Avšak ani Benjaminove úmysly neboli úplne čisté, keďže len chcel dokázať, že donúti každú ženu, aby sa do neho zamilovala. Ako sa dá pri romantických amerických filmoch čakať, hlavné postavy sa do seba nakoniec zamilujú. A keďže toto je navyše i komédia, počas celého filmu nás herci rozosmievajú vtipnými situáciami a dialógmi. 

Bezmocná (1995)

Tento film, v origináli Clueless, je adaptáciou diela Emma od Jane Austen. Hlavné roly si zahrali Alicia Silverstone ako Cher Horowitz a Paul Rudd ako Josh. Dej filmu nás sprevádza životom hlavných postáv a ich romantickým vzťahom. Rovnako i pri tejto romantickej komédii sa v mnohých situáciách divák zasmeje, a to práve z bizarnosti niektorých scén. I keď Cher na prvý pohľad pôsobí ako namyslené a rozmaznané dievča, počas filmu prídete na to, že to tak nie je a určite si ju zamilujete. 

Zdroj: abcnews.go.com

Denník Bridget Jonesovej (2001)

Pokiaľ chce tvorca filmov zo ženy urobiť vtipnú postavu, automaticky z nej spraví nemotoru. Nie stále to však zaručí, že je táto ženská postava aj vtipná. Našťastie, Bridget Jonesová vtipnou je. Rolu Bridget hrá známa herečka Renée Zellweger. Bridget je 32 ročnou nešikovnou ženou, ktorá zúfalo hľadá partnera. 

Zdroj: glamour.com

Jedného dňa sa rozhodne písať si denník, kde opisuje svoje pocity k mužom, s ktorými randila počas svojho života. Muži, medzi ktorými sa Bridget rozhoduje sú Mark Darcy a takisto Daniel (Hugh Grant). Ktorý však získa jej srdce? Táto romantická komédia vám ponúka výborných hercov, ktorí vám určite počas tohto filmu niekoľkokrát vyčaria úsmev na tvári a toľká romantika vás zaručene párkrát chytí za srdce.

Zdroje:

https://www.vanityfair.com/hollywood/2018/08/best-romantic-comedies-list

https://www.vogue.com/article/best-romantic-comedies-of-all-time

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať