DomovCestovaniePri návšteve východného pobrežia USA nevynechajte New Jersey

Pri návšteve východného pobrežia USA nevynechajte New Jersey

- Reklama -

Je ľahké odpísať New Jersey v prospech dvoch veľkých miest, ktoré ho obklopujú: New York a Philadelphia. No napriek svojej veľkosti je Garden State naplnená aktivitami nielen pre tých, ktorí do tejto oblasti prvýkrát prídu, ale aj pre víkendových výletníkov z okolia. Či už chcete preskúmať pláže Jersey Shore, dozvedieť sa o americkej histórii alebo sa najesť v niektorej z najlepších reštaurácií v krajine, ste na správnom mieste.

Vráťte sa v čase na Cape May

Jersey Shore je predovšetkým oddychová dovolenková destinácia plná prírodných rezervácií, historických majákov a starých dobrých prímorských aktivít, ako napríklad minigolf alebo malé zmrzlinárne. Jedným z najlepších pobrežných miest v štáte je Cape May, ktorý sa nachádza na najjužnejšom cípe štátu. Tu oplýva viktoriánska architektúra a z mnohých farebných „perníkových“ domov sú dnes penzióny.

Prejdite sa po Washington Street Mall, hlavnej ulici určenej len pre peších, kde nájdete ideálnu kombináciu pre nakupovanie a stravovanie, pozrite si historický maják Cape May (a susedný bunker z druhej svetovej vojny, ktorý sa nachádza priamo na pláži) alebo vyskúšajte let v jednom z mestských pivovarov či vinárstiev.

zdroj: lonelyplanet.com

Vytvorte spomienky v sídle Thomasa Edisona

V rokoch 1886 až 1931 tu žil a pracoval legendárny americký vynálezca Thomas Alva Edison vo West Orange v štáte New Jersey. Práve tu vytvoril niektoré zo svojich najdôležitejších zariadení, vrátane alkalickej batérie či filmovej kamery. Edisonov historický kaštieľ Glenmont a jeho laboratóriá sú zachované a predstavujú domov tretej najväčšej múzejnej zbierky v celej správe národného parku. V zbierke je asi 300 000 položiek plus viac ako 5 miliónov historických dokumentov.

Túžite ešte viac spoznať Edisona? Môžete tiež navštíviť Thomas Edison Center v Menlo Park, samostatnú organizáciu venovanú vynálezcovi, ktorá sa zameriava na jeho niekdajšie laboratórium.

Vydajte sa na túru do Národnej rekreačnej oblasti Delaware Water Gap

New Jersey môže byť najhustejšie obývaným štátom (po Washingtone DC), ale stále je domovom niekoľkých rozľahlých prírodných oblastí – koniec koncov je prezývaný „The Garden State.“

Pre niektorú z najlepších turistických možností v New Jersey zamierte do Národnej rekreačnej oblasti Delaware Water Gap, parku s rozlohou 70 000 akrov, ktorý spravuje National Park Service so skoro 250 km chodníkov (vrátane časti Appalachian Trail) a množstvo veľkých vodopádov a tri priľahlé pláže. Nachádza sa na severozápade New Jersey, medzi New Yorkom a Scrantonom v Pensylvánii.

Prejdite sa po areáli sôch

Prejdite sa cez 42 akrov vonkajších umeleckých inštalácií, vnútorných umeleckých výstav a záhrad v Grounds for Sculpture v Hamilton Township. Neziskový sochársky park a múzeum, otvorené v roku 1992, má stálu zbierku diel od viac ako 150 umelcov, hoci v minulosti tu vystavovalo viac ako 700 umelcov ako Isaac Witkin, Joyce J. Scott, Beverly Pepper a Willie Cole. Grounds for Sculpture je otvorený celoročne a návšteva v rôznych ročných obdobiach poskytuje úplne odlišné zážitky – nezabudnite sa vrátiť viac ako raz.

Vyskúšajte pravú chuť Jersey

Miestni obyvatelia Jersey budú tvrdiť, že reštaurácia v ich rodnom meste je najlepšia v štáte, je ťažké nájsť kľúč, podľa ktorého bude jedna z nich skutočne najlepšia. Ale v konečnom dôsledku na tom vôbec nezáleží – každé z viac ako 600 týchto miest v New Jersey je svojím spôsobom rozkošné, či už prostredníctvom rozsiahleho menu alebo retro výzdoby.

V každej reštaurácii sú dve povinné objednávky. Na prvom mieste sú to hranolky s horou omáčkou a taveným syrom. Druhé je možno najznámejšie jedlo v štáte, slané raňajkové mäso, ktoré sa zvyčajne podáva vyprážané v raňajkovom sendviči. Existuje dôvod, prečo sme to nenazvali jeho menom – jedlo je v centre večného sporu. V južnom Jersey je známy ako „bravčová roláda“, čo je jeho všeobecný názov. Na severe sa to nazýva „Taylor Ham“, značka, ktorá bola kooptovaná do žargónu. Nech už použijú akýkoľvek názov, za vyskúšanie určite stojí.

zdroj: lonelyplanet.com

Jazdite na najvyššej dráhe na svete v Six Flags Great Adventure

Leto domácich by nebolo úplné bez návštevy Six Flags Great Adventure v Jackson Township. Zábavný park je domovom najvyššej horskej dráhy na svete a najrýchlejšej v Severnej Amerike. Medzi ďalšie vrcholy jazdy patrí drevené majstrovské dielo El Toro a oceľový gigant Nitro. V rámci komplexu Great Adventure sa nachádza aj vodný park Hurricane Harbour a safari, ktoré sa dá prejsť aj autom.

Zdroj: https://www.lonelyplanet.com/articles/top-things-to-do-in-new-jersey 

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať