DomovVeda a technológiaVýber najlepších videohier pre rodičov a deti

Výber najlepších videohier pre rodičov a deti

- Reklama -

Hranie videohier môže rodičom pomôcť nadviazať silnejšie vzťahy so svojimi deťmi a predstaviť rodine nové spoločné hobby. Nižšie v tomto článku sme vybrali niektoré z najlepších videohier pre rodiny, ktoré sa môžu spolu hrať. Videohry sa stali generačným koníčkom, ktorý môžu zdieľať rodičia s deťmi. Spoločné hry môžu pomôcť rodinám naučiť sa lepšie spolupracovať, zlepšiť komunikáciu so zdieľaním cieľov a skúseností. Samozrejme, je to aj o jednoduchej radosti, ktorú prináša zdieľanie koníčka.

“Minecraft”

Platformy: Windows 10, iPhone, Android, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4.

Počet hráčov: rozdelená obrazovka pre štyroch hráčov v režime offline na konzolách, osem hráčov online.

Cena : od 22,99 €.

Minecraft je najobľúbenejšia hra za posledných desať rokov a každý mesiac zasahuje viac ako 120 miliónov aktívnych hráčov. Virtuálny svet ponúka hráčom najrôznejšie nástroje na vytvorenie vlastného sveta a štandardné prvky prežitia hry podporujú kooperatívne hranie. Rodičia a deti sa môžu stretnúť v spoločnom svete a neskôr znova navštíviť ten istý svet aj individuálne. Každý člen rodiny môže vytvárať a zachraňovať viac svetov, takže si nemusíte robiť starosti keď sa hráte sami alebo online s priateľmi.

Minecraft má prosperujúcu komunitu fanúšikov a veľa obsahu, ktorý je možné stiahnuť. Pomáha hrať hru na takmer akomkoľvek zariadení, vrátane smartfónov a počítačov. Verzie Minecraftu pre PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch umožňujú hrať na jednom televízore až štyrom hráčom. Pomocou bezplatného účtu Xbox Live sa môžete spojiť až s ôsmimi hráčmi na rôznych platformách.

“Terraria” 

Patformy: Windowns 10, iPhone, Andriod, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4.

Počet hráčov: rozdelená obrazovka pre štyroch hráčov v režime offline na konzolách, osem hráčov online.

Cena: od 13 €.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

Terraria je ďalšou hrou, v ktorej sa buduje. Ale na rozdiel od hry Minecraft, je táto hra úplne 2D s pixelovým umením a štýlom, ktorý čerpá inšpiráciu z klasických postranných navigátorov. Svet Terraria sa pri každej hre mierne mení a predstavuje nové položky, nových nepriateľov a množstvo stále náročnejších problémov.

Verzia Terraria na konzole a na počítači má multiplayer pre online aj rozdelenú obrazovku, vďaka čomu môžu členovia rodiny ľahko vstúpiť a vystúpiť z hry kedykoľvek sa im zachce. Hráči používajúci mobilné verzie pre Android alebo iPhone sa tiež môžu spojiť pokiaľ sú na rovnakej wifi sieti.

“Nový Super Mario Bros. U Deluxe”

Platformy: Nintendo Switch.

Počet hráčov: až štyria hráči v režime offline.

Cena: od 47 €.

Nový Super Mario Bros.U Deluxe je moderné stvárnenie klasických dobrodružstiev Maria a Luigiho, ktoré zhromažďujú desiatky krátkych príbehov zameraných na vyzývanie hráčov všetkých vekových skupín. Verzia deluxe je kombináciou New Super Mario Bros. U a samostatnú hru New Super Luigi U, ktoré boli vydané pre Nintendo Wii U. Túto hru môžu súčasne hrať až štyria hráči a prepracovať sa vo viac ako 100 leveloch. Ak už poznáte sériu Super Mario, mali by ste zvážiť Super Mario Maker 2.

“Husacia hra bez názvu”

Platformy: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Windows.

Počet hráčov: jeden hráč.

Cena: od 17 € (iba digitálne stiahnutie).

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

“Untitled Google Game” je pozoruhodne hlúpa adventúra, v ktorej účinkuje jediná hus a terorizuje susedstvo. Vďaka interakcii s rôznymi objektmi a ľuďmi v prostredí môže hus spôsobiť zmätok a otvoriť nové oblasti. Divný predpoklad hry a jej jednoduché hranie z nej urobili v roku 2019 veľmi populárnu hru. Aj keď v súčasnosti ju môže hrať iba jedna osoba, krátke a stabilné tempo hry uľahčuje jej zdieľanie s členom rodiny a dokončenie celej hry počas dvoch alebo troch sedeniach.

“Overcooked a Overcooked 2”

Platformy: Windows 10, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4.

Počet hráčov: až štyria hráči.

Cena: od 10,90 €.

Overcooked je hra na spoluprácu pri varení, kde štyria hráči spolupracujú ako kuchári pri zostavovaní pokrmov pre hladných zákazníkov. Krátke kolá, spoločné ciele a jednoduché pokyny uľahčujú hranie pre každého.Rýchle tempo a jednoduché ovládanie udržujú hru pútavú, keď postupujete cez rôzne recepty.

“Captain Toad Treasure Tracker”

Platformy: Nintendo Switch.

Počet hráčov: jeden alebo dvaja hráči v kooperácii.

Cena: od 31, 50 €.

V hre Captain Toad Treasure Tracker sa vyžaduje, aby hráči spomalili a dôkladne preskúmali svoje okolie a vyriešili hádanky. Na rozdiel od rýchleho chodu hry Super Mario. Hra obsahuje rovnaké ikonické postavy a scenérie z franšízy Super Mario, ale vďaka pomalšiemu tempu a menším problémom je vhodnejšia pre príležitostných hráčov. 

“Mario Kart 8”

Platformy: Nintendo Switch.

Počet hráčov: až štyria hráči offline, 8 hráčov online.

Cena: od 39 €.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

V hre Mario Kart ide o jedinečný arkádový štýl pretekania, ktorý spája bláznivé zážitky a ľahko hrateľnú hru. Hráči môžu súťažiť na základe lepšieho času, okruhmi viacerých pretekov alebo bojovať s predmetmi v uzavretej aréne. S podporou štyroch hráčov offline a až ôsmich pretekárov online je Mario Kart 8 jednou z najpopulárnejších hier pre viac hráčov a z najprístupnejších hier pre hráčov všetkých vekových skupín.

“Rocket League”

Platformy: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Windows, Mac.

Počet hráčov: jeden alebo dva prehrávače.

Cena: od 22 €.

Rocket League je ideálnou hrou pre fanúšikov športu. Kombinuje zábavu a futbalový zápas. Zápasy sa skladajú zo šiestich áut, ktoré pretekajú okolo, aby sa pokúsili dostať loptu do bránky súpera. Hra má tiež multiplayer s rozdelenou obrazovkou, vďaka čomu je pre vás ľahké spojiť sa s rodinným príslušníkom a hrať online alebo len praktizovať kopanie do lopty v súkromnej hre.

“Jackbox Party Pack”

Platformy: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Windows, Mac

Počet hráčov: jeden alebo dvaja v kooperácii.

Cena: od 15 €.

Každá nová verzia franšízy JackBox Party Pack je zbierkou spoločenských hier určených na hranie v skupinách. Hry JackBox sú známe svojim komediálnym tónom, ktorý udržiava každé kolo zábavné. 

Zdroje:

https://www.gamedesigning.org/gaming/family-games/
https://www.businessinsider.com/best-video-games-kids-families-parents#rocket-league-8
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať