DomovCestovaniePrečo je cestovanie na Island v súčasnosti tak populárne?

Prečo je cestovanie na Island v súčasnosti tak populárne?

- Reklama -

Všimli ste si to aj vy? Pred niekoľkými rokmi išlo o bežnými turistami  prehliadanú destináciu, z ktorej sa v poslednej dobe stala jedna z najatraktívnejších. Čím si tento ľadový ostrov získal srdcia svojich návštevníkov? Nádherné scenérie a priateľskí domáci sú len časť toho, čo táto krajina ponúka.

Pozrite sa, na čo sa môžete tešiť pri dobrodružnom výlete:

Mystická krajina

Niečo musí byť na tom, že kvantá cestovateľov s nadšením vyťahujú svoje lyžiarske bundy a vystavujú sa chladu. Island až magicky priťahuje turistov kvôli svojej nádhernej prírodnej kráse. Zasnežené sopky, hory a ľadové polia. Vďaka členitému terénu “ako z iného sveta” sú práve tieto severské výhľady ako niečo, o čom sa vám ani nesnívalo!

Ekologická destinácia

Nielen krásne výhľady, ale s novodobým cestovaním sa spája aj zodpovednosť a udržateľnosť. Ak ste fanúšikom týchto eko-trendov, ste na správnom mieste! Nájdete tu viac ako len zopár hotelov, ktoré sa o to pokúšajú. Celá ostrovná krajina vzhliada k ekologickému spôsobu života. Veď nie len tak pre nič za nič má najčistejšiu energetickú spotrebu na svete. Čo viac si priať, než záväzok priamo od Islandskej rady pre cestovný ruch, týkajúci sa udržania nízkeho vplyvu turizmu a hotelierstva na životné prostredie… 

Severské svetlá ako z rozprávky

Pre mnohých je splnením detského sna, ktoré ponúka aj táto nevšedná krajina. Polárna žiara sa označuje aj ako jedinečný tanec zemského magnetizmu so slnečným vetrom. Táto veľkolepá show je 100% prírodná a v konečnom dôsledku, ide o správne nastavenie viacerých faktorov, preto ak ju chcete zaručene vidieť, oplatí sa vám na Islande stráviť čo najviac času. 

Modrá lagúna

Jedna z najväčších atrakcií Islandu je Modrá lagúna – geotermálne spa, vďaka ktorého minerálnym prameňom bude vaša pokožka ako znovuzrodená. Na mieste sa nachádza aj vodopád chrliaci horúcu vodu, pod ktorý sa môžete postaviť a zažiť skutočne prírodnú masáž! Zlé jazyky hovoria o preplnenom mieste s nekonečnými radmi a prehnaných cenách. No nie nadarmo sa rovnako prirovnáva návšteva Modrej lagúny na Islande k Eiffelovej veži v Paríži. A to sa teda oplatí, nie?

Zážitky na každom kroku

Veľa návštevníkov sa rozhodne pre požičanie si auta, aby sa mohli komfortne presúvať za dobrodružstvom. Viac ako 1 300 km obchvat celou krajinou ponúka niekoľko dychberúcich zastávok. Dokonca v  letných mesiacoch vás na ceste budú do polnoci sprevádzať slnečné lúče, vďaka ktorým budete mať dostatok priestoru na objavovanie okolia. 

Hlavné mesto

Ak potrebujete po tichých scenériách menšiu prestávku, návšteva hlavného mesta môže byť ideálnym riešením! Možno nepatrí k veľkým metropolám, na aké sme v Európe zvyknutí, ponúka nespočetné množstvo kaviarní, reštaurácií či múzeí. Prejsť ho môžete peši a na svoje si prídu aj cestovatelia s menším rozpočtom, keďže disponuje viacerými bezplatnými aktivitami.

Zdroj: https://www.dontforgettomove.com/why-travel-to-iceland/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať