DomovMóda a krásaČajovníkový olej a jeho pozitívne účinky, časť I.

Čajovníkový olej a jeho pozitívne účinky, časť I.

- Reklama -

Ak nie ste oboznámení s čajovníkovým olejom, tiež známym ako melaleukový olej. Tento prchavý éterický olej pochádza z listov čajovníka, z austrálskej rastliny Melaleuca alternifolia. Obyvatelia Austrálie používajú čajovníkový olej už tisíce rokov. Od 20. rokov 20. storočia sa po celom svete rozšírilo používanie čajovníkového oleja ako silného antiseptického, protiplesňového a antibakteriálneho činidla. Prečítajte si ako a na čo ho používať.

Čajovníkový olej sa získava z listov čajovníka. Čajový strom bol pomenovaný námorníkmi z osemnásteho storočia, ktorí z listov stromu, ktoré vyrastali na brehoch juhovýchodného austrálskeho pobrežia, pripravovali čaj, ktorý voňal ako muškátový oriešok. Nezamieňajte si čajovník s nepríbuznými bežnými čajovníkmi, ktoré sa používajú na výrobu čiernych a zelených čajov.

#Čistenie akné

Ukázalo sa, že keď použijete 5% čajovníkový olej, bude to rovnako účinné ako bežné ošetrenie akné. Funguje pomalšie, ale tiež menej dráždi pokožku. Odborníci odporúčajú aplikovať olej dvakrát denne počas 45 dní, aby sa znížili príznaky akné.

#Liečba jaziev

Najlepšia vlastnosť, ktorú má čajovníkový olej je, že spôsobuje rýchle hojenie rán a chráni ich pred infekciami. Pomáha dokonca zmierňovať stopy jaziev na koži, ktoré zostali po akné.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pixabay.com

#Odstránenie zapáchajúcich nôh

Môžete si pripraviť prášok na nohy, aby ste odstránili nepríjemný zápach nôh spôsobený zlými baktériami. Zmiešajte rovnaké diely kukuričného škrobu a jedlej sódy, aby ste vyplnili pol šálky, potom pridajte desať kvapiek čajovníkového oleja. Volitelne môžete pridať aj desať kvapiek levanduľového oleja pre krajšiu vôňu. Prášok môžete nanášať priamo na chodidlá, aby ste zápach udržali na uzde.

#Liečba plesňových nechtových infekcií

Roztok aplikujte na postihnutý necht dvakrát denne až po dobu šiestich mesiacov. Štúdie ukázali, že to zlepšuje vzhľad nechtu asi po polovici stanoveného času. Tieto výsledky sú porovnateľné s konvenčnými farmaceutickými dostupnými liekmi.

#Majte jemnejšiu pokožku

Olej z čajovníka obsahuje melaleukový olej a podľa odborníkov má silné antioxidačné vlastnosti. Môže tak zlepšiť vzhľad pigmentových škvŕn a vrások.

Ilustračný obrázok
Zdroj: pexels.com

Zdroje:

https://australian-bodycare.com/uk/uses-tea-tree-oil/
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať