DomovCestovanieTo najlepšie, čo môžete robiť v talianskom Capri. I.časť

To najlepšie, čo môžete robiť v talianskom Capri. I.časť

- Reklama -

K dispozícii je taaaaaak veľa vecí, ktoré sú na Capri, jednom z najznámejších a očarujúcejších zo všetkých ostrovov v Taliansku. Teplé stredomorské počasie, morský vánok so sviežim citrónovým parfumom a tradičná talianska pizza, od výletov loďou po tajomnú Modrú jaskyňu až po prírodné a neporušené turistické chodníky bez turistov, je čas naučiť sa všetko najlepšie, čo môžete robiť v talianskom Capri!

Capri

 • V oblasti známej svojou krásou vyniká Capri nad ostatnými – je to ako pozerať sa na podnos s krásnymi a neoceniteľnými klenotmi a len tak spozorovať ten absolútne bezchybný. Jeho útesy pokryté zeleňou stúpajú zo zafírového mora a ťiahnu sa okolo, až kým ťa neprivítajú do nádherného prístavu, svetlá z pastelovo sfarbených domov sa trblietajú na tmavej oblohe ako diamanty. Je to miesto, ktoré je rovnako lákavé a očarujúce, ako aj priateľské a ústretové.
 • Pustím vás do tajov tohto miesta a dám vám tie najlepšie tipy, ako ho oceniť naplno, čerpajúc z mojich piatich výletov do tejto oblasti.

Domy na ostrove Capri v Taliansku. Je tu veľa vecí, ktoré môžete robiť, pre všetky vekové kategórie!

Kedy navštíviť Capri

 • Ideálnymi mesiacmi na návštevu Capri sú máj a september . Oba mesiace ťažia z teplôt, ktoré sú krásne teplé, bez toho, aby niekedy bolo príliš teplo a dusno, a daždivé dni sú zriedkavé. Ak však navštívite v máji, uvidíte Capri v úplne najlepšej podobe – kvety sú úplne rozkvitnuté a vidieť hordy popínavých purpurových rastlín stúpajúcich po bielych domoch. Privítajú vás vôňe citrónových hájov, ktoré vás zahrejú na jemnom slnečnom svetle. Priemerný deň na Capri bude mimoriadne príjemných 24 ° C.

Capri v zime

 • Návšteva Capri v zime má svoje výhody aj nevýhody – záleží len na tom, na aký zážitok sa chystáte. Väčšina turistických zariadení a atrakcií na ostrove sa na zimu uzavrie. Reštaurácie zamerané na miestnych obyvateľov zostávajú otvorené, čo znamená, že nájdete iba tie najautentickejšie miesta. Už nemusíte bojovať o priestor s turistami!

Capri na jar

 • Pri návšteve Capri na jar nemôžete urobiť chybu – je čas, aby ostrov zažiaril. Znovu sa otvárajú podniky, hotely sú čerstvo vymaľované a v plnom prúde a kvitnú kvety. Je to asi také dokonalé ako ostrovy v Stredomorí, aké kedy boli! Tiež sa stretnete s príjemným nedostatkom daždivých dní, hoci sa vyskytujú náhodne – večery sú tiež stále chladné, takže si nezabudnite zabaliť niekoľko vecí, ktoré vás zahrejú. Kúpanie v mori môže byť stále trochu chladné, ale po svetlej stránke je ideálny čas na to, aby ste využili matku prírodu a vybrali sa na túru. Zeleň exploduje na celom ostrove a keďže teploty nie sú príliš represívne, je vynikajúci čas vidieť prírodnú stránku Capri.

Capri v lete

 • Návšteva Capri v lete znamená zvýšenie teplôt, očarujúcich návštevníkov a udalostí … ale to nemusí byť nevyhnutne dobrá vec. Ostrov sa na začiatku môže na vrchole leta prudko zahriať ; aj miestnym obyvateľom je napriek morskému vánku nepríjemne teplo. Je to druh tepla, pri ktorom nebudete mať pocit, že by ste toho chceli robiť veľa, čo je v poriadku, pokiaľ sa nemienite vzdialiť ďaleko od hotelového bazéna. A je pravdepodobné, že nebudete chcieť: toto je najrušnejšia sezóna na Capri a ulice mesta Capri sú dosť preplnené návštevníkmi a výletníkmi. Predstavte si všetkých ľudí, ktorí zostávajú na Capri, plus celodenné výlety zo Sorrenta, Positana a Ríma, plus veľké turistické skupiny … dostanete nápad.

Capri na jeseň

 • Akonáhle upadnú letné horúčavy, jesenná návšteva Capri sa stane oveľa pohodlnejším zážitkom! Teploty sa vracajú na niečo podobné ako na jar, sú skôr príjemne teplé ako horúce – o niečo pravdepodobnejšie budete mať dážď, ale zvlášť vhodný je mesiac september . Nebudete mať celkom kvetinovú explóziu jari, ale aj tak je zábavné navštíviť záhrady a turistické chodníky sa stávajú opäť úžasným nápadom. Majte na pamäti, že podniky sa koncom októbra opäť začnú zatvárať.
Lode v prístave v Capri. Návšteva Capri znamená, že do tohto prístavu pricestujete loďou.

Ako sa dostať na Capri

 • Samotná príroda ostrova Capri znamená, že je trochu zložitejšie sa k nemu dostať – verte mi, videl som ľudí, ktorí sa pýtali „ako sa dostanem na Capri autom?“ Varovanie: nebudete to môcť urobiť (a aj keby ste mohli, v skutočnosti je pre automobily zakázané po väčšinu roka prichádzať na ostrov z dôvodu nedostatku ciest na Capri. Zábavný fakt!).

To skôr skracuje vaše možnosti na dve možnosti: cestu na Capri loďou alebo letecky.

Najlepšie hotely – Capri!

 • Ak je niečo, na čo sa Capri absolútne špecializuje, sú to hotely! Podniky na ostrove majú talent na vytváranie krásnych nehnuteľností, ktoré odrážajú všetko, čo je na Capri skvelé – hotely s výhľadom na nesmierne prírodné krásy a krajinu, priateľské služby a správny príval nefiltrovaného luxusu a pôvabu.
 • To však neznamená, že každý hotel na Capri je mega-drahý – v skutočnosti je tu oveľa rozumnejšia voľba, ako si možno myslíte! Od lacných hotelov, cez ubytovanie s raňajkami, po Capri Airbnb, je tu naozaj niečo pre každého.

Bobový čln v mori neďaleko skál Faraglioni. Výlet loďou je jednou z najobľúbenejších vecí na Capri.

Čo robiť na Capri: to najlepšie, čo môžete robiť na Capri na jeden deň alebo dlhšie!

Romantické veci v Capri

 • Aha, Capri. S toľkými scénickými miestami, ktoré sú ideálne na svadobné fotografie, starostlivo naplánovaným návrhom alebo len pekným odfláknutým snog, je to skutočne jedno z najromantickejších miest v Taliansku. Necítite sa romanticky? Žiaden problém! Najromantickejšie miesta Capri nie sú určené iba pre páry: sú to oblasti vynikajúcej prírodnej krásy, čo znamená, že sa ich oplatí navštíviť, aj keď chcete len zachytiť ten nádherný záber západu slnka pre Instagram.

Giardini di Augusto a výhľad na ulicu Via Krupp

 • Giardini di Augusto je jednou z hlavných atrakcií Capri – a so vstupným poplatkom 1 € je to výhodná kúpa! Kvetinové deti sa môžu túlať po záhradách sami a prijímať flóru a faunu (väčšinou ide o smaragdovozelené jašterice, ktoré obyčajne prehliadajú miestne mačky), ale väčšina ľudí sa vydá k výhľadom na skaly Faraglioni a Via Krupp.
 • Via Krupp má zaujímavú históriu. Je to cesta, ktorá vedie dolu útesom po bočnej záhrade a prechádza späť na ňu cikcakom až k niektorým neuveriteľne modrým moriam. Je to smiešne scénické a je kulisou mnohých romantických fotografií, ale od začiatku bola zahalená intrigami a škandálmi! Samotný chodník je takmer natrvalo uzavretý kvôli nebezpečenstvu padajúcich skál (pred pár rokmi som sa po ňom musel prejsť, ale odvtedy je prelepený), ale toto malebné miesto môžete dokonale vidieť z balkóna v Giardini di Augusto !
Spätná cesta Via Krupp vedúca k moru. Aj keď je táto cesta pre verejnosť uzavretá, je stále jednou z najlepších vecí na Capri

Arco Naturale (prírodný oblúk)

 • Prírodný oblúk je to oblúk v skale na východnom pobreží Capri, ktorý sa objavil úplne prirodzeným spôsobom.
 • Aj keď si nikto nemôže byť stopercentne istý (skalný útvar je tu koniec koncov už od paleolitu), všeobecne sa uznáva, že oblúk vznikol kvôli tomu, že v skale bola pôvodne jaskyňa. K erózii došlo, skala bola oslabená a väčšina z nej sa zrútila do mora a ponechala iba vrch a boky.
 • Oblúk je nezabudnuteľne pevný a vyzerá skôr ako nejaký prehistorický megalit ako krehký oblúk. Na fotografovanie je úplne ideálny a ak sa sem dostanete dosť skoro alebo neskoro, budete mať všetko pre seba. Nie je lepšie miesto, kde by ste sa jednoducho zastavili a preniesli na seba úžasnú prírodu a zároveň sa držali za ruku so svojím blízkym.
Prírodný oblúk na Capri, veľká diera v skale.

Maják Punta Carena

 • Čo môže byť romantickejšie ako maják? Svietiaci maják vedie milovaných späť domov. Samotná symbolika je dostatočná na to, aby ste si ju mohli zarezervovať na svojom zozname romantických vecí, ktoré môžete robiť na Capri.
 • Punta Carena je skalnaté, dramatické miesto na juhozápadnom cípe Capri a maják je veľmi potrebný a aktívny. Vo vode je veľa skrytých skál a vzhľadom na množstvo výletov loďou a rybolov v tejto oblasti by bolo hlúpe ich nechrániť. Je to tiež oveľa pokojnejšia oblasť a milovaná miestnymi obyvateľmi Capri. Nachádza sa tu malá pláž, ktorá je ako stvorená na kúpanie v mori. Často ju nájdete v blízkosti miestnych obyvateľov Talianov. Celý deň tiež slnečné žiarenie vďaka svojej exponovanej polohe robí z neho ideálne miesto na doplnenie vášho opálenia!

Ak chcete skutočne nezabudnuteľnú návštevu, načasujte si ju tak, aby ste dorazili k majáku pri západe slnka – je to najlepšie miesto na Capri pre výhľad na západ slnka!

Červeno-biely maják na útese. Výlet sem je pre milovníkov pláže jednou z najlepších vecí, ktoré môžete na Capri robiť.

Navštívte Marina Piccola

 • Jednou z najromantickejších vecí na Capri je niekedy len ísť na pláž a stráviť deň relaxáciou so svojím blízkym, ruka v ruke. s fľašou niečoho bublinkového zapusteného do piesku.
 • Je to tiež jedna z najnavštevovanejších pláží na Capri, vďaka tomu, že je tak prístupná z centra mesta Capri – stačí sa vydať po ulici Via Mulo. Je dobré sa sem dostať skoro, ak chcete mať vynikajúce miesto – pláž je čiastočne zaberaná súkromnými plážovými klubmi.
 • Pláž je neskoro popoludní mierne zatienená, ale oplatí sa poflakovať v jednej z plážových reštaurácií na západ slnka. Toto je ďalšie z vynikajúcich miest na západe slnka na Capri a aký lepší spôsob ho môžete vidieť ako pri dobrom talianskom jedle a pohári vína?
Plážové kluby na pobreží Marina Piccola. Plávanie tu s výhľadom na Faraglioni je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete na Capri robiť.

Zábavné veci na Capri

 • Áno, romantika je dobrá – ale čo zábavné veci? Čo činnosti, ktoré vás prinútia lapať po dychu, zaujať a zipsovať cez vlny na dosť sexy malom motorovom člne? Všetky znejú celkom dobre, však?

Tu vstupujeme do iného sveta, preskúmame pobrežie, cestujeme späť v čase a sliedime do niečoho neistého – a čo je ešte zábavnejšie?

Modrá jaskyňa

 • Modrá jaskyňa je nepochybne jednou z najznámejších vecí, ktoré sa dajú robiť na Capri, a to zaslúžene. Od chvíle, keď si ľahnete do svojej lode a vstúpite do tejto strašidelnej jaskyne, prenesiete sa do iného sveta, kde sa všetko odráža v odtieňoch modrej a čiernej. Všetko, čo budete počuť, je žblnkot vĺn a zvuk takmer ako spev …
 • Aby som bol spravodlivý, spev bude pravdepodobne pochádzať od vášho sprievodcu loďou. A záhadné svetlo v tejto morskej jaskyni pochádza zo slnečného žiarenia odrážajúceho sa štrbinou, ale okrem toho je to úplne záhadné a nevysvetlené, dobre? Je pravda, že je to kúzelný zážitok – ľahnete si na chrbát do malého člna, aby ste sa dostali do jaskyne cez jej malý vchod (uistite sa, že tak robíte; neopatrným došlo k zraneniu). Keď sa objavíte, uvidíte, že všetko sa zalieva nádherným modrým svetlom.
Modré steny vody a jaskyne v Modrej jaskyni. Vnútri sa plavia malé člny.

Zdroj: https://thatanxioustraveller.com/things-to-do-in-capri-italy/

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať