DomovZábavaNajlepšie fotoaparáty z kategórie instant: Instax či Polaroid?

Najlepšie fotoaparáty z kategórie instant: Instax či Polaroid?

- Reklama -

Fotoaparáty z kategórie instant vychádzajú zo starších modelov fotoaparátov Polaroid a ich najväčšie čaro spočíva v tom, že dokážu po stlačení spúšte ihneď vytlačiť nasnímaný obrázok. Určité modely dokonca ukladajú snímky súčasne s vytlačením aj na svoju pamäťovú kartu. V tomto článku vám prinášame viac informácií o týchto fotoaparátoch a porovnávame tiež Instax versus Polaroid.

Instax fotka, Zdroj: unsplash.com

Instax či Polaroid?

V súčasnosti sú na trhu najmä dve hlavné dominujúce značky, ktoré si navzájom konkurujú, a to fotoaparáty Fuji Instax a dlhé roky známy Polaroid. Fuji Instax ponúka už štyri série: Mini, Mini LiPlay, Square a Wide.

Fotoaparáty Polaroid sa obsluhujú dotykovým displejom a majú možnosť uloženia vytvorených snímkov súčasne na pamäťovú kartu ako sme spomínali v úvode. Každá zo značiek Instax aj Polaroid majú odlišný a svoj vlastný typ fotopapiera.

Instantné fotoaparáty stelesňujú kúzlo fotografie. Stlačením spúšte môžete zachytiť svet okolo seba a za pár sekúnd vidieť hmatateľné výsledky. Po zdĺhavom výskume a testovaní za posledných sedem rokov vyšiel vedcom výsledok, že najlepším instantným fotoaparátom na vytváranie retro-cool snímkov je Fuji Instax Square SQ6. Produkuje najkvalitnejšie fotografie za rozumnú cenu, je ľahko použiteľný a užívateľský jednoduchý ihneď po vybalení z krabice. Tento druh Instaxu ponúka pokročilé kreatívne ovládacie prvky, ak chcete viac ako len namieriť foťák a vyfotografovať svoj objekt. Fotoaparát Instax Square SQ6 sa vyznačuje výnimočnou kvalitou obrazu a jednoduchým používaním.

Na predaj je Instax Square SQ6 v rôznych farebných prevedeniach či dokonca vo výhodnom balení aj s obalom a fotopapierom. Je len na vás pre ktorú verziu sa rozhodnete.

Instax Mini 9, Zdroj: unsplash.com

Polaroid Now je vítaným príchodom a zmenou do produktovej rady Polaroid. Dôstojný doplnok čoraz viac preplneného sveta instantných fotoaparátov. Môže sa pochváliť vynikajúcou kvalitou obrazu. Model OneStep2 má systém automatického zaostrovania s dvoma objektívmi a vylepšený blesk, hoci mu chýbajú ďalšie funkcie (ako napríklad pripojenie Bluetooth a diaľková spúšť), ktoré sú k dispozícii v mierne vyššej cenovej verzii OneStep +. Kvôli čistej jednoduchosti použitia typu „zameraj a fotografuj“ je Polaroid Now ťažké poraziť aj keď od Instaxu už máme podobne novší model a to Instax Mini 11. Instax síce zvíťazil a prekonal ho cenou, určite však uprednostňujeme štvorcové výtlačky v plnej veľkosti, ktoré Polaroid dodáva.

Polaroidu OneStep2 nechýba ani časovač pre ľahkú samospúšť a možné cvaknutie spoločnej fotografie. No a v neposlednom rade vás poteší elegantný retro vzhľad fotoaparátu a niekoľko farebných prevedení.

Polaroid OneStep2, Zdroj: unsplash.com
Polaroid OneStep2, Zdroj: unsplash.com

Alternatíva: Jednorázový analógový fotoaparát

Staršie ročníky si určite spomenú na analógový fotoaparát, ktorý im často robil spoločníka na dovolenke v Juhoslávii. Jednorázový fotoaparát slúži perfektne vtedy, ak si chcete po dovolenke založiť do rodinného fotoalbumu niekoľko kvalitných fotografií. Na jednorázovom fotoaparáte si môžete vyskúšať čaro fotenia na film a to buď čiernobiely alebo farebný. Aj na základe toho posúdite či vás fotenie na film baví alebo nie a či sa vám do drahšieho fotoaparátu oplatí investovať. Na rozdiel od digitálneho fotoaparátu alebo zrkadlovky, ukladá analógový fotoaparát všetky snímky na film, ktorý je potom potrebné vyvolať.

Fotoparát na film, Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

https://us.polaroid.com/products/onestep2-polaroid-camera

https://www.digitalcameraworld.com/buying-guides/the-best-instant-cameras

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať