DomovRozhovoryRozhovor zoznamka HelloLove: Vďaka COVID situácii sme vymysleli nové koncepty randenia -...

Rozhovor zoznamka HelloLove: Vďaka COVID situácii sme vymysleli nové koncepty randenia – brunch&date a hike&date

- Reklama -
Zdroj: Archív Moodbooster

HelloLove je veľmi zaujímavý koncept zoznamovania, ktorý dáva single ľuďom možnosť zoznámiť sa na interaktívnych eventoch. Môžete si vybrať speed-dating, brunch&date či hike&date. Celkové zoznámenie prebieha buď v reštaurácii, v prírode či dokonca počas kurzu varenia. Usporiadatelia sa snažia, aby bol celý proces randenia prirodzený a hlavne veľmi príjemný pre obe strany. Viac nám o celom koncepte porozprávala zakladateľka HelloLove Petra, ktorá sa zoznamovaniu venuje už viac ako 11 rokov. 

1. Ako presne vznikla myšlienka založiť si zoznamku HelloLove?

Bolo to pred vyše 13 rokmi, keď som chodila na vysokú školu. Zdalo sa mi zaujímavé, začať si budovať nejaký vlastný projekt už vtedy. Raz sme počas cesty na prednášku so spolužiakom vymysleli, že by sme mohli organizovať živé zoznamovacie stretnutia, teda speed-dating. Mňa vždy bavilo robiť s ľuďmi a zdalo sa mi to ako niečo, čo by ma bavilo robiť.

2. Mohli by ste nám opísať proces randenia vo vašom podaní? Aké rôzne eventy pre klientov organizujete?

Proces randenia začína návštevou našej webovej stránky, kde si klient môže niečo o nás prečítať a zároveň si vybrať, aký event by mu vyhovoval. Organizujeme klasické speed-dating večere v reštaurácii, alebo v kaviarni, nedávno sme vymysleli nové koncepty randenia, aj vďaka momentálnej obmedzenej situácii a to brunch&date a hike&date. Pri oboch si môžete zažiť speed-dating pri aktivite na čerstvom vzduchu v prírode. Plánujeme, tiež znovu usporiadať akciu cook&date, kde sa pri randení naučíte aj niečo dobré navariť. Povedala by som, že samotné randenie je prirodzené, na každom evente sa máte šancu porozprávať sa s každým účastníkom/účastníčkou a vďaka stretnutiu naživo, je jednoduchšie zistiť, či by ste mali záujem sa stretnúť opäť.

3. Je prihlásenie sa do HelloLove nejakým spôsobom obmedzené/limitované? 

Hlavné obmedzenie je počet miest, keďže organizujeme komornejšie akcie s cca do 30 ľudí. Ďalšie sú orientačné vekové hranice a samozrejme aktuálny stav nezadanosti.

Zdroj: Archív Moodbooster

4. Aké vekové kategórie sa k vám zvyknú hlásiť? Prevažujú viac muži alebo ženy? 

To sa ma často ľudia pýtajú, ale neviem na to presne odpovedať. Na niektoré eventy sa hlásia viac ženy a na iné muži. Organizujeme akcie pre vekové kategórie od 25 rokov do 60 rokov. Najväčší záujem je od 30 do 45 rokov.

5. Zasahujete nejakým spôsobom do samotného procesu randenia alebo majú účastníci vašich eventov voľné ruky v zoznamovaní sa? 

Zasahujeme iba tým, že máme časovú hranicu, ktorú určujeme na jeden rozhovor pri speed-datingu. Je to preto, že jeden event väčšinou u nás trvá 2-4 hodiny a dovtedy chceme stihnúť všetky rozhovory. Samozrejme, vždy je priestor keď si ľudia rozumejú aj na viac času, či už po skončení alebo počas prestávok.  

6. S HelloLove ste začínali v rokoch keď ešte nebol taký online boom. Ako veľmi vás nárast popularity online sveta a sociálnych sietí ovyplyvnil?

Ani až tak nie. Myslím si, že hlavné percento našich nových klientov si nás vyhľadá cez Google alebo má na nás odporúčanie. Samozrejme vďaka sociálnym sieťam sa aj my vieme aktívnejšie dostať k väčšiemu počtu ľudí.

7. Zvyknete s úspešne zoznámenými pármi udržiavať kontakt?

Ja sa snažím hlavne o to, aby som vytvorila príjemnú atmosféru na zoznamovanie a aby ľudia odišli s príjemným zážitkom, nemyslím si však, že vďaka mne sa zoznámili. Keď sa nad tým zamyslím, väčšinu práce urobili aj tak oni tým, že vôbec prišli. Preto nevidím dôvod na nejaké veľké udržiavanie kontaktu hlavne, keď sú už zadaní a my sa zameriavame na ľudí, ktorí sú single. 

Zakladateľky HelloLove Petra a Lucia, Zdroj: HelloLove

8. Stretli ste sa počas vašej histórie HelloLove aj s happyendom vo forme svadby prípadne bábätka? 

Určite a nemyslím, si že ich bolo málo a takisto si nemyslím, že o všetkých prípadoch viem. Často sa dozviem takéto správy od niekoho známeho, kto takýto pár pozná a sám sa chce prísť na základe toho zoznámiť.

9. Čo všetko zahŕňa balíček matchmakingu? Spolupracujete pritom aj s odborníkmi z oblasti psychológie?

Matchmaking je v podstate zoznamovanie na mieru. Pre nás je základom pre úspech človek, ktorý má záujem sa úprimne pozrieť, prečo mu doposiaľ romantické vzťahy nefungujú tak ako majú. Tým pádom pripravujeme človeka na zoznámenie kdekoľvek nie iba u nás. Príde mi to, že takto dáme človeku silu a pomôžeme mu nájsť odovede, ktoré doteraz sám nenašiel a potom hľadáme aj partnera/partnerku na mieru. V podstate spolupracujeme iba s odborníkmi z oblasti psychlógie a ďaľej s ľudmi, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v obore.

10. Ako zmenila súčasná pandemická situácia vaše služby? Má to vplyv či už pozitívny alebo negatívny aj na oblasť zoznamovania sa?

Určite zmenila, aj keď leto a začiatok jesene sme si celkom užili pri eventoch v prírode, momentálne sa zameriavame skôr na matchmaking, teda na individuálne zoznamovanie. Pre veľa ľudí, čo sú single nie je ideálne obdobie na zoznamovanie, ale netreba to brať negatívne, teraz je ideálne obdobie vútorne sa pripravovať na zoznámenie a neviete na koho, a v akej situácii natrafíte. Všetkým čitaťeľom, ktorí sú single a túžia si nájsť partnera alebo partnerku želám veľa trpezlivosti a štastia. Určite to bude stáť za to čakanie. A my sa už tiež tešíme keď zorganizujeme najbližší event.

Facebook Stránka: Hello Love

Webstránka: Hello Love

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať