DomovMóda a krásaKreatívni riaditelia módnych značiek, časť I.

Kreatívni riaditelia módnych značiek, časť I.

- Reklama -

Kreatívny riaditeľ je najvyššia kreatívna pozícia v módnom dome. Značky zamestnávajú kreatívnych riaditeľov, aby poradili návrhárom pri zastrešujúcich koncepciách kolekcií a pomohli usmerniť estetické videnie značky. Dohliadajúc na všetky aspekty týkajúce sa imidžu značky, sú to udávatelia trendov, ktorí zabezpečujú, aby linky prenikli medzi ľudí a posúvali módny priemysel vpred.

Aby sme vám pomohli oboznámiť sa s touto talentovanou skupinou, táto funkcia obsahuje zoznam iba niekoľkých priekopníckych kreatívnych riaditeľov v popredných svetových módnych domoch.

Anthony Vaccarello

Anthony Vaccarello uviedol svoju rovnomennú značku v roku 2009, po dvoch rokoch pôsobenia vo Fendi. Tri roky strávil vo Versus Versace. Pôvodne ako nezávislý dizajnér konzultantov a od roku 2015 ako kreatívny riaditeľ. V apríli 2016 bol menovaný za kreatívneho riaditeľa spoločnosti Yves Saint Laurent so sídlom vo Francúzsku.

Anthony Vaccarello
Zdroj: fashionmonitor.com

Olivier Rousteing

Olivier Rousteing začal svoju kariéru v spoločnosti Roberto Cavalli. Potom sa presťahoval do spoločnosti Balmain, kde pôsobil ako kreatívny riaditeľ vo veku iba 24 rokov. Rousteing prispel k tomu, aby sa Balmain stal opäť domácim menom vďaka použitiu estetiky motorkárskeho glam. Olivier pomohol spoločnosti Balmain stať sa prvou francúzskou značkou, ktorá prekonala milión fanúšikov na Instagrame. 

Olivier Rousteing
Zdroj: fashionmonitor.com

Je tiež známy tým, že nadväzuje kontakty s osobnosťami, ako je Rihanna, a udržiava si ich ako spôsob, na povzbudenie spotrebiteľov k nákupu oblečenia Balmain. Kolekcie Rousteing pre Balmain urobili nezabudnuteľný dojem do sveta módy. Taktiež stál na čele spolupráce značky Kylie Cosmetics.

Nicolas Ghesquiére

Pred súčasnou úlohou kreatívneho riaditeľa Louisa Vuittona strávil Nicolas Ghesquiére v Balenciaga 15 rokov. V roku 2014 bol časopisom The Wall Street Journal ocenený za módneho inovátora roka a neskôr v tom istom roku vyhlásený na British Fashion Awards za medzinárodného návrhára roka.

Nicolas Ghesquiére
Zdroj: fashionmonitor.com

Sarah Burton

Sarah Burton je kreatívnou riaditeľkou značky Alexander McQueen od roku 2010. Sarah Burton je držiteľkou rôznych ocenení, vrátane toho, že bola označená za jednu zo 100 najvplyvnejších osôb spoločnosti Time. Získala OBE za svoje služby pre britský módny priemysel v roku 2012. Sarah navrhla svadobné šaty vojvodkyne z Cambridge.

Sarah Burton
Zdroj: fashionmonitor.com

Kim Jones

Kim Jones je umeleckým riaditeľom spoločnosti Dior Homme. Kim navrhoval pre niekoľko značiek a zastával pozície kreatívneho riaditeľa pre Dunhill a Men’s Artistic Director v spoločnosti Louis Vuitton. Je tiež plodným stylistom a Britská módna rada ho dvakrát ocenila ako návrhára pánskeho oblečenia.

Kim Jones
Zdroj: fashionmonitor.com

Zdroje:

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať