DomovZábavaPočuli ste už o novom veľkom hite Netflixu?

Počuli ste už o novom veľkom hite Netflixu?

- Reklama -

Netflix má na svojom konte ďalší veľký hit. Ide o nový francúzsky seriál s názvom „Lupin“. Za prvých 28 dní od jeho vydania si tento seriál pozrelo až neuveriteľných 70 miliónov domácností. Práve toto číslo posunulo tento seriál na druhé miesto v rebríčku všetkých debutov na Netflixe. Prvým v rebríčku je stále prvá séria seriálu “The Witcher”.

Kto bol inšpiráciou pre tento seriál?

Tento seriál bol vytvorený britským tvorcom seriálov George Kayom. Seriál Lupin je inšpirovaný francúzskou postavou menom Arsène Lupin. Lupina Francúzi považujú za svojho James Bond-a alebo ich francúzskeho Sherlock Holmes-a. Originálnu postavu Lupina vytvoril spisovateľ Maurice Leblanc v roku 1905.

Zdroj: theguardian.com

Lupin je zlodejom, zároveň i gentlemanom a majstrom v prestrojení. V seriáli hrá slávny francúzsky herec Omar Sky, ktorý stvárňuje postavu Assane Diopa. Diop je postavou, ktorá je inšpirovaná Lupinom, často porušuje zákon, no fandíte mu i napriek tomu. 

Vysoká sledovanosť seriálu

Seriál má len 5 častí a každá trvá približne 43 minút (samozrejme, ďalšie časti budú pribúdať počas roka). I napriek tomu, že v USA sa o ňom veľmi nehovorilo, je to momentálne druhý najviac sledovaný seriál na Netflixee. Takisto je to prvý francúzsky seriál, ktorý sa umiestnil v Top 10 na americkom trhu. Práve teraz je to najviac sledovaný seriál, ktorý je sledovaný 70 miliónmi domácností na celom svete. Predbehol i slávne seriály ako “Bridgerton” a “The Queen’s Gambit”.

O čo v seriáli ide?

Assane Diop, postava inšpirovaná Lupinom, prvú epizódu začína s predstavením svojho veľkolepého plánu. Jeho plánom je ukradnúť náhrdelník Marie Antoinette, ktorý bol 25 rokov stratený. Všetci navôkol Assanea veľmi rýchlo pochopia, že je viac prefíkaný ako si na začiatku mysleli. Jeho veľkým vzorom je práve Lupin a podľa neho si trúfa spraviť každý zločin. 

Zdroj: filmdaily.co

Počas seriálu sa diváci dozvedajú aj o dôvode, prečo chce náhrdelník ukradnúť. Pred 25-timi rokmi, jeho otec Babakar (Fargass Assandé), ktorý bol zamestnaný ako šofér pre bohatú belošskú perszkú rodinu, mal ukradnúť rovnaký náhrdelník. Neskôr však vo väzení spáchal samovraždu, a tak sa z Assane Diopa stala sirota. Jeho otec mu zanechal kópie Lupinových príbehov a Assane sa odhodlal pomstiť smrť svojho otca.

Tento seriál je osviežujúcim návratom starovytvorenej postavy. Každá epizóda končí zaujímavo a vzrušujúco, pretože Assane svojim konaním zmení všetky predchádzajúce udalosti, ktoré sa udiali. Lupinov najväčší talent je a vždy bol byť stále o jeden krok vopred.

Zdroj: chicagotribune.com

Assane je rozprávačom pri jeho prvom veľkom odhalení a cituje storočie starý výrok, zatiaľ čo sa v pozadí premieta montáž, na ktorej môžeme vidieť jeho klamstvá a podvody. Tohto zlodeja najviac charakterizujú slová ako vševediaci, vznešený a nestály. Takisto jeho vedomosti presahujú dobu a jazyk. Pokiaľ ste fanúšikmi Sherlocka Holmesa alebo Jamesa Bonda, určite dajte šancu i tomuto zločincovi, ktorý vás svojou prefíkanosťou a umom určite nesklame.

Zdroje:

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2021/jan/19/lupin-netflix-surprise-hit-france-omar-sy
https://www.businessinsider.com/lupin-one-of-netflix-biggest-hits-all-time-viewership-data-2021-1#10-ratched-season-one-48-million-1
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať