DomovOsobný rozvojVeci, ktoré treba mať na pamäti pokiaľ randíte s introvertom

Veci, ktoré treba mať na pamäti pokiaľ randíte s introvertom

- Reklama -

Len ťažko pochopíte introverta, najmä ak ste extrovertný typ. Tam, kde si extrovert užíva veľké večierky a chodí von, môžu introverti uprednostniť pokojný večer s blízkymi priateľmi. A zatiaľ čo extroverti radi trávia veľa času v sociálnych situáciách, introvert bude unavený a bude potrebovať čas na doplnenie energie po čase strávenom v sociálnom prostredí. Výsledkom je, že ak ste extrovert, veľa z toho, čo introvert robí, vám nebude dávať zmysel.

Čo je introverzia?

Skôr ako pochopíte, čo to znamená randiť s introvertom, musíte vedieť, čo je introverzia – a čo to nie je. Introverzia je celkovo osobnostná vlastnosť, pri ktorej sa človek zameriava viac na vnútorné pocity ako na vonkajšie zdroje stimulácie. Ľudia, ktorí sú introvertní, majú zvyčajne malú skupinu blízkych priateľov, užívajú si samotu a občas vyhľadávajú veľké skupiny alebo večierky. Tiež si veľmi dobre uvedomujú, radi pozorujú ľudí a situácie a priťahuje ich kariéra, ktorá podporuje nezávislosť.

#Baví ich byť ticho osamote

Áno v skutočnosti ich baví tráviť čas osamote. Čerpajú z toho energiu. Dáva im to energiu zhromaždiť svoje myšlienky. Čas osamote využívajú na robenie vecí, ktoré majú radi, napríklad čítanie, písanie, alebo len tak uvažovanie o svojom dni. Extroverti si tiež môžu vychutnať čas sami. Čas introvertov osamote musí byť na dlhší čas a zvyčajne na pokojnom mieste.

Zdroj: unsplash.com

#Naozaj sa im páčia iní ľudia

Introverti nemusia byť nevyhnutne asociáli. Ľudia jednoducho nedostávajú energiu od nich a niekedy im len trochu dlhšie trvá, kým sa niekomu zapáčia. Buďte s nimi trpezliví. Často ich chcú lepšie spoznať skôr, ako vám skutočne ukážu, že ich vaša spoločnosť baví. Majú vás radi, aj keď to neukazujú!

#Sú vysoko introspektívni

Snažia sa nájsť hlbší zmysel života, niekedy až chybný. Majú tendenciu analyzovať situácie, ktoré naozaj nie je potrebné analyzovať. Ak sa vám zdá , že im trvá dlhšie, aby niečomu porozumeli, nie je to preto, že by im to nedochádzalo. Jednoducho iba uvažujú o hlbšom význame. Všeobecne sa snažia pochopiť hlbší zmysel života.

Zdroj: unsplash.com

#Radšej spoznávajú menej ľudí na hlbšej úrovni

Mnoho introvertov je dokonale spokojných s úzkou, malou skupinou priateľov. Môže byť pre ich naozaj výzva držať krok s viecerými priateľmi. Pretože introverti majú pocit, že ich musia skutočne poznať všetkých. Možno teda budú mať radšej vybranú skupinu skutočne blízkych priateľov, ktorých môžu spoznať na hlbšej úrovni. 

#Sú skvelí poslucháči

Veľmi radi počúvajú. Dáva nim to šancu niekoho skutočne spoznať a lepšie mu porozumieť. Introverti sú zvyčajne v intenzívnom kontakte s niekým, koho chcú spoznať. Ľahko ich rozptýlia vonkajšie podnety, ktoré môžu rušiť počúvanie, pretože chcú všetku svoju pozornosť venovať druhému človeku.

Zdroj: unsplash.com

#Majú veľa zábavy!

Introverti nie sú nudní ľudia. Chcú len uložiť svoje najlepšie veci pre správnych ľudí v správnej situácii. Môžu sa správať bláznivo, byť hlasnými a dokonca aj spievať karaoke! Aj čítanie knihy však môže byť pre introverta považované za zábavu. Vo svojom okruhu ľudí sa vedia premeniť aj na extroverta.

#Nebaví ich byť stredobodom pozornosti

Väčšina introvertov nemá rada, keď sa na nich upierajú všetky oči. Môže byť pre nich ťažké ozvať sa na pracovnom stretnutí, predniesť prejav alebo odpovedať na otázku pred ostatnými ľuďmi. Spravidla radi počúvajú pohľad iných ľudí. Neznamená to, že nemajú názor, ale niekedy je pre nich ťažké formulovať, čo si myslia.

Zdroj: unsplash.com

#Dajú vám spätnú väzbu

Úprimná spätná väzba. Skutočná spätná väzba. Spätná väzba, ktorá prichádza iba od ľudí, ktorým skutočne záleží na tom, či ste ich v živote. Povedia vám, ako sa skutočne cítia a čo si skutočne myslia. 

#Všímajú si veci, ktoré by mohli iným ľuďom chýbať

Introverti sú hodnotným majetkom na pracovisku, pretože si často všimnú detaily, ktoré by iným mohli chýbať. Pretože sú hlboko introspektívni, mohli by introverti prísť s potenciálnym riešením problému, ktorý mohol byť prehliadnutý. Možno o tom nehovoria, ale to neznamená, že o tom neuvažujú. Štúdie v skutočnosti potvrdzujú, že aj introverti môžu byť skvelými vodcami.

Zdroj: unsplash.com

Vyzdvihnite silné stránky svojho partnera

Namiesto toho, aby ste sa sústredili na to, čomu na introverzii nerozumiete, sústreďte sa na to, čo obdivujete na osobnostnom type partnera. Napríklad, ak obdivujete skutočnosť, že váš partner je tak v pohode, že je sám bez toho, aby sa cítil osamelý, upozornite ho na to. Alebo by sa vám mohlo páčiť, že hovorí pomaly, ale poskytuje hlboké názory. Uistite ich, že to viete.

Zdroj: unsplash.com

V dôsledku toho nezabudnite svojmu introvertnému partnerovi pravidelne pripomínať, čo máte na jeho osobnosti najradšej. Mnoho introvertov je od prírody milujúcich, súcitných a podporujúcich. Existuje teda veľká šanca, že vo vás vidia aj veľa vecí, ktoré tiež obdivujú.

Zdroje:

https://www.verywellmind.com/what-to-know-when-dating-an-introvert-5093777

https://www.lifehack.org/articles/communication/20-things-remember-you-love-introvert.html

https://www.bustle.com/articles/102673-10-ways-introverts-show-you-that-they-love-you-even-if-it-isnt-very-obvious-at

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať