DomovMóda a krásaDračia krv a jej liečivé účinky

Dračia krv a jej liečivé účinky

- Reklama -

Dračia krv je najnovšou vychytávkou, ktorú by ste mali vyhľadávať vo výrobkoch určených na starostlivosť o pleť. Tento názov možno znie trochu strašidelne, ale buďte si istí, že pri získavaní tejto zázračnej ingrediencie neboli mučené žiadne zvieratá. Ide o najčastejšie sa vyskytujúcu živicu, ktorá pochádza z miazgy stromu zvaného Croton Lechleri (strom dračej krvi), ktorý pochádza z Južnej Ameriky. Má tmavočervenú farbu, preto ten názov. Prečítajte si aké má účinky.

Legenda hovorí, že prvý strom draka vyrástol z krvi zraneného draka, ktorý bojoval so slonom. Miestni obyvatelia potom pomocou výťažkov z tohto stromu liečili svoje ranny. Táto krvná miazga sa stále používa ako primárna metóda liečenia poranení, rán, bodnutí hmyzom po celom svete.

Použitie dračej krvi

Vďaka svojim vlastnostiam horenia rán našla dračia krv mnoho využití ako doplnok na podporu zdravia. S protizápalovým a antimikrobiálnymi vlastnosťami je užitočný pri liečbe rán, horúčky, vredov, žalúdočných problémov, aj pri problémoch ako hnačka. Dokonca sa preukázal aj protinádorový potenciál vďaka vynikajúcemu mechanizmu zabíjania voľných radikálov.

Dragon tree (Dracaena draco)
Zdroj: britannica.com

Sila dračej krvi a starostlivosť o pleť

Dračia krv sa stáva čoraz obľúbenejšou v kozmetickom priemysle. Dokáže totižto urobiť zázraky na vašej pokožke. Odborníci na starostlivosť o pokožku ju nazývajú najlepším liekom na pokožku, ktorá sa nám v priebehu rokov poškodila v dôsledku nadmerného používania chémie, exofilácie a vystavenia na slnku. Nájdete ju ako aktívnu zložku v rôznych prípravkoch. Napríklad v krémoch, pleťových vodách, maskách, géloch a výrobkoch na starostlivosť o pery.

Vynikajúca ochrana proti starnutiu

Dračia krv je nabitá antioxidantmi, ktoré spomaľujú príznaky starnutia a dodávajú pokožke mladistvý vzhľad. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa bežne používa v sére proti starnutiu, maskách, krémoch pod oči, atď.. Redukuje jemné linky vrások, čo vedie k omnoho pružnejšiemu vzhľadu. Zároveň bojuje proti nepríjemným tmavým kruhom a opuchom pod očami. Je dokázané, že pri pravidelnom používaní sa zlepšuje pružnosť pokožky a znižuje sa jej ochabnutie.

Ilustračný obrázok
Zdroj: unsplash.com

Ukľudňuje podráždenú pokožku

Dračia krv je známa svojimi protizápalovými vlastnosťami už od staroveku. Obsahuje tiež taspín, ktorý je prírodným činiteľom na liečenie tkanív a podporuje produkciu kolagénu.Môže urýchlene liečiť vašu podráždenú pokožku znížením začervenania, škvŕn a alergií.

Zbavuje sa vašich akné a jaziev po akné

Dračia krv má antimikrobiálne účinky, ktoré môžu pomôcť udržať vašu pleť v zdravom stave. Takže pri pravidelnom používaní sa môžete konečne rozlúčiť s akné. Okrem toho jej vynikajúce liečebné a opravné účinky môžu pomôcť znížiť výskyt jaziev po akné. Získate tak rovnomernejšiu a čistejšiu pleť.

Vzdajte sa drahých ošetrení a produktov starostlivosti o pleť. Zaraďte do svojej dennej rutiny tento skvost v podobe dračej krvi. Vaše kožné problémy nebudú mať šancu!

Zdroje:

https://www.perfectpotion.com.au/blog/the-healing-properties-of-dragons-blood
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať