DomovMóda a krásaKreatívni riaditelia módnych značiek, časť II.

Kreatívni riaditelia módnych značiek, časť II.

- Reklama -

Pri navrhovaní koncepcií dizajnu hrajú dôležitú úlohu módni kreatívni riaditelia. Získajte viac informácií o niektorých slávnych módnych kreatívnych riaditeľoch. Módni kreatívni riaditelia a umeleckí riaditelia môžu svoju kreativitu a zručnosti využiť v módnych časopisoch, odevných značkách a na iných módnych trhoch. Preberanie tejto zodpovednosti zahŕňa silnú tvorivú víziu, schopnosť prichádzať s novými nápadmi, solídne komunikačné schopnosti a vodcovské schopnosti. Čítajte druhú časť tohto článku.

Alessandro Michele

Predtým, ako sa v roku 2015 stal kreatívnym riaditeľom spoločnosti Gucci, pracoval Alessandro Michele vo Fendi viac ako 10 rokov na rôznych pozíciách. Alessandro tiež pracoval ako kreatívny riaditeľ Richarda Ginoriho a bol vyhlásený za medzinárodného návrhára roka na British Fashion Awards 2015.

Alessandro Michele
Zdroj: fashionmonitor.com

Jamie Mizrahi

Stylistka celebrít z LA, Jamie Mizrahi, ráta medzi svojich klientov Katy Perry, Nicole Richie a Suki Waterhouse. Kreatívna riaditeľka spoločnosti Juicy Couture USA , Jamie debutovala v prvých šatách značky Met Gala v roku 2018. Je tiež spoluzakladateľkou spodnej bielizne The Kit určenej pre Rent The Runway.

Jamie Mizrahi
Zdroj: fashionmonitor.com

Stuart Vevers

Stuart Vevers je výkonný kreatívny riaditeľ Coach od roku 2013. Predtým pôsobil v kreatívnych rolách v spoločnostiach Calvin Klein, Bottega Veneta, Louis Vuitton, Mulberry a Loewe. Vevers spolupracoval s Luellou Bartleyovou a Gilesom Deaconom. Vo svojej sieti influencerov počíta s modelkou Kiko Mizuhara.

Stuart Vevers
Zdroj: fashionmonitor.com

Maria Grazia Chiuri

Maria Grazia Chiuri je talianska dizajnérka a kreatívna riaditeľka spoločnosti Dior France. Pred svojím vymenovaním za prvú ženskú umeleckú riaditeľku Diora Chiuri strávila 17 rokov vo Valentine. Pod vedením Chiuri priniesol Dior späť svoju sedlovú tašku spolu so stratégiou vírusového ovplyvňovania v rámci Instagramu.

Maria Grazia Chiuri
Zdroj: fashionmonitor.com

Sandra Choi

Sandra Choi, absolventka Central Saint Martins, je britská podnikateľka, módna návrhárka a kreatívna riaditeľka Jimmy Choo od roku 2013. Je tiež držiteľkou ocenenia Najlepšia kolekcia obuvi na súťaži Prix D’Excellence de la Mode Marie Claire. Je neterou manželky Jimmy Choo, Rebeccy.

Sandra Choi
Zdroj: fashionmonitor.com

Zdroje:

https://www.fashionmonitor.com/blog/cj/10-creative-directors-at-fashion-brands
https://www.businessinsider.com/notable-fashion-luxury-houses-brands-led-by-women
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať