DomovCestovaniePrečo je dopravná spoločnosť UBER výhodnejšia ako taxi služba

Prečo je dopravná spoločnosť UBER výhodnejšia ako taxi služba

- Reklama -

Spoločnosť Uber a jej konkurenti v posledných rokoch dramaticky zmenili odvetvie osobnej dopravy, čo viedlo k výhodám a nevýhodám pre zákazníkov aj vodičov. Uber a jeho konkurenti vykonali štrukturálne zmeny v starom priemysle, ktorý fungoval takmer rovnako ako pred desiatkami rokov: Jednotlivci, ktorí potrebovali odvoz, museli buď fyzicky zamávať na taxík alebo museli zavolať na linku taxi služby na to, aby si rezervovali auto najmenej pól hodinu pred časom vyzdvihnutia.

Čo je to UBER?

Uber je spoločnosť zameraná na prepravu autom, ktorá ponúka mobilnú aplikáciu Uber, ktorú môžete použiť na odoslanie žiadosti o odvoz. Tá sa automaticky odošle vodičovi Uber vo vašom okolí a upozorní vodiča na vaše miesto.

Zdroj: App Store – Apple
Aplikácia UBER

Prijímajúci vodič Uber potom príde a vyzdvihne vás a dovedie vás k požadovanému cieľu. Aplikácia Uber automaticky zistí navigačnú trasu pre vodiča, vypočíta vzdialenosť a cenu, ktorú je potrebné zaplatiť. Následne prevedie platbu vodičovi z vybratého spôsobu platby a to bez toho, aby ste si museli otvoriť peňaženku.

Uber je povolený vo viac ako 700 krajinách po celom svete.

Výhody Uber-u

Uber má niekoľko výhod nad TAXI spoločnosťami:

 • Je pohodlný a nepotrebujete k nemu peniaze: Namiesto toho, aby prenasledovali taxík na ulici – alebo zavolali a čakali polhodinu na auto-obsluhu – používatelia aplikácie Uber môžu zavolať auto z ľubovoľného miesta a ono príde v priebehu niekoľkých minút. Pretože kreditná karta cestujúceho je prepojená s e-mailovým účtom, žiadne peniaze sa nemusia vymieňať. Po príchode na miesto určenia vodič zastaví jazdu a cestujúci môže jednoducho vyjsť z auta. Potvrdenie sa odosiela e-mailom.
Zdroj: https://www.pcrevue.sk/a/Aktualizovane–Uber-po-rozhodnuti-sudu-pozastavil-prevadzku-svojej-sluzby-v-Bratislave
 • Profesionálna obsluha: Vo veľkých mestách ako New York je taxi služba regulovaná. Väčšina áut je riadená profesionálnymi vodičmi s riadnym poistením. Hneď ako vodič potvrdí žiadosť o odvoz, zákazník s nim vie komunikovať a vie sa dohodnúť. Neprofesionálni vodiči sú vylúčení, pretože cestujúci ohodnotia výkon vodiča. Dlhodobé nízke hodnotenie vytlačí vodiča z Uber-u.
Zdroj: Drew Angerer/Getty Images
 • Lacnejšie ako TAXI
S UBER-om už nemusíte čakať na taxík
Zdroj: https://www.localike-newyork.com/blog/step-on-it-mr-neurosurgeon-2/
 • Bezpečnejšie pre zákazníkov:
  • Bezpečnosť je najdôležitejšou výhodou pre vodičov, ktorí pracujú s Uber-om alebo inými e-mailovými službami. Pretože transakcia je bezhotovostná, vodič nemusí čeliť nezaplatenému cestovnému alebo nemusí niesť značné množstvo hotovosti v aute, ktoré by mohlo lákať lupičov.
  • Agresívni a rušiví cestujúci sú vyradení, pretože vodiči môžu hodnotiť aj svojich zákazníkov. Neustále nízke hodnotenie alebo hlásenia o nebezpečnom správaní môže spôsobiť deaktiváciu účtu zákazníka.
  • Na rozdiel od vodičov taxi, ktorí pracujú 12-hodinové smeny – alebo vodiči čiernych automobilov, ktorých naplánujú dispečeri -, majú vodiči Uber väčšiu slobodu a flexibilitu. Vodiči sa môžu kedykoľvek prihlásiť a odhlásiť zo systému a zvoliť si vlastné hodiny.
Ilustrácia aplikácie Uber: zákazník má možnosť si vybrať vodiča i auto, ktorým pôjde
Zdroj: Getty Images / NurPhoto / Contributor
 • Väčší zárobok: Vodiči sa môžu vyhnúť drahému prenájmu taxíkov nákupom svojich vlastných vozidiel. To znamená vyšší zisk pre vodičov, pričom všetky ostatné podmienky sú rovnaké. Vodičom sa tiež ušetrí stres spôsobený zvýhodňovaním a kancelárskou politikou, pretože aplikácia robí dispečerov nepotrebnými.

ZDROJE:

https://www.investopedia.com/articles/investing/110614/taxi-industry-pros-cons-uber-and-other-ehail-apps.asp

https://www.pocket-lint.com/apps/news/uber/139559-what-is-uber-and-how-does-it-work

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať