DomovOsobný rozvojSpôsoby na to, ako zvládnuť a prekonať strach

Spôsoby na to, ako zvládnuť a prekonať strach

- Reklama -

Tu je niekoľko spôsobov na to, ako vám pomôcť vyrovnať sa s vašimi úzkosťami. Tieto tipy sú pre ľudí, ktorí sa vyrovnávajú s každodennými strachmi. Ak ste boli diagnostikovaní s úzkosťou, pozrite si naše rady, ako tieto pocity denno-denne prekonávať.

unsplash.com

1. Dajte si pauzu

Je nemožné rozmýšľať racionálne, keď vás náhle a nečakane popadnú pocity úzkosti a strachu. Skúste robiť niečo iné. Skúste si ísť spraviť čaj alebo sa prejdite okolo bloku. Určite vám to zlepší náladu a odradí vás to od zlých myšlienok.

2. Pochopte strach a prijmite ho

Strach existuje, aby nás udržal v bezpečí. Nie je to zlé alebo dobré, ale je to nástroj, ktorý môžeme použiť na robenie lepších rozhodnutí. Strach nie je navrhnutý tak, aby nás obmedzoval, ale skôr tak, aby nám pomohol konať spôsobom, ktorý vytvára výsledky, ktoré potrebujeme a chceme. Prijmite svoj strach, kontrolujte ho vy. Nenechajte, aby on kontroloval vás.

unsplash.com

3. Učte sa

Bojíte sa niečoho neznámeho? Ak je váš strach založený na nedostatku informácií, potom je potrebné a vhodné získať informácie alebo vedomosti, ktoré potrebujete na preskúmanie situácie. Takto budete konať na základe faktov namiesto špekulácií.

unsplash.com

4. Predstavte si úspech

Športovci si dokážu predstaviť úspešné ukončenie fyzickej úlohy tisíckrát krát predtým, než ju dosiahnú. Toto mentálne mapovanie zaisťuje, že keď sa telo pohybuje, je pravdepodobnejšie, že bude nasledovať svoju pripravenú cestu. Rovnaká prax vás pripraví na to, čo sa snažíte dosiahnuť.

unsplash.com

5. Predýchajte paniku

Ak vám začne srdce biť rýchlejšie alebo sa vám začnu potiť dlane, najlepšie je to predýchať a nebojovať proti tomu. Umiestnite dlaň svojej ruky na svoj žalúdok a pomaly a hlboko dýchajte. Cieľom je pomôcť vašej hlave si zvyknúť na zvládanie paniky, ktorá sa môže stupňovať.

unsplash.com

6. Nesnažte sa byť perfektným

Život je plný stresu, ale mnohí z nás majú stále pocit, že naše životy musia byť dokonalé. Zlé dni a neúspech sú bežnou súčasťou života, a je dôležité si uvedomiť, že život je chaotický.

zdroje:

https://www.nhsinform.scot/healthy-living/mental-wellbeing/fears-and-phobias/ten-ways-to-fight-your-fears

https://www.forbes.com/sites/joshsteimle/2016/01/04/14-ways-to-conquer-fear/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať