DomovZaujímavostiOhúrte svoje okolie so zaujímavými faktami, časť I.

Ohúrte svoje okolie so zaujímavými faktami, časť I.

- Reklama -

Je vždy dobré vedieť niečo naviac. Neviete, kedy sa vám zaujímavé informácie môžu stať užitočnými. A možno vám aj prinesú viac zábavy, ak si vytvoríte kvíz v kruhu rodiny alebo s priateľmi. Prečítajte si tento článok a dozviete sa niektoré šialené fakty. 

Symbol hashtag sa odborne nazýva octothorpe.

Podľa slovníka Merriam-Webster sa predpona „octo-“ vzťahuje na osem bodov populárneho symbolu, ale „thorpe“ zostáva záhadou. Jedna teória tvrdí, že pochádza zo staroanglického slova „dedina“, založená na myšlienke, že symbol vyzerá ako dedina obklopená ôsmimi poľami!

100 záhybov v kuchárskej čiapke predstavuje 100 spôsobov varenia vajíčka.

Áno, ten vysoký, nariasený biely klobúk, ktorý kuchári nosia – odborne sa mu hovorí toque – má z nejakého dôvodu 100 záhybov! Podľa Reclutant Gourmet sa záhyby označovali úrovňou skúseností šéfkuchára, napríklad počtom spôsobov, ako vedel pripraviť vajcia.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Najdlhší svadobný závoj bol dlhší ako 63 futbalových ihrísk.

Ak ste si mysleli, že svadobný závoj Meghan Markle bol dlhý. Prečítajte si toto: na Cypre je žena, ktorá dosiahla Guinnessov svetový rekord v najdlhšom svadobnom závoji. Aké dlhé to bolo, pýtate sa? Takmer 23 000 stôp, čo je rovnaká dĺžka ako asi 63,5 futbalových ihrísk.

Niektoré mačky sú alergické na ľudí.

Zaujímavosť pre všetkých ľudí alergických na mačky. Môžu byť tiež alergické na vás! Je to dosť nezvyčajné vzhľadom k tomu, že sa kúpeme častejšie ako iné druhy a nezhodí toľko vlasov alebo odumretej kože, ale áno, aj to sa stáva.

Jablkový koláč nie je v skutočnosti vôbec americký.

Keď budete nabudúce nazývať niečo „americké ako jablkový koláč“, mali by ste zvážiť skutočnosť, že ani jablkové koláče, ani jablká pôvodne nepochádzali z Ameriky. Jablká sú v skutočnosti pôvodom z Ázie a prvý zaznamenaný recept na jablkový koláč bol skutočne napísaný v Anglicku.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Jednorožec je národné zviera Škótska.

Áno, aj keď je to legendárne stvorenie, škótske národné zviera je v skutočnosti mýtický jednorožec. Bol zvolený pre svoju asociáciu s dominanciou a rytierstvom, ako aj čistotou a nevinnosťou v keltskej mytológii. 

Najväčším známym živým organizmom je osika.

Pando je skupina geneticky identických trasúcich sa osíc v Utahu so vzájomne prepojeným koreňovým systémom. Je to odhadom 80 000 rokov staré a zaberá viac ako 100 akrov.

M&M znamená Mars a Murrie.

Forrest Mars (syn zakladateľa spoločnosti Mars) prvýkrát videl lentilky počas španielskej občianskej vojny a všimol si, že cukrovinkám zabránila čokoládu z topenia. Spojil sa s Bruceom Murrieom (synom prezidenta Hershey Chocolate) a spoločnosť neskôr označila ochrannou známkou slogan „Melts in Your Mouth, Not in Your Hand“, čo znamená: “Roztopí sa tvojich ústach, nie v tvojich rukách”.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Zdroje:

https://www.goodhousekeeping.com/life/g25692093/random-trivia/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať