DomovBusinessVďaka týmto trikom budete v práci na diaľku oveľa spokojnejší

Vďaka týmto trikom budete v práci na diaľku oveľa spokojnejší

- Reklama -

Budovanie prosperujúcej firemnej kultúry bolo vždy výzvou. A v období pandémie práca na diaľku získala úplne nový význam. Od adaptácie na realitu práce z domu pri žonglovaní s osobnými povinnosťami, až po utrpenie únavou zo zoomu ste si možno museli poradiť sami.

A ak vaša organizácia musela prepustiť ľudí, je pravdepodobnejšie, že ste zažili zvýšený stres. 45% pracovníkov na diaľku pociťovalo počas pandémie vysokú hladinu stresu aj bez veľkých zmien v personálnom obsadení. Podľa štúdie Stoneside sa tento počet zvýšil na 64% v prípade, že museli čerpať dovolenky a 66% v prípade prepúšťania.

Zdroj: unsplash.com

„Jedným zo zaujímavých potenciálnych riešení z našej štúdie je, aká dôležitá môže byť spojitosť medzi firemnou kultúrou a prácou na diaľku v tomto roku. Zistili sme, že aj profesionáli zápasili s prechodom od osobnej práce, na prácu na diaľku. Pocítili, že prechodom utrpela aj kultúra ich spoločnosti,“ hovorí Mickey Fain, generálny riaditeľ spoločnosti Stoneside.

Aké je teda riešenie, ak firemná kultúra zohráva pri práci na diaľku obrovskú úlohu vo vašom blahobyte, ale nie je to niečo, čo môžete ovládať? Ukázalo sa, že existuje niekoľko drobných vylepšení, ktoré môžu mať veľké prínosy, pokiaľ ide o vaše šťastie, zatiaľ čo pracujete z domu. Uvádzame štyri zmeny, ktoré vám pomôžu vylepšiť náladu pri navigácii v profesionálnom živote počas pandémie.

#1 Častejšie oslovujte kolegov

Je ľahké chytiť sa do pasce izolovania sa pri práci na diaľku, ale byť usilovný v udržiavaní kontaktu so spolupracovníkmi dokáže s morálkou vašej práce zázraky. Aj keď sa musíte snažiť a spočiatku sa na to prirodzene nebudete cítiť.

„Vyžaduje si to vedomé úsilie, ale je dôležité osloviť a viac komunikovať so svojimi kolegami a / alebo manažérmi pri práci na diaľku. Prechod na prácu z domu môže spôsobiť, že väzby a priateľstvá vzniknuté v kancelárii zaniknú. Avšak pocit spojenia so spolupracovníkmi, môže mať pozitívny vplyv na produktivitu a šťastie zamestnancov,“ hovorí Fain.

Zdroj: unsplash.com

Podľa neho môže nedostatočná komunikácia s vašim tímom spôsobiť zmätok vo vašich vzťahoch. Až 56% ľudí opýtaných Stonesideom uvádza, že pandémia narušila ich vzťahy so spolupracovníkmi. „Neschopnosť udržiavať pravidelnú komunikáciu s kolegami alebo manažérmi môže mať negatívny dopad pri práci na diaľku. Je logické, že práca na diaľku a chýbajúca interakcia a kamarátstva s kolegami môžu prispieť k nešťastiu a pocitom izolácie.“

#2 Snažte sa venovať virtuálnym činnostiam

Ak sa budete v práci viac zapájať do virtuálnych udalostí môže pomôcť zmierniť stres napriek tomu, že to nie je úplne to isté ako osobné stretnutie. „Iba 31,8% opýtaných uviedlo, že ich spoločnosť ponúka virtuálne šťastné hodiny, 29,7% s virtuálnymi stretnutiami a 24,8% s virtuálnymi maličkosťami alebo spoločnými hrami. Tieto interakcie môžu byť výborný prostriedok na odbúranie stresu. Taktiež pomáhajú ľuďom zostať v spojení so svojimi kolegami na diaľku. Ak to vaša spoločnosť neponúka, možno by ste mali organizovanie týchto podujatí vziať na seba,“ hovorí Fain.

Zdroj: unsplash.com

#3 Využívajte výhody pre zamestnancov

Mnoho zamestnávateľov vymyslelo kreatívne spôsoby, ako podporiť duševnú pohodu počas pandémie. Zistenie ďalších informácií o týchto programoch a ich využitie môže mať veľký dopad na vaše šťastie pri práci na diaľku, hovorí Fain.

Zdroj: unsplash.com

„Zistite, či váš zamestnávateľ ponúka zdroje duševného zdravia, rôzne online stretnutia alebo wellness programy. Takéto aktivity môžu viesť k tomu, aby sa odborníci cítili podporovaní a spojení s ich spoločnosťou. Ak nemáte takú možnosť, môžete sa pýtať o program, z ktorého máte pocit, že by ste vy a vaši kolegovia mali úžitok.“

#4 Podporujte budovanie firemnej kultúry

V spoločnosti je dôležité neignorovať otázky ohľadom firemnej kultúry. A možno budete mať väčší vplyv na firemnú kultúru, ako si myslíte. Manažéri a personálne oddelenia sú si dobre vedomí potenciálnych nástrah práce na diaľku v tejto fáze pandémie a môžu byť iniciatívni pri konštruktívnom riešení vašich problémov.

„Tieto stresujúce problémy by sme mali vedieť predložiť svojim manažérom alebo personálnym oddeleniam, či už sa jedná iba o hľadanie uistenia alebo o ponúkanie návrhov, ako možno riešiť problémy,“ hovorí Fain.

Zdroj: unsplash.com

Zdroje:

https://remote-how.com/blog/tips-for-staying-happy-as-a-remote-worker

https://www.theladders.com/career-advice/4-small-tweaks-that-will-make-you-much-happier-working-remotely

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať