DomovOsobný rozvoj5 spôsobov, ako sa cítiť lepšie vo svojom tele

5 spôsobov, ako sa cítiť lepšie vo svojom tele

- Reklama -

Niektoré dni sa zobúdzame s tým, že nie sme nadšení z toho, čo vidíme v zrkadle. Pre niektorých z nás môže byť nespokojnosť tela dokonca neustálym pocitom, s ktorým sme sa práve naučili žiť. Za tie roky sme sa pozreli do svojho zrkadla a videli sme veľa rôznych verzií seba, niektoré sa nám páčili viac ako iné. Dostať sa na neutrálne miesto alebo na miesto, kde milujete a prijímate samých seba takých, akí ste, je tvrdá práca.

#Počúvajte sa

Keď zbadáte, že sa cítite zle ohľadom svojho tela, okamžite si dajte čas. Počúvanie seba samého, najmä tlkotu srdca, nám pomáha cítiť sa lepšie vo vlastnej koži. Vivien Ainley je doktorandka z neurovedy na Royal Holloway, University of London. Bola spoluautorkou štúdie, ktorá dospela k záveru, že ľudia, ktorí počujú svoje srdce sa budú menej považovať za predmety. „Ak sú ľudia schopní stáť vo svojom tele a cítiť svoje telo, majú dobrý pocit z toho, čo sa deje v ich vnútri, a je menej pravdepodobné, že sa sami objektivizujú,“ dodal Holloway.

Zdroj: unsplash.com

#Povedzte si, čo sa vám na sebe páči

Denise Martz , Ph.D., psychologička klinického zdravia a profesorka na Appalachian State University v Severnej Karolíne, odporúča identifikovať konkrétne veci, ktoré sa vám na vašom tele páčia . „Môžu to byť skvelé vlasy, skvelé nechty, úžasné zuby.“ Nie je to ľahké, ak sa chcete postaviť proti všetkému “nepeknému”, čo vidíte v zrkadle, ale niečo určite nájdete.

#Pozerajte sa do zrkadla inak

Cieľom tohto bodu je preškoliť mozog, aby mohol pozitívne myslieť na svoju reflexiu a svoje telo. Mali by ste ukončiť každodennú kritiku seba samého a naučte sa pozerať do zrkadla s uznaním. Ľahšie povedané ako urobené, že? Vhodnou metódou je usmievať sa a potom si dať pusu, keď pôjdete okolo zrkadla. Toto gesto vás prinúti cítiť sa videný a milovaný a jeho hravosť vám okamžite zvýši náladu. Robyn Silverman, PhD, odborníčka a autorka obrazu tela, navrhuje, aby ste si do zrkadla vložili pozitívne poznámky, ktoré vám každý deň pripomínajú vaše úžasné vlastnosti.

Zdroj: unsplash.com

#Hýbte sa

Urobte to pre svoj obraz tela, tvrdí štúdia z Floridskej univerzity z roku 2009. Výskum zistil, že ľudia, ktorí nedosiahli žiadne míľniky vo fitnes, ako je spaľovanie tukov alebo zosilnenie, sa cítili vo svojom tele rovnako pozitívne ako ľudia, ktorí boli oveľa viac fit. Štúdia tiež ukázala, že ľudia, ktorí cvičia častejšie, majú lepší obraz o svojom tele. Choďte aspoň častejšie vonku na prechádzku. Sústreďte sa menej na to, ako vyzerá vaše telo, a viac na to, čo dokáže.

#Buďte vďační

Vďačnosť má výhody okrem toho, že vám pripomína, že vaše stehná nie sú všetko (aj keď to je samo o sebe dosť hodnotná odmena). Robert Emmons, profesor psychológie na Kalifornskej univerzite strávil svoju kariéru strávil štúdiom vďačnosti. Zistil, že „vďační ľudia sa o seba lepšie starajú a venujú sa svojmu zdraviu. V podobe aktivít ako je pravidelné cvičenie, zdravá strava, pravidelné fyzické vyšetrenia. A ako sme videli vyššie, čím viac pohybu získate, tým lepšie sa cítite vo svojom tele”, dodal Emmons.

Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

https://www.bustle.com/articles/16847-8-ways-to-feel-better-about-your-body-right-this-minute

https://tinybuddha.com/blog/5-ways-to-feel-better-in-your-body/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať