DomovOsobný rozvojDôvody, prečo by ste sa mali každý deň usmievať, časť II.

Dôvody, prečo by ste sa mali každý deň usmievať, časť II.

- Reklama -

Nespočetné množstvo vedeckých štúdií potvrdilo, že skutočný úsmev sa všeobecne považuje za atraktívny pre ostatných v našom okolí. Ďalšie štúdie objasnili, ako môže úsmev spôsobiť povzbudenie vašej nálady a nálady vášho okolia. To ste sa dočítali v predchádzajúcej časti tohto článku. Aké sú ďalšie výhody úsmevu?

Úsmev znižuje váš krvný tlak

Keď sa usmejete, dôjde k merateľnému zníženiu vášho krvného tlaku. Vyskúšajte to, ak máte doma tlakomer. Posaďte sa na pár minút a čítajte. Potom sa na minútu usmejte a ešte stále sa usmievajte, prečítajte si niečo ďalšie. Vnímate rozdiel?

Vďaka úsmevu sa cítime dobre

Štúdie preukázali, že úsmev uvoľňuje endorfíny, prírodné lieky proti bolesti a serotonín. Spolu tieto tri neurotransmitery spôsobujú, že sa cítime dobre od hlavy po päty. Tieto prírodné chemikálie nielen zvyšujú vašu náladu, ale aj uvoľňujú vaše telo a znižujú fyzickú bolesť. Usmievanie je prírodná droga.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Vďaka úsmevu vyzeráte mladšie

Nielen, že vás úsmev môže urobiť atraktívnejším, ale aj to, že budete vyzerať mladšie. Svaly, ktoré používame na úsmev, tiež dvíhajú tvár, vďaka čomu človek vyzerá mladšie. Takže namiesto toho, aby ste sa rozhodli pre facelift, skúste sa celý deň usmievať. Budete vyzerať mladšie a budete sa cítiť lepšie.

Vďaka usmievaniu sa zdáte byť úspešní

Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí sa pravidelne usmievajú, pôsobia sebavedomejšie, majú väčšiu pravdepodobnosť povýšenia a je pravdepodobnejšie, že ich oslovia. Skúste sa na schôdzkach a obchodných stretnutiach usmievať. Možno zistíte, že ľudia na vás reagujú rôzne.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Úsmev vám pomôže zostať pozitívnym

Vyskúšajte tento test: Úsmev. Teraz skúste myslieť na niečo negatívne bez straty úsmevu. Je to ťažké, nie? Aj keď sa úsmev cíti neprirodzený alebo nútený, stále sa vysiela signály do mozgu a nakoniec do zvyšku nášho tela správu, že „život je dobrý!“ Držte sa úsmevom ďalej od depresie, stresu a starostí.

Buďte aktivistom za šťastie

Váš úsmev môže odľahčiť náladu každej situácie, v ktorej sa nachádzate, a má silu pozdvihnúť náladu tých, ktorí vidia váš priateľský prejav. Prineste svetu viac šťastia – pozdravte všetkých s úsmevom.

Ilustračný obrázok, Zdroj: pexels.com

Zdroje:

https://www.inc.com/peter-economy/13-great-reasons-to-smile-more-every-day.html
https://www.verywellmind.com/top-reasons-to-smile-every-day-2223755
- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímať