DomovCestovanieV decembri za teplom, kuchyňou aj kultúrou

V decembri za teplom, kuchyňou aj kultúrou

- Reklama -

Chcete prežiť posledné dni v kalendári mimo domova? Či už holdujete vrcholkom hôr alebo chuti vareného vína či pouličného jedla, máte na výber celú škálu miest od slnečného karibiku po Santov domov. A to doslova. Aj keď môžu tento rok decembrové cestovanie sprevádzať mnohé obmedzenia, vždy je z čoho vyberať.

Patagónia, Južná Amerika

Zašnurujte si topánky a vyrazte za dobrodružstvom na konci roka v divokých končinách. December je ideálny čas na objavovanie úchvatne krásneho národného parku Torres del Paine v Patagónii.

zdroj: lovelyplanet.com

Similanské ostrovy, Thajsko

Podobne úchvatné zážitky možno zažiť aj pri potápaní neďaleko koralových útesov okolo thajských Similanských ostrovov. Pod trblietavou hladinou oceánu nájdete žraloky, barakudy, raje a zelené aj jastrabné korytnačky – tie, ktoré ste mohli zatiaľ pozorovať len v rozprávke Hľadá sa Nemo!

Tasmánia, Austrália

Milovníci adrenalínu by sa mali vydať do národného parku Franklin-Gordon Wild Rivers v Tasmánii, kde si môžu vychutnať burácajúce vodné cesty a rafting na svetovej úrovni. Spravte si výlet objavovaním okolitej scenérie, od skalnatých roklín a hôr až po spletité smaragdové dažďové pralesy.

Tallinn, Estónsko

Ak snívate o bielych Vianociach, zamierte do Tallinnu a pozrite si stredoveké mesto vyzdobené snehovou prikrývkou, doplnené blikajúcimi sviečkami lemujúcimi ulice a trhy bičujúce typické vianočné kuriozity a slávnostné pochúťky.

zdroj: lovelyplanet.com

Rovaniemi, Fínsko

Ak vám toto sezónne kúzlo nestačí, vyberte sa do Rovaniemi vo fínskom Laponsku, „oficiálnom domove“ Santa Clausa. Akonáhle si prejdete svoj zoznam prianí so samotným veľkým mužom, doprajte si sobie safari a preskúmajte región naplno.

Edinburgh, Škótsko

S končiacim sa rokom sa spájajú aj oslavy a večierky, v ničom za zvyškom sveta nezaostáva hlavné mesto Škótska. Práve v Edinburghu, kde na oslavách Hogmanay žiaria horiace pochodne, ohňostroje a nočné večierky, ktoré ovládnu zvyčajne tiché dláždené ulice.

Bath, Anglicko

Ak túžite po tradičných slávnostných pochúťkach, namierte si to do krajiny kráľovnej Alžbety II. S vôňou prskajúcej klobásy a koreneného vareného vína, ktoré sa šíri medzi stánkami, choďte priamo za nosom. Trblietavé vianočné trhy sú pripravené práve pre vás!

Baskicko, Španielsko

Vzhľadom na nízky počet turistov je teraz ideálny čas navštíviť španielske Baskicko a vidieť rok s tanierom plným pintxos (tapas). Tento “štát v štáte” dýcha svojou typickou svojráznou  kultúrou, ktorú nezažijete v rámci krajiny nikde inde. 

zdroj: lovelyplanet.com

Zdroj: https://www.lonelyplanet.com/articles/where-to-travel-in-december

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať