DomovZábavaTelevízna stanica HBO a jej TOP 3 minisérie

Televízna stanica HBO a jej TOP 3 minisérie

- Reklama -

Pokiaľ ide o vysielanie televíznej stanice, ktorú musíte nevyhnutne sledovať, je ťažké nájsť kohokoľvek, kto by svoju prácu robil lepšie ako HBO. Mnoho ľudí si k HBO našlo cestu v momente, keď prišlo na scénu Game of Thrones a po slovensky „Hra o tróny“ sa stala najväčšou televíznou šou svojej doby. Ak sa nevyznáte v tom, čo všetko HBO ponúka a meno Tony Soprano je pre vás názov španielskej dediny… pohodlne sa usaďte a dovoľte nám predstaviť vám podľa nás TOP 3 minisérie HBO.

1. Chernobyl

„Černobyľ“ je pôvodná miniséria HBO z roku 2019, ktorá detailne poukazuje na jadrovú haváriu v Černobyle z apríla 1986 a následné úsilie o jej odstránenie. Relácia zobrazuje príbehy ľudí, ktorí katastrofu spôsobili, tých, ktorí na ňu reagovali a jej dlhodobé dopady na civilné obyvateľstvo. „Černobyľ“ získal niekoľko ocenení vrátane dvoch Zlatých glóbusov a troch cien Emmy a bol ocenený za dobre prepracovaný scenár a citlivé stvárnenie národnej tragédie.

Chernobyl HBO, Zdroj: nbcnews.com
Chernobyl HBO, Zdroj: nbcnews.com

2. The Outsider

Dramatický seriál „Outsider“, ktorý vychádza z rovnomenného románu Stephena Kinga je o vyšetrovaní vraždy mladého chlapca, ktoré sa spočiatku javí ako priame, ale pri zapojení nadprirodzenej sily naberie hrôzostrašný smer. Seriál čerpá z pôvodného deja niekoľko faktov, ktoré ale majú odlišný a zaujímavý záver. Mení sa tak vzhľad niektorých hlavných postáv. Napríklad detektív Ralph Anderson je v knihe opísaný ako človek „veľký ako hora“, no na obrazovke je zobrazený ako muž priemerného až nižšieho vzrastu. Rovnako súkromná vyšetrovateľka Holly Gibney je na obrazovke prezentovaná ako žena s tmavšou farbou pleti, pričom v knihe je opísaná ako beloška. Napriek týmto zmenám seriál dostal požehnanie od samotného Stephena Kinga a teší sa veľkej popularite. 

The Outsider, Zdroj: stephenking.com

3. Westworld

Existuje vôbec slobodná vôľa? Scifi/western seriál „Westworld“ od HBO inšpirovaný rovnomenným filmom z roku 1973 rieši túto filozofickú otázku inovatívnym spôsobom. Vo futuristickom svete umožňuje zábavný park s názvom Westworld ľuďom komunikovať s „hostiteľmi“- robotmi, ktorí vyzerajú rovnako ako návštevníci a sú naprogramovaní tak, aby boli priateľmi, nepriateľmi aj partnermi zároveň. Títo androidi si čoskoro rozvinú vedomie a túžbu robiť aj svoje vlastné rozhodnutia – práve tu začínajú problémy. V hlavných úlohách s Evan Rachel Wood a Thandie Newton si táto trojsezónna séria pripísala aj prvé ocenenie Emmy v roku 2018.

Westworld, Zdroj: nytimes.com

No a keď sme v úvode spomínali populárne Game of Thrones, tak pre všetkých fanúšikov máme ešte jednu skvelú správu. HBO je údajne v procese kastingu na veľmi očakávané vydanie pokračovania populárneho seriálu Game of Thrones alebo slovensky Hra o tŕony! Aj keď zatiaľ presný dátum premiéry pokračovania „House of the Dragon“ ešte nebol zverejnený. Vieme už že sa zameria na vzostup a pád klanu Targaryen, ktorého sigilom bol drak a je hlboko spojený s mocou starodávnych zvierat. Očakáva sa, že nová séria bude ďalším úspechom na platforme HBO, ktorá sa preslávila svojou prestížnou televíziou – žánrom televíznych sérií štruktúrovaných tak, aby pôsobili románovejšie, pričom každá epizóda bude pôsobiť ako nová kapitola. Medzi pozoruhodné príklady patria napríklad okrem vyššie menovaných troch sérií aj „Veep“, „The Wire“ alebo populárne „The Sopranos“.

 Zdroje:

https://www.digitaltrends.com/movies/best-hbo-series/

https://hbogo.sk/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať