DomovTelo a myseľNajväčšie fitness mýty

Najväčšie fitness mýty

- Reklama -

Pre bezpečnejšie cvičenie s požadovanými výsledkami zabudnite na všetko, čo si myslíte, že o pohybových aktivitách vo fitness centre viete, a čítajte ďalej, aby ste si spoznali fakty, ktoré vás bezpečne privedú k vašim cieľom!

MÝTUS: Nemali by ste cvičiť nalačno.
FAKT: Nie je to celkom tak, vaše telo spaľuje viac tukov, keď prídete do telocvične pred raňajkami. Nezabudnite však na dostatočný príjem tekutín.

MÝTUS: Žiadna bolesť, žiaden výsledok. 
#nopainnogain
FAKT: Trochu nepohodlia je v poriadku, ale ak kdekoľvek pocítite ostrú bolesť, prestaňte s tým, čo robíte, a poraďte sa s fyzioterapeutom.

MÝTUS: Pred cvičením by ste sa mali zamerať na strečing. 
FAKT: Podľa novej štúdie strečing uvoľňuje šľachy a spôsobuje, že svaly sú slabšie a menej stabilné. Predtréningový strečing vám teda môže skutočne prekážať. 

MÝTUS: Zdvíhaním ťažkých váh naberiete svaly.
FAKT: V skutočnosti vás to môže zoštíhliť. Najmä ženy, ktoré zdvihnú naozaj ťažkú váhu po dobu osem opakovaní, spália takmer dvakrát toľko kalórií ako ženy, ktoré s ľahšími činkami urobia 15 opakovaní. 

MÝTUS: Stroje na cvičenie porazili činky.
FAKT: Mnoho strojov je skutočne navrhnutých pre mužov, a preto je pre ženy ťažké vytvoriť správnu formu, keď ich pri cvičení využívate. 

MÝTUS: Beh na bežiacom páse je rovnako účinný ako beh vonku. 
FAKT: Beh proti vetru alebo na nerovnom teréne zapája viac vašich svalov, vyžaduje viac energie a v konečnom dôsledku spálite asi o 10 percent viac kalórií ako pri behu na rovnakú vzdialenosť na bežiacom páse. 

zdroj: freepik.com

MÝTUS: Nemali by ste cvičiť každý deň. 
FAKT: Odpočinok by mal byť súčasťou vášho cvičenia, nie alternatívou k vášmu cvičeniu, hovorí Barbara Bushman, Ph.D., profesorka kineziológie na Missouri State University. 

MÝTUS: Keď ste chorý, nemôžete cvičiť.
FAKT: Pokiaľ nemáte horúčku, môžete cvičiť. Počúvajte svoje telo – ak si nie ste istí, opýtajte sa svojho lekára. 

MÝTUS: Potenie znamená, že ste bez formy. 
FAKT: Čím viac ste fit, tým skôr sa vaše telo začne potiť, takže človek v mimoriadne dobrej kondícii bude produkovať viac potu ako niekto, kto nie je. S každým tréningom sa stanete stále efektívnejším strojom na potenie. 

MÝTUS: Cvičenie spôsobuje, že ste hladní. 
FAKT: Cvičenie s vysokou intenzitou môže v skutočnosti znížiť chuť do jedla.

MÝTUS: Beh je účinnejší ako chôdza. 
FAKT: Keďže chôdza a beh sa zameriavajú na rovnaké svalové skupiny majú pri porovnaní celkového spaľovania energie podobné zdravotné výsledky.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/fitness/a19983503/fitness-myths/

- Reklama -
Predchádzajúci článokStaňte sa optimistom
Ďalší článokAko zlepšiť deň svojim blízkym?

Mohlo by Vás zaujímať